CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN GENÇLİK VE TEKNOLOJİ BULUŞMASI'NDA ATAK HELİKOPTER FABRİKASINI GEZDİ

CB Erdoğan "Gençlik ve Teknoloji Buluşması"nda Atak Helikopter fabrikasını gezerek Türkiye'nin gelişmesinden rahatsızlık duyanlar gibi Bilye Başkan Temel'e de cevap vermiş oldu.

19 Haziran 2018 Salı 23:27 < GÜNDEM


SP’nin Cumhurbaşkanı adayı İngiliz Sekülerizmi savunucusu Mr. Temel, "Nerede tank, helikopter üretiyorsunuz gösterin" diyerek yürüttüğü seçim propagandasında gayrimilli bir tutum sergiliyordu.

CB Erdoğan "Gençlik ve Teknoloji Buluşması"nda Atak Helikopter fabrikasını gezerek Türkiye'nin gelişmesinden rahatsızlık duyanlar gibi Bilye Başkan Temel'e de cevap vermiş oldu.

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.'de düzenlenen 'Gençlik ve Teknoloji Buluşması' adlı sosyal medya özel yayınında gençlerle bir araya geldi.

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.'de düzenlenen 'Gençlik ve Teknoloji Buluşması' adlı sosyal medya özel yayınında gençlerle bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerin savunma sanayii ve teknoloji alanındaki sorularını cevapladı.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gençlik ve Teknoloji Buluşması" adlı sosyal medya özel yayınında gençlerle bir araya geldi.
Ankara'da Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş'de (TUSAŞ) düzenlenen programda konuşan Erdoğan, programa katılan ve sosyal medya üzerinden programı takip eden gençlerin savunma sanayii ve teknoloji alanındaki sorularını cevapladı.

ERDOĞAN, ATAK HELİKOPTERİ ÜRETİMİYLE İLGİLİ İNCELEMELERDE BULUNDU
 
Programdan sonra gençlerle birlikte Atak helikopterlerinin üretim ve montaj hattına geçen Erdoğan, burada TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil ve Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir tarafından karşılandı.

Kotil'den, Atak helikopterinin üretim aşamaları, özellikleri ve çalışan personele ilişkin bilgi alan Erdoğan, gençlere terörle mücadelede Atak helikopterinin önemini anlattı. Yerli motor konusunda geç kalındığına dikkat çeken Erdoğan, Kotil'den yerli motorun kısa sürede üretilmesi konusunda söz aldı.
 
YERLİ OTOMOBİL
 
Yerli otomobil ile ilgili sorulan bir soruya yanıt veren Erdoğan, 2022'de Türkiye'nin yerli ve milli araçlarının görülmeye başlanacağını ve dünya piyasalarına ihraç edileceğini belirterek, mega endüstri bölgeleri projesine açıklık getirdi. Erdoğan, bu proje ile 100 bin kişiye iş imkanı sağlanacağını, yenilenip dönüştürülecek mevcut 135 sanayi sitesinde de 317 bin kişi için istihdam sağlanacağını belirtti.
 
ENERJİ VE NÜKLEER SANTRAL
 
Enerji ile ilgili bir soruyu cevaplayan Erdoğan, Türkiye'nin kendi nükleer enerji santrallerini yapacağını ifade ederek, "Sadece Akkuyu ile kalmayacağız. Bir üçüncü nükleer enerjinin de şu anda görüşmelerini yapıyoruz. Üçüncü bir nükleer enerji santralini de kuracağız. Zira şu andaki Akkuyu bizim enerji ihtiyacımızın yüzde 10'unu inşallah karşılayacak. Bir yüzde 10'u belki daha fazlasını da Sinop'la karşılayabiliriz. Üçüncüsüyle de yine aynı şekilde daha fazlasını karşılama imkanımız olacak." dedi.
 
UZAY VE UYDU TEKNOLOJİLERİ
 
Uzay ve uydu teknolojileri ile ilgili gelişmeleri de değerlendiren Erdoğan, 2003'e kadar Türkiye'ye ait sadece iki uydunun fırlatıldığına, geçen 16 yılda ise uzaya 10 uydu fırlattıklarına dikkat çekti. Erdoğan, 2039'a kadar Türkiye'ye ait 11 uydunun daha uzaya fırlatılacağını açıkladı.

ELON MUSK GÖRÜŞMESİ
 
Erdoğan, Amerikalı girişimci Elon Musk ile görüşmesini de hatırlatarak, "2020 ve 2021'de Türksat 5A ve 5B'yi Elon Musk'ın Falcon roketleriyle fırlatacağız. Bunu kafaya koyduk ve görüştük. Konuşmalarımızı, görüşmelerimizi yaptık, o da olumlu baktı. Zaten ziyaretinin bir sebebi de o idi. Onlar da tabii kimi ziyaret edeceklerini biliyorlar" ifadelerini kullandı.
 


M.T


 
Etiketlercumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan temel karamollaoğlu saadet partisi milli silah teknoloji
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.7924     EURO 7.4406     IMKB 102649     ALTIN 377,523    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:15
Güneş 04:59
Öğle 12:25
İkindi 16:18
Akşam 19:41
Yatsı 21:17