ELAZIĞ BAKANLIK İSTİYOR

Her seçim döneminde Ak Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verdiği desteği bakanlıkla taçlandırmak isteyen Elazığ umudunu yeni kabineye bağladı…

28 Haziran 2018 Perşembe 15:53 < GÜNDEM


Her seçim döneminde Ak Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verdiği desteği bakanlıkla taçlandırmak isteyen Elazığ umudunu yeni kabineye bağladı…

24 Haziran seçimlerinin ardından Ankara’da Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni sistemi hazırlıkları yapılıyor.

Yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanı olan Erdoğan’ın nasıl bir kabine oluşturacağı ise en büyük merak konusu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmasının ardından yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi de bütün kurum ve kurallarıyla hızlıca hayata geçecek. Erdoğan, yemin etmeden önce hükümet yetki kararnameleri ile sistemin alt yapısını hazırlayacak. 

ELAZIĞ’IN BAKAN BEKLENTİSİ

Her seçim dönemi ve kabine oluşumu öncesinde Ak Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a büyük destek veren Elazığ bunun karşılığını bakanlıkla taçlandırmak isterken gözler yeni kabineye çevrilmiş durumda.

Yeni hükümet sisteminde kabinede 16 bakanlık olacak. Milletvekilleri istifasıyla bakan olabileceği gibi vekil olmayan isimlerde kabineye alınabilecek.

Elazığ  kamuoyunda yeni kabinede yer almasını umut ettiği bazı isimler şehrin gündeminde.
Milletvekilleri dışında bakanlık için adı geçen birkaç isim bulunuyor.
 
9 TEMMUZ’A KADAR NETLEŞECEK

16 bakanlık, 9 kurul ve 4 ofisin bulunacağı yeni dönemin bütün altyapısının 9 Temmuz 2018 tarihine kadar oluşturulması bekleniyor.

YSK tarafından 5 Temmuz’da kesin sonuçları açıklamasının ardından Meclis’te milletvekilleri ve CB erdoğan 8 Temmuz’da mecliste yemin edecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan yemin törenin ardından 9 Temmuz’da resmen görevine başlayacak.

M.T
 
 
Etiketlerbakan cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.7924     EURO 7.4406     IMKB 102649     ALTIN 377,523    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:15
Güneş 04:59
Öğle 12:25
İkindi 16:18
Akşam 19:41
Yatsı 21:17