İsrail Ancak Güçten Anlar

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanlığı İsrailin Gazzeye yaptığı saldırıyı kınayan bir mesaj yayınladı. 10 Temmuz 2014 Perşembe 12:44


İsrail'in mazlum Gazze halkı üzerine bombalar ve füzeler yağdırmasını kınayan Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu, "Milli Görüş Lideri Merhum Erbakan Hocamız, "Fiili icraata geçmek gerekir. İsrail laftan anlamaz. İsrail ancak güçten anlar" diyordu. Bu nedenle Müslümanlar biran evvel kendi güç birliklerini kurmak zorunda olduklarını artık daha iyi görmeleri gerekir" dedi.

 

Saadet Partisi Elazığ İl Binasında konuşan İbrahim Hacıbekiroğlu, İslam dünyasındaki parçalanmışlığın ve hiçbir konuda bir araya gelememelerinin İsrail'i her geçen gün daha fazla şımarttığını bildirdi. Gazze'ye yapılan saldırıların yeni olmadığını belirten Hacıbekiroğlu, bu katliamlara bütün dünyanın sessiz kalmasını da eleştirdi. Bu sessizliğin ve İslam Birliği'nin kurulamayışının bütün İslam coğrafyalarında katliamlara dönüşmeye devam ettiğini belirten İbrahim Hacıbekiroğlu,

 

Meydanlarda sürekli Siyonist İsrail karşıtı görünen Hükümetin, perde arkasından İsrail’le ilişkileri geliştirdiğini, Mavi Marmara katliamından sonra bozulduğu söylenen Türkiye-İsrail ilişkileri ticarette doludizgin ilerlediğini belirtti. Hacıbekiroğlu, “Beş milyar dolara yaklaşan ticaret hacmi ile Türkiye, İsrail’in en fazla ithalat yaptığı 9’uncu ülke konumundadır, İki ülke arasındaki ticaret, gıdadan mekanik ve ileri teknoloji ürünlerine kadar geniş bir alanı kapsarken, 5 milyar dolara yaklaşan ticaret hacmine savunma alanındaki ticaretin de dâhil olmadığı belirtiliyor.” Dedi.

 

AKP hükümetinin, İsrail ile ticaret anlaşmasında rekora doğru gittiğini belirten Hacıbekiroğlu, Milli Görüş Lideri Merhum Erbakan Hocamız, 'Fiili icraata geçmek gerekir. İsrail laftan anlamaz. İsrail ancak güçten anlar' diyordu.

 

Bu nedenle Müslümanlar biran evvel kendi güç birliklerini kurmak zorunda olduklarını artık daha iyi görmeleri gerekir" diye konuştu. Kur'an-ı Kerim'de Allah'ın İsrail'i tanıtırken, "Ey müminler; size en büyük düşman Yahudileri göreceksiniz" diye buyurduğunu hatırlatan Hacıbekiroğlu, Siyonist Yahudilerin Müslümanları katletme hastalığının birkaç yılda bir nüksettiğini hatırlattı.

 

Siyonistlerdeki hastalığın mazlum Müslüman Filistinliler üzerine en gelişmiş bombalar ve füzelerle ölüm olup yağmasıyla tecelli ettiğini dile getiren Saadet Partisi Elazığ il Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu "Biz Siyonist İsrail'in bu yaptıklarını lanetliyoruz, Allah lanet etsin diyoruz ve bir an evvel İslam Birliği'ni kurmak için Müslüman ülkeleri bir araya gelmeye ve Siyonist veya Siyonizmin hizmetinde olan ülkelerden medet beklemeyip, kendi aralarında birliği sağlayıp dayanışmalarını, birlikteliklerini ispat etmelerini, D-8'i canlandırmaya, İslam Askeri işbirliği teşkilatını kurup, İslam NATO'sunu kurup, bütün belaları defetmeye davet ediyoruz.

 

Irak'daki ve diğer İslam coğrafyalarındaki karışıklığı da fırsat bilen İsrail, dünya kamuoyu ve Müslümanların bütün dikkatlerini buralara odakladıkları bir zamanda Gazze ve Filistin'e saldırılarla katliamlara yeniden başlamıştır. Müslümanların parçalanmışlığı, İsrail için bir fırsat oluşturuyor" şeklinde konuştu.
 
EG.