ABDULLAH GÜL VE FATİH ERBAKAN KAYSERİ’DE PARK AÇTI

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Fatih Erbakan Kayseri'de merkez Melikgazi Belediyesi tarafından yaptırılan ‘Necmettin Erbakan Parkı'nın açılışını yaptı…

04 Ekim 2015 Pazar 14:33 < ERBAKAN

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kayseri'de merkez Melikgazi Belediyesi tarafından yaptırılan ‘Prof. Dr. Necmettin Erbakan Parkı'nın açılışını yaptı…

3 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirilen Erbakan Parkı’nın açılış törenine 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı  Mehmet Özhaseki, Eski Enerji Bakanı ve Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Kayseri Milletvekilleri, Ahmet Doğan ile Havva Çalış Talay, Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Talas ve Kocasinan Belediye Başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kayseri'de Necmeddin Erbakan Parkı'nın açılışını Fatih Erbakan ile birlikte yaptı ve aldığı daveti seve seve kabul ettiğini belirterek, Fatih Erbakan'la uzun uzun sohbet etti.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Melikgazi Belediyesi tarafından Şirinevler Mahallesi'nde yaptırılan Necmeddin Erbakan Parkı'nın açılışına katıldı. Gül, oğlu Ahmet Münir Gül ve gelini Ayşe Zehra adına Abdullah Gül Üniversitesi Mimar Sinan Kampüsü'nde oluşturulan hatıra ormanına fidan diktikten sonra, Şirintepe Mahallesi'nde Melikgazi Belediyesi tarafından yaptırılan 40 bin metrekarelik alana oturan Necmeddin Erbakan Parkı'nın açılışını gerçekleştirdi.FATİH ERBAKAN/ “İSMİNİN GELECEK KUŞAKLARA AKTARILMASI ÇOK ANLAMLI”

Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan törende yaptığı konuşmada Kayseri’nin çok büyüdüğünü ve geliştiğini, çalışmalarının örnek alındığını ve Kayseri modeli kavramı ile belediye çalışmaların adeta ders konusu olduğunu ifade ederek:

“Çok amaçlı ve büyük ölçekli bir parkın açılışında bir aradayız. Böyle büyük bir parkın isminin Babam Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın isminin verilmesi ailemiz çok mutlu etmiştir. Bir dönene damgasını vuran ve hizmetleri ve yatırımları ile Ülkemize yön veren fikirleri ve felsefesi ile ülkemizin bugünkü oluşumunun temeli atan babamın anılması, hatırlanması ve isminin gelecek kuşaklara aktarılması çok anlamlı buluyoruz. Melikgazi Belediyesine bu çalışmadan dolayı kutluyor ve teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“GELMEZ OLUR MUYUM!”

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül açılış öncesi yaptığı konuşmada:

“Bu kadar güzelliği bir arada görmek çok hoş. Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, park açılışına davet etti. Gelmez olur muyum? Üstelik ismi de çok anlamlı uzun yıllar beraber çalıştığımız ve kabinesinde bakanlık yaptığım hocamız Prof. Dr. Necmettin Erbakan isminin verilmesini çok anlamlı buldum.” Dedi.“BİZLERİ SİYASETE O KAZANDIRDI!”

Gül, gece karanlığında yapılan açılışta Erbakan'ın Türk siyasi hayatında çığır açtığını söyledi. Erbakan'ı her zaman rahmetle andıklarını dile getiren Abdullah Gül şöyle konuştu:

"Necmettin Erbakan Türkiye'nin yerli düşüncesi, milli görüşü, Anadolu ruhunu tekrar herkesin bilincine getiren, Türkiye'yi bilinçlendiren ve hepimizi siyasete bu şekilde sokan insan. Bana da birçok arkadaşımıza da rahmetli Erbakan hoca vesile oldu, o bizleri siyasette kazandırdı, Türk devletine kazandırdı ve o bizlere halka hizmet etmenin yolunu açtı. Dolayısıyla kendisine sadece bizler değil, bütün Türkiye, vaktiyle sevsin sevmesin, kendisinin başkanı olduğu partide de oy versin vermesin bütün Türkiye vatandaşları hepsi saygı ve sevgi gösterir. O artık Türkiye'nin bir mirasıdır ve dolayısıyla herkesindir. Onun için partili partisiz kim olursa olsun herkes onun hatırası önünde de saygıyla eğilir."

ERBAKAN'IN OĞLUNA HEDİYE EL HALISI
Açılış sonrası Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Fatih Erbakan'a günün anısına el dokuması Yahyalı halısı armağan etti.

M.T
Etiketlererbakan
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 8.7024     EURO 10.3111     IMKB 1383     ALTIN 491,064    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:05
Güneş 04:55
Öğle 12:32
İkindi 16:27
Akşam 19:59
Yatsı 21:41