BASIN SAADET PARTİSİ GENEL MERKEZİ ÖNÜNDEKİ OLAYI KARARTTI, ÇARPITTI!

Dün (01. 12. 2013 Günü) Balgat’taki Saadet Partisi Genel Merkezi yerleşkesi içinde bulunan Hamidiye Camii önünde başlayan tartışma kavgaya dönüşerek silahlı yaralanmaya yol açtı.

02 Aralık 2013 Pazartesi 23:36 < OĞUZHAN ASİLTÜRK


01 Aralık 2013 – POSTA GAZETESİ’NİN HABERİ
ERBAKAN'IN KORUMASI PARTİLİYİ VURDU

Saadet Partisi'nde özel koruma olarak görev yapan bir kişi, genel merkez önünde, tartıştığı partiliyi silahla yaraladı

Edinilen bilgiye göre, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı'nın ardından partililer, genel merkez bahçesindeki camide namaz kıldı.

Genel İdare Kurulu Üyesi ve Genel Başkan Danışmanı Fatih Erbakan'ın özel koruması olduğu belirtilen Orhan T, caminin önünde İstanbul'da ilçe yönetiminde bulunduğu bildirilen Sabri Ülker ile tartıştı.

Orhan T, Sabri Ülker'in ayaklarına silahla 5-6 el ateş etti. Yaralanan Ülker, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Olaydan sonra kaçan Orhan T'nin yakalanması için çalışma başlatıldı.

BASIN SAADET PARTİSİ GENEL MERKEZİ ÖNÜNDEKİ
OLAYI KARARTTI, ÇARPITTI!

Dün (01. 12. 2013 Günü) Balgat’taki Saadet Partisi Genel Merkezi yerleşkesi içinde bulunan Hamidiye Camii önünde başlayan tartışma kavgaya dönüşerek silahlı yaralanmaya yol açtı.

Birçok televizyon kanalının haber bültenlerinde verdiği, internet sitelerinde yer alan olaya bir gazete sadece yer verdi o da çarpıtarak verdi...

Diğer hiçbir gazete olaya yer vermeyip tamamen karartırken, Posta Gazetesi olayı geçmişte Cumhuriyet’in kurbanlık için satın aldığı keçisi çalınan Ankara Müftüsü için müftü keçi çaldı diye yaptığı literatüre geçen ve çarpıtmaya uç örnek gösterilen haberini adeta egale etti.

Haberi ön sayfada ERBAKAN’IN KORUMASI PARTİLİYİ YARALADI başlığı ile veren Posta tam anlamıyla olayı tersyüz ederek okurlarına yansıttı. Oysa olayda yaralanan partili değildi, yaralayan Saadet Partili idi.

YİK toplantısı sonrası Başkan Oğuzhan Asiltürk namazda iken Balgat Camii önünde Saadet Partisi’nde birçok görevlerde bulunmuş ve Fatih Erbakan’a yakınlığı ile bilinen Orhan Tatlı’yı birtakım kişiler aralarına alıp “Orhan Tatlı sen misin?” diye sorgulamaya başlıyorlar.

Tartışma, üsteleme, sıkıştırma, tehdit Orhan Tatlı’nın evinin önüne kadar devam ediyor. Bu sırada birkaç el ateş eden Orhan Tatlı bu kişilerden birini ayağından yaralıyor.

Bizi arayarak olayı anlatan failin ağabeyi Mustafa Tatlı kardeşi Orhan Tatlı ile bu kişilerin bir süredir sosyal medya üzerinden atıştıklarını anlattı. Söz konusu kişilerin Oğuzhan Asiltürk’ü savunurken Fatih Erbakan aleyhine yazıp çizdiklerini ve kardeşinin ise tam aksine Oğuzhan Asiltürk aleyhine, Fatih Erbakan lehine karşılık vermeye çalıştığını ifade etti.

Olayın asıl nedeninin sosyal medya üzerindeki tartışmalar olduğunu, söz konusu kişilerin de Saadet Partisi ile resmi bağlarının bulunmadığını anlatan ağabey Mustafa Tatlı kardeşininse yaptığı görevleri şöyle sıraladı:

Saadet Partisi’nde Etimesgut Eski İlçe Başkanlığı, Etimesgut İlçe Belediye Başkan Adaylığı, Saadet Partisi Ankara milletvekili adaylığı görevlerinde bulundu, büyük kongre delegesi idi. Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan zamanında da Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısının yardımcılığını yaptı.

Dikkate alınması, önemle göz önünde bulundurulması gereken bir acı gerçeklik de basının tutumudur. Ne laikçi ne dinci hiçbir gazete, Oğuzhan Asiltürk aleyhine olabileceği düşüncesi ve kaygısı ile haberleştirmeyerek olayı tamamen kararttı.

Eğer olay Fatih Erbakan aleyhine değerlendirilebilecek şekilde gerçekleşseydi mutlaka flaş olarak verirlerdi. Posta Gazetesi de bu amaçla haberi tersyüz edip çarpıtarak verirken bunu amaçlamaktadır.

Fail Orhan Tatlı için Fatih Erbakan’ın koruması olduğu iddiasının üzerine atlanırken, olaya karışan diğer kişilerin Oğuzhan Asiltürk ile ilişkilerine dair hiçbir kayıt konulmaması ne denli maksatlı, yanlı bir zihniyetle olaya yaklaştıklarını gözler önüne sermektedir.

Millî Görüşçüler; ne zaman Erbakan ve Millî Görüş söz konusu olsa düşmanca tavırlarından vazgeçmeyen medyanın, Oğuzhan Asiltürk ve şürekâsına ne kadar koruyucu bir yaklaşımla muamele ettiklerini görüp bundan çıkarılması gereken dersi çıkarıp, alınması gereken ibreti almalıdırlar.

Bu şuurla hareket etmeleri halinde dostlarını, düşmanlarını tanımada güçlük çekmeyecekleri ve sıkça uğradıkları hayal kırıklığını yaşamayacakları muhakkaktır.

                                                    >>>O<<<

O.G.

YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 0.0000     EURO 0.0000     IMKB 0     ALTIN 0,000    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--