ALLAH'IN EN SEÇKİN KULLARI PEYGAMBERLER VE HZ. MEHDİ’NİN ORTAK YÖNLERİ

Peygamberlerin hayatına, karşılaştıkları sıkıntılara, izledikleri yöntemlere bakıldığında Erbakan'ın beklenen Mehdi olduğu kendiliğinden anlaşılıyor...

30 Aralık 2018 Pazar 17:17 < GÜNDEM

Allah'ın en seçkin kulları peygamberler ve Hz. Mehdi’nin ortak yönleri!

Allah'ın en seçkin kulları peygamberler din adamları arasından seçilmemiştir. Hiçbir peygamberin dini bir vasfı, statüsü yoktur!
 
Hz. Peygamberin (SAV) müjdelediği ve kendisinden sonra en kutlu şahsiyet Hz. Mehdi (AS) din adamlarından olmayacaktır!
 
Peygamberler şirkin, küfrün, inkarın hakim olduğu; hakkın unutulduğu; rejimin şeytana hizmet ettiği karanlık dönemlerde inmiştir!
 
Mehdi Erbakan da hakkın temsil edilmediği; Siyonist/Haçlı inkar, şirk, zulüm düzeninin zirvede olduğu dönemde geldi!
 
Peygamberler hazır, organize, kurulmuş ve işleyen bir mirasa konmadı. Hepsi mücadelesine sıfırdan ve tek başına başladı!
 
Mehdi Erbakan da mevcut işleyen bir siyasi mirasa konmadı. Taraftarı, seveni, teşkilatı yoktu! Sıfırdan ve tek başına başladı!
 
Peygamberlere yerleşik düzenin baronları, kadroları en şiddetli düşmanlığı yaptılar. Toplumun büyük kısmı taraftar olmadı!
 
Mehdi Erbakan'a da yerleşik küresel Siyonist baronlar ve yerli temsilcileri en şiddetli düşmanlığı toplumla birlikte yaptı!
 
Peygamberlere Tağuti/ inkar rejiminin din adamları ve dindarları asla destek olmadılar. Peygamberlere din baronları itaat etmedi!
 
Mehdi Erbakan'a da din adamları, dindarlar, dini tarikat ve cemaatler asla destek olup sahip çıkmadıkları gibi düşman oldular!
 
Peygamberlerin davetine tebliğine ekabir takımı değil; fakirler, yoksullar, ezilmişler, kimsesizler icabet edip sahiplendi!
 
Mehdi Erbakan'ın Milli Görüş davetine de devrin yönetici/kültürlü/zengin takımı değil; fakirler, kimsesizler taraf oldu!
 
Tüm peygamberler ve ümmetleri çok ağır sınav ve imtihanlarla sınanıp denendiler! Her sınavda, imtihanda kaybedenler oldu!
 
Mehdi Erbakan'ın da taraftarları, sevenleri yükü oldukça ağır imtihan ve testlerle denendiler. Bu süreçte terk edenler oldu!
 
Peygamberler sadece inkar, küfür ve şirkle değil iç ihanetle, münafıklarla, fitne ve nifakla, bölücülerle de imtihan oldu!
 
Mehdi Erbakan da yalnızca Siyonist firavunlarla değil; fitne/fesad ile, ayrılıkçılarla, nifakla, iç ihanetle uğraşıp durdu!
 
Peygamberler mücadelelerinde ne zaman menfaat dağıtacak imkana kavuştularsa etrafları şuursuz kalabalıklardan geçilmedi!
 
Mehdi Erbakan da ne zaman iktidar veya iktidar ortağı olduysa çevresi menfaatçı/çıkarcı kesimler tarafından dolup taştı!
 
Peygamberler davetlerinde, tebliğlerinde insanlardan asla ama asla bir ücret talep etmediler! Hepsi ayrı bir meslek sahibiydi!
 
Hz. Mehdi Erbakan da Milli Görüş'ü kamuoyuna tebliğ ve davet ederken karşılığında hiç kimseden bir ücret, maddiyat talep etmedi!
 
Hz. Muhammed'in (SAV) ashabına müjdelediği büyük zaferler hayatta iken gerçekleşmedi. Vefatından 20,30,50 yıl sonra meydana geldi!
 
Mehdi Erbakan'ın da taraftarlarına, sevenlerine müjdelediği büyük başarılar/zaferler hayatta iken olmadı! Vizyonu uygulamada!
 
Hz. Peygamberin (SAV) söylemi/hedefi gayet açık ve anlaşılırdı. Ama hedeflerine ulaşmak için izlediği strateji/yol gizliydi/sırdı!
 
Mehdi Erbakan da hedefini, amacını gayet anlaşılır bir söylevle ilan etti. Ama niyeti, izlediği yol/strateji derindi/sırdı!
 
Hz. Muhammed'in (SAV) amacına ulaşmak; vizyonunu hakim kılmak için kurduğu derin bir devlet gücü vardı. Adı Hılful-Fudul idi!
 
Mehdi Erbakan da siyaseti Milli Görüş'ü topluma aktarmak için kullandı. Vizyon projelerini kurduğu milli derin devletle yaptı!
 
Peygamberler ve ümmetleri çok büyük sıkıntılar, zorluklar, engellerle karşılaştı. Ciddi fedakârlıklar yapmak zorunda kaldılar!
 
Mehdi Erbakan da 3 kez darbeye uğradı! 4 partisi kapatıldı! 5 kez bölündü! 5 kez siyasi yasak kondu. Büyük fedakarlıklar yaptı!
 
Hz. Peygamber'in (SAV) etrafı, cemaati İbn-i Selûl liderliğindeki Kripto Yahudi münafıklarla kuşatılmıştı ve sürekli ihanet ettiler!
 
Mehdi Erbakan'ın da çevresi Siyonist işbirlikçisi Ak Saçlı şebeke ile doldurulmuştu. Her fırsatta ihaneti tertiplediler!

Mesud AKGÜL
 

 ERBAKAN’I TANIMAYANLAR, GELİŞMELERİ ŞAŞI GÖRÜRLER / SP SİYONİZM’İN HİZMETİNDE  TIKLAYIN  
Etiketlermesud akgül erbakan milli görüş
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • Erbakan sevdalısı - 04 Ocak 2019 Cuma 22:17
    s.a sevgili mesud bey sizi ilgi ile takip ediyorum. rte ve ekibi hocam sağ iken iftira ve ihanet etmedilermi? emin olun akp kurulduğunda çok mahzun olmuştum. milletin erbakan( ks) hocamızı bırakıp akp nin peşine takıldıklarında günlerce üzüntü içinde erbakan ks hocamızın millete akp nin kimler tarafından kurulduğunu anlatırken çektiği sıkıntıyı bizzat yaşardım.ancak şimdi görüyorumki milli görüşe ihanet eden hocamıza (trilyon) iftirası atan rte ve akp yi,milli derin devlet idare ediyor edasıyla,alenen olmasa bile destekler mahiyette yazılarınız var.. şunu belirtmek isterimki, erbakan hocama iftira atıp ihanet edenleri asla ve kat'a affetmiyeceğim. iyi niyet ve şuurlu oluşunuzdan asla şüphem yok..ancak dolaylı olarak biz milli görüşçüleri,uyanın artık ülkeyi hocamızın kurduğu milli derin devlet yönetiyor,AKP yi destekleyin mesajı veriyorsanız, bilinki asla akp ye oy vermem.Bu mantıkla desteklersem o vakit hocamızı biz samimi milli görüşçüleri kandırmış olmakla itham etmiş oluruz..Hocamız ilmi siyaset yapmıştır.ancak asla yalan söyleyip aldatmamıştır..Kanaatim bu yöndedir.. Allah cc yar ve yardımcınız olsun..Not: SP ve yönetimi konusunda sizinle aynı fikirdeyim..
DÖVİZ KURLARI
USD 7.3985     EURO 9.0105     IMKB 1542     ALTIN 442,399    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 06:03
Güneş 07:28
Öğle 12:40
İkindi 15:19
Akşam 17:42
Yatsı 19:02