EL-AZİZ GAZETESİ İMTİYAZ SAHİBİ ZEKİ GEÇKİL'DEN ÖZLÜ SÖZLER

El-Aziz Gazetesi İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil'den ibret alınacak özlü sözler...

12 Aralık 2018 Çarşamba 18:54 < GÜNDEM

El-Aziz Gazetesi İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil'den Özlü Sözler
 

“İnsanın nihayetsiz cehl, acz, fakr, ihtiyaç içinde; sonsuz ilim, güç-kudret, nimet sahibi Allah'a duası hazine kapısı çalmaktır.”
 
------ <>-----
 
“Hidayetsiz bilgi aydınlatmasız şehir gibidir; onun içinde hareket eden kırıp dökmekten başka bir şey yapamaz.”
 
------ <>-----
 
“İnsanın irşada ihtiyacı okyanustaki geminin pusulaya ihtiyacı gibidir. İnsanın hidayete ihtiyacı dünyanın güneşe ihtiyacı gibidir.”
 
------ <>-----
 
“Mikrop ilaca bağışıklık kazandıkça dozu arttırılır ya da yeni ilaç keşfedilir. Batıl bağışıklık kazandıkça Hak yenilenir.”
 
 ------ <>-----
 
“Hidayetle aydınlanmayan ilim sırat-ı müstekimden şaşar, saptırır. İlim çaba ile elde edilebilir; hidayet ise ancak Allah'tandır.”
 
------ <>-----
 
"Güneşin üstüne doğup-battığı her şeyden hayırlı olan, birinin hidayetine vesile olmak" için iknaya her türlü çaba çok değerlidir.”
 
------ <>-----
 
“Bir kimseyi dayakla ıslah etme ihtimali bozuk saati yere çalarak tamir etme ihtimali kadardır.”
 
------ <>-----

“İslam dışında hakikat aramak Allah'ın yaratmadığı bir şeyi keşfetmeye çalışmak gibidir. Bir şey ancak varsa keşfedilebilir.”
 
------ <>-----
 
“Peygamberler (hepsine selam olsun) eğer irşad etmeselerdi insanlık hala mağaralarda, ağaç kovuklarında yaşıyor olacaktı!”
 
------ <>-----
 
“Medeniyetleri peygamberlere uyanlar kurmuş, karşı çıkanlar yıkmıştır. İman daima yapmaya, inkâr daima yıkmaya yöneltir.”
 
------ <>-----
 
“İnkârcılar özgün bir şey ortaya çıkaramazlar; ancak peygamberlerin getirdiği hak dini tahrif edip saptırarak batılı oluştururlar.”
 
------ <>-----

“Gerçeği aramayan, ikna olmaya niyeti olmayan cerbezeci insanlardan yüz çevirerek kurtulamıyorsan hakaret ya da alay edeceksin!”
 
------ <>-----
 
“Bir hakikat düzgünce anlatıldığında ikna olmayan keriz; ikna olup kabul etmeyen alçak, kabul edip de uymayan ise münafıktır.”
 
------ <>-----
 
“Yüce Allah çöllere sabrını, dağlara heybetini, vahşi doğaya hâkimiyetini, okyanuslara gazabını, uzaya sonsuzluğunu yansıtır.”
 
------ <>-----

“Yüce Allah erkeklere metanetini, dişilere şefkatini, bebeklere merhametini, gençlere gücünü, yaşlılara kemalini yansıtır.”
 
------ <>-----
 
“Yüce Allah güzelliğe sevgisini, çirkinlikliğe nefretini, mücadeleye mükâfatını, zafere izzetini, yenilgiye intikamını, yansıtır.”
 
------ <>-----
 
“Bir öğreti ile oluşturulmuş paradigmasının dışına çıkmayı, farklı düşüncelere, değer yargılarına açılmayı her insan başaramaz.”
 
----- <>-----

“Devletleri, toplumları ayakta tutan şuursuz kalabalıklar değil inançlı, basiretli, dirayetli, vatansever evlatlarıdır.”
 
----- <>-----

“Demokraside medya illüzyonları ve algı operasyonlarıyla kitleleri yanıltarak kamuoyu oluşturan güç odakları başarılı olup kazanır.”
 
----- <>-----
 
“Niteliksiz çoğunluğun tercihine dayalı demokrasi; hırsı kamçılayan, aklı gemleyen, kaliteyi heder edip kalitesizi kazandıran rejimdir.”
 
----- <>-----
“Her toplumda nitelikliler sıradan kişilerden azdır. Demokraside arka planda birileri yoksa nitelikli olan değil cazgır kazanır.”
 
----- <>-----
 
“Bir demokraside nitelikliler kazanıyor, işler yolunda gidiyorsa güdümlüdür. Dürüst uygulanırsa demokrasi kargaşa ve kaosa götürür.”


Zeki GEÇKİL

 
Etiketlerzeki geçkil özlü sözler
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.7924     EURO 7.4406     IMKB 102649     ALTIN 377,523    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:15
Güneş 04:59
Öğle 12:25
İkindi 16:18
Akşam 19:41
Yatsı 21:17