AHMET DAVUTOĞLU, AK PARTİ'Yİ YERDEN YERE VURDU

Elazığ Gönül Dostları Buluşması’nda konuşan Ahmet Davutoğlu, AKP’nin kuruluş ilkelerinden saptığını ve bunun da partiyi ayakta tutan değerlerde savrulmalara yol açtığını söyleyerek çözülüşün durdurulamayacağına dikkat çekti.

30 Haziran 2019 Pazar 15:07 < GÜNDEM


Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Elazığ'da katıldığı programda gündemi değerlendirdi...

Elazığ Gönül Dostları Buluşması’nda konuşan Ahmet Davutoğlu, AKP’nin kuruluş ilkelerinden saptığını ve bunun da partiyi ayakta tutan değerlerde savrulmalara yol açtığını söyleyerek çözülüşün durdurulamayacağına dikkat çekti.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni bir parti kurma hazırlıkları kapsamında Türkiye’de il il gezerek nabız yoklamalarına devam ediyor.

ŞEHİRLER, İSİMLERİYLE KİMLİK VE ŞAHSİYET KAZANIR!

Sabah saatlerinde Elazığ’a gelen ve kalabalık bir heyet tarafından karşılanan Davutoğlu Akgün Otel’de düzenlenen toplantıda konuşmasına şöyle başladı:

“Toprağı aziz, tarihi aziz, havası aziz insanların diyarı El-Aziz’in değerli hemşehrileri ve farklı vilayetlerden gelen tüm gönül dostlarımızı saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Allah’ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun. Şehirler isimleriyle bir kimlik ve şahsiyet kazanır. Ne zaman El-Aziz’den bahsedilse hepimizin izzeti akla gelir. Bu vatanın izzeti, tarihin izzeti ve bu toprakların izzeti. Allah Elazığımızı, El-Azizimizi her zaman her zaman aziz eylesin. Vatanımızı, milletimizi ve gönül coğrafyamızdaki kardeşlerimizi bu izzetten nasipdar eylesin”

AK Parti'nin oylarının yüzde 49'dan yüzde 34'e düşürüldüğünü söyleyen Davutoğlu, parti yönetimini sert bir dille eleştirdi. Yeni parti hazırlığında olduğu bilinen Davutoğlu, AK Parti'yi ilk kez bu kadar açık ve sert bir şekilde eleştirdi.

"3 YIL SUSTUM, KONUŞMA VAKTİ"

Seçim sürecinde kullanılan ötekileştirici dilin ve vizyonsuzluğun herkesi tedirgin ettiğini söyleyen Ahmet Davutoğlu, eleştirilerini tek tek sıraladı. 3 yıl boyunca sustuğunu belirten Ahmet Davutoğlu, artık konuşma vakti olduğunu söyledi.

AK PARTİ BİR FANİNİN PARTİSİ DEĞİL!

AKP’nin bir kişinin partisi olmadığını dile getiren Davutoğlu: “Bir kişinin, bir faninin, bir ailenin, bir grubun bir kesimin, bir bölgenin, bir etnik ya da mezhebi grubun partisi değildir. AK Parti bir takım troll örgütlerinin kontrolü altına girmişse, soru sorması gereken biz, yanıtlaması gerekenler bu partiyi bu örgütlere teslim edenlerdir.

Yalvarıyorum gelin konuşalım meselenin özüne dönük olarak. Bu ülkenin geleceği ile ilgili kaygı duyan herkese sesleniyorum. Konferans vermemiz bile engellendi. Basında adımızın anılmasının bile yasaklandığı bir dönemden gelerek söylüyorum. Bir seçimde beka kaygısından bahsedip bu şekilde düşünmeyen herkesi terörist olarak itham ettikten sonra diğer seçimde İmralı'ya başvurmak milletin vicdanından kopuştur. Faizci diye suçlandığım dönemde faizler yüzde 7.5'ti, şimdi nerelerde?.."
 
HESAP VERİLMELİ!
 
AKP’ye destek vermiş kitlelerin hüznünü yüreğinde hissettiğini ve AKP’liler içinde ortaya çıkan ümitsizliğin hesabının verilmesi gerektiğinin altını çizen Davutoğlu:

“Çok derin bir hüzün yaşıyorum bir haftadır. Seçim neticeleri sonrasında AKP'nin iki yıl genel başkanlığını yapmış bir neferi olarak AK Parti'ye destek vermiş ve bizi her şartta desteklemiş kitlelerin hüznünü yüreğimde hissediyorum. Biliyorum ki, İstanbul'daki her AK Partili seçmen derin bir hüzün yaşıyor. Bazı yerlerde yeise varan bir hüzün var. Ben o kitlelerle birlikte hareket ettim. O kitlelerden yabancılaştığımı hiç hissetmedim. O kitlelerin nefesini müşahede ede ede enerji doldum. Kimse bizi o kitlelerin ahlakından, fedakarlığından soyutlayarak ayıramaz. AKP'lilerin başı dikti, geleceğe umutla bakıyorlardı, şimdi o kitlelerin hüzne gark olmuş olması İstanbul seçimleri ile birlikte derin bir ümitsizliğe sürüklenmelerinin hesabını birileri vermek zorundadır”

OY ORANI YÜZDE 49,5'TEN 34'E DÜŞTÜ

“Bakınız, partiler ve siyasi hareketler tavanda bölünmez. Tavanda bölünmüşse ciddi bir sıkıntı değildir. Bizim hareketimizde de 2 kez bölünme oldu, ama eğer tabanda bir kayma varsa işte tehlikeli olan odur. Yüzde 15'lik kitle bir başka yere doğru gitmişse, kimse bunu engelleyemez. 1 Kasım 2015'te, biz Türkiye'de yüzde 49,5 oy aldık. Şimdi Cumhur İttifakı olarak yüzde 44 oy aldılar. Yüzde 8 ile 10 oy oranını MHP'ninse AK Parti'nin oy oranı yüzde 34'lere çekilmiştir. Sorulması gereken soru; ne yanlışlar yaptık ki parti bu banda geriledi ve bir kopuş yaşandı?”

FETÖ DARBESİNİN BAŞ SORUMLUSU OLANLARIN KARDEŞLERİ, AKRABALARI…

“Kim FETÖ suçlamalarıyla sıradan bir memurun dayısının oğlunun, amcasının oğlunun tutuklandığı bir Türkiye'de, FETÖ darbesinin baş sorumlusu olanların kardeşlerinin, akrabalarının en yüksek makamları işgal ettiği görülürse orada adalete güven kalmaz.”

BİRİNCİ DERECE AKRABALIK OLMAMALI

“Devlet yapısıyla aile ilişkileri kesinlikle ayrılmalıdır, birinci derece akrabalık ilişkisi olmamalıdır."

İşte Ahmet Davutoğlu'nun AK Parti'yi yerden yere vuran o konuşması:


 YOUTEBE'DEN İZLEMEK İÇİN  TIKLAYIN 


 
Etiketlerahmet davutoğlu davutoğlu el-aziz ak parti akp
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • D E R İ N Ş U U R - 01 Temmuz 2019 Pazartesi 19:12
    Allah u teala samimi olursan rant için beğeni toplayıp şöhretini artırmak desinler için yaşamayı bırakıp hakkı hakikatleri aramaya başlarsan seni o kapıya bi şekilde götürür samimi dürüst müslümanların savunması gereken dünya görüşü siyasi çizgisi hayatlarını Cennet mekan Pr.Dr.Necmettin E R B A K A N hocanın şerefli izzetli milli görüş davasının hakiki neferleri olan E L A Z İ Z in fenerinin ışığını takip etmekten geçiyor başka bir yol yok E L A Z İ Z i eşinize dostunuza insanlara sosyal medyada haber sitelerinin yorum bölümünde gezen Türkiyedeki İsrailcilerin troller ordusuna karşı tavsiye edip takip etmelerini sağlamak gerekiyor ! . . .
  • ali taş - 30 Haziran 2019 Pazar 23:34
    el-aziz gazetesine helal olsun tek başlarına pelikan örgütünü AKP içinden söküp atacaklar gibi..
DÖVİZ KURLARI
USD 7.3985     EURO 9.0105     IMKB 1542     ALTIN 442,399    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 06:03
Güneş 07:28
Öğle 12:40
İkindi 15:19
Akşam 17:42
Yatsı 19:02