5 BİN TL ÖDÜLLÜ FOTOĞRAF YARIŞMASI!

Kültür Bakanlığ 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması düzenlenliyor. Ödül 5 Bin TL... Elazığ Kültür ve Turizm Müdürü Tahsin Öztürk...

22 Ağustos 2015 Cumartesi 13:39 < KÜLTÜR - SANAT

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü tarafından 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması düzenlenecek. Yarışma sonucunda birinciye 5 Bin ikinciye 3 Bin üçüncüye ise 2 Bin TL verilecek…

Yarışmanın konusu!
Yarışma teması kapsamında katılımcılar; Türk mutfağının asırlık gelenekleri, pişirme teknikleri, zengin sofra sunumları, coğrafi bölgelerin simgesi haline gelmiş yerel malzemeler ve onların üretim süreçleri, geleneği aktaran usta şefler, farklı bir stille yeniden yorumlayan genç yetenekler ve sadece Türkiye’de bulunabilecek lezzet keşifleri ile mutfak evrenimizi her açıdan ele almaya davet ediliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Elazığ Kültür ve Turizm Müdürü Tahsin Öztürk, şunları söyledi: “Vizördeki Lezzetler adı altında düzenlenen fotoğraf yarışmasında konunun “yeme-içme, mutfak kültürü ve gastronomi’’ genel temaları altında kurgulanan fotoğraflardan oluşacağı yarışmada; Türk mutfağının asırlık gelenekleri, pişirme teknikleri, zengin sofra sunumları, coğrafi bölgelerinin simgesi haline gelmiş yerel malzemeler ve onların üretim süreçleri, geleneği aktaran usta şefler, farklı bir stille yeniden yorumlayan genç yetenekler ve sadece Türkiye’de bulunabilecek lezzet keşifleri ile mutfak evrenimizi her açıdan ele almaya davet edilmektedir.

Ancak teslim edilecek çalışmalarda, mutfak kültürümüzün sanayileşmiş ve özünden uzaklaşmış yanlarından ziyade, zanaatkarlık, el emeği ve becerisi gerektiren, rafine örneklerin ve nesiller arasında aktarılan değerli gastronomik birikimin konu edilecektir.

Yarışmaya kimler katılabilecek!
Yarışma Türkiye Cumhuriyeti uyruklu, 18 yaşını doldurmuş tüm profesyonel ve  amatör fotoğrafçılara açıktır. Her yarışmacı en fazla 4 fotoğrafla yarışmaya katılabilir. Katılımcılar fotoğraflarını TFSF’nin www.tfsfonayliyarismalar.org sayfasına online (çevrimiçi) olarak yükleyecektir. Yükleme sayfasındaki yönergeye uygun biçimde önce üyelik işlemlerini, gerekli formu eksiksiz olarak tamamlayacaklar; sonra fotoğraflar yüklenebilecektir.

Ödüller ne kadar!
2. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda; birincilik ödülü 5.000 TL, ikincilik ödülü 3.000 TL, üçüncülük ödülü 2.000 TL, mansiyon 1.000 TL (3 adet), sergileme 250 TL (en fazla 80 adet) şeklinde olacaktır. 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması ile ilgili tüm bilgilere Kültür ve Turizm Bakanlığı (kulturturizm.gov.tr), Tanıtma Genel Müdürlüğü tanıtma.gov.tr) ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu TFSF (tfsfonayliyarismalar.org) sitelerinden ulaşılabilecektir.

Son katılım tarihi!
Yarışmaya katılımlar başlamış olup son katılım tarihi 01.12.2015 saat 23.00’e kadardır. Bir kültür, sanat şehri olan ve önemli fotoğraf sanatçılarının yaşadığı ilimizden de bu yarışmaya azami düzeyde katılım beklenmektedir. Katılan tüm yarışmacılara başarılar diliyoruz.” 

M.T
 
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 8.7024     EURO 10.3111     IMKB 1383     ALTIN 491,064    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:05
Güneş 04:55
Öğle 12:32
İkindi 16:27
Akşam 19:59
Yatsı 21:41