BAŞKAN YANILMAZ’IN MAKAM ARACINI İADE ETMESİ ULUSAL BASINDA DA YANKI BULDU

Başkan Yanılmaz’ın makam aracını iade etmesinin ardından ulusal basın konuya yoğun ilgi gösterdi ve birçok basın yayın organında yer buldu.

31 Ağustos 2018 Cuma 19:01 < GÜNDEM


BAŞKAN YANILMAZ’IN MAKAM ARACINI İADE ETMESİ ULUSAL BASINDA DA YANKI BULDU

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkemize karşı yapılan ekonomik saldırıları karşısında kamu ve kurumlarda tasarrufa gidilmesi yönündeki çağrısına destek vermek amacıyla kiralık olan makam aracını iade etti. Kamuoyu tarafından takdirle karşılanan bu tavır ulusal basında da yankı buldu.

Başkan Yanılmaz’ın makam aracını iade etmesinin ardından ulusal basın konuya yoğun ilgi gösterdi ve birçok basın yayın organında yer buldu.

DUYARLI DAVRANIŞ HABERTÜRK’TE DİLE GETİRİLDİ

Bu konu ile ilgili Haber Türk Televizyonu da Başkan Yanılmaz ile canlı telefon bağlantısı gerçekleştirdi. Mehmet Akif Ersoy’un sunduğu ‘Habertürk Manşet’ programına telefonla bağlanan Başkan Yanılmaz konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Bizler milletçe hem mutlulukta hem kederde bir olma ruhunu iliklerine kadar yaşayan ve hisseden bir milletiz. Özellikle 15 Temmuz silahlı saldırılarını müteakip şimdi de ekonomik saldırılar ile karşı karşıyayız. Böyle bir ortamda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere hükümetimizin almış olduğu tasarruf tedbirleri çerçevesinde birtakım tedbirler alıyoruz.

Bu kapsamda kiralamış olduğumuz makam aracını iade ettik. İlin belediye başkanı olarak kendimden başlamanın daha doğru olduğuna inandım ve kendimden başlayarak tasarruf tedbirlerini aldım. Esasında bu makam aracı benim aracım değil belediyemizin bir aracı olarak bazen gelin arabası olarak şehit yakınlarına bazen de vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına hizmet verdi. Ancak böyle bir ortamda biz istedik ki makam aracımızdan başlayalım. Bu açıdan şimdi daha alt seğmentte bir araç kullanmaya başladım. Elazığ olarak hükümetimizin tasarruf tedbirlerine destek veriyoruz. Döviz karşısında da milli paramızı kullanarak devletimize destek olmaya devam edeceğiz.”

ZORLUKLARI BİRLİKTE AŞMALIYIZ

Millet olarak sevinçte de tasada da bir ve beraber olmuş bir milletiz. Ülkenin zor zamanlarında vatanın ve halkımızın huzur ve refahı için fedakârlıklar yapmış bir milletiz diyen başkan yanılmaz, şunları ifade etti: 

“Çanakkale bunun bir örneğidir. Kurtuluş savaşı bunun bir örneğidir. 15 Temmuz bunun bir başka örneğidir.”

TÜRKİYE’DEN RAHATSIZ OLDULAR

Türkiye’nin son yıllarda bölgesinde ve İslam dünyasında önemli bir aktör olma konumuna yükseldiğini, bu durumu kendi çıkarları için tehdit gören küresel sermaye ve onların yönettiği başta ABD olmak üzere birçok devlet bizlere karşı ekonomik bir savaş açtıklarını belirten Başkan Yanılmaz:

“Onlar bu kararlarıyla Türk milletini usandıracak ve pes edecek diye beklerken Allah’a çok şükür ki bu necip millet tıpkı 15 Temmuz’da olduğu gibi kendi çıkar ve menfaatlerini bir kenara itti ve ülkesinin yanında oldu.” diyerek Elazığlılar olarak bu konuya duyarlılık gösteren hemşerilerime teşekkür ediyorum dedi.

BELEDİYE OLARAK ADIMLARIMIZI ATTIK

Elazığ Belediyesi olarak ülkemize açılan ekonomik savaşa tepki ve kaynakların verimli kullanılması amacıyla bu konuda önemli adımlar attıklarını, özellikle ABD mali kullanımını yasakladıklarını bu ülke markası olan tüm ürünlere ambargo koyduklarını belirten Başkan Yanılmaz şunları ifade etti:

“Esnafımıza yönelik Türk parası kullanması yönünde kampanyalar başlattık bunu afişler halinde tüm şehir geneline yaydık. İhalelerimize Türk malı alma şartı koyduk. Belediyemiz genelinde tasarrufa gittik ve bun u da ilk uygulamasını kendi makam arabamda hayata geçirdik. Daha önce şehit yakınlarının düğününe ve  sünnet programlarına da tahsis ettiğimiz makam aracımız İlgili firma ile anlaşarak kiralık makam aracımızın sözleşmesini  feshettik.”

M.T

 
Etiketlermücahit yanılmaz cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan elazığ belediyesi
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.7924     EURO 7.4406     IMKB 102649     ALTIN 377,523    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:15
Güneş 04:59
Öğle 12:25
İkindi 16:18
Akşam 19:41
Yatsı 21:17