HARPUT'UN GÖNÜL ERLERİ PROGRAMI DÜZENLENDİ

Elazığ'da gönül erleri programı düzenlenerek Harput şiirleriyle halkımız buluşturuldu...

08 Şubat 2015 Pazar 12:20 < KÜLTÜR - SANAT

Elazığ Belediyesi Harput'un gönül erleri adıyla bir program düzenleyerek Harput şiirleriyle vatandaşları buluşturdu.
 
Elazığ Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen program vesilesiyle Harput şiirleri halkımızla buluştu.
 
Vatandaşlardan ilgi gören programa sesi ve yorumlarıyla renk katan sunucu Hayati İnanç, katılımcıları geçmişten günümüze duygu yolculuğuna çıkardı.

Programda konuşan Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz “Hayati İnanç'ı ilimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk” dedi.

Belediyeciliğin yol, kaldırım yapmak gibi sadece fiziki alanları düzeltmek olmadığını anlatan Yanılmaz, "Gerçek Belediyecilik gönül alanına hitap edebilmektir. Hele Belediyeciliği Elazığ'da yapıyorsanız, 4 bin yıllık kültürün, tarihin ve sanatın merkezinde, yani kadim bir medeniyetin merkezinde yapıyorsanız elbette kültür ve sanata önem vermeniz gerekir." diye konuştu.

Belediye’nin 'Harput Konuşmaları', 'Şehir Konuşmaları', 'Aziz Şehrin Aziz Şahsiyetleri' adlarıyla her ay üç ayrı kültür ve sanat programı düzenlediğini belirten Başkan Yanılmaz, "Kültür ve sanat bir şov değildir, bunun özellikle bilinmesini istiyorum. Bu bir gönül işidir" ifadelerini kullandı.

Söz alan ünlü sunucu Avukat Hayati İnanç, Harputlu şairler hakkında bilgiler vererek "Harputlu şairler bizi en çok heyecanlandıranlar arasındadır. Örneğin Abdülhamit Hazmi besteleriyle güfteleriyle insanın nefesini kesen, çok dokunaklı yakıcı bir şair olan Hacı Hayri Bey, bir şehre şeref vermek için tek başına yeterli olan Osman Bedrettin Hazretleri, Ali Septi Hazretleri ve daha pek çok isim var. Burası bir irfan ocağıdır. Cenabı Hak besbelli sizleri seçkin kulları arasında yaratmış" dedi.


smt
EtiketlerHarput Şiir Elazığ Gönül Erleri
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.6627     EURO 7.2735     IMKB 89221     ALTIN 341,859    
Expression #1 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'Awhaber_elaziggundem.c.id' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by