BAŞKAN MÜCAHİT YANILMAZ MÜSİAD DOST MECLİSİ’NE KONUK OLDU

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Elazığ Şubenin Dost Meclisi Toplantısı’na Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz konuk oldu…

09 Ekim 2016 Pazar 23:46 < ERBAKAN

 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Elazığ Şubenin Dost Meclisi Toplantısı’na Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz konuk oldu…
 
Toplantının açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Elazığ Şube  Başkanı Hasan Uzun, Dünyanın her yerinden işadamlarını, bürokratları ve temsilcileri bir araya getiren uluslararası ticaret fuarımız MÜSİAD Expo’nun 16.sını ve Uluslararası İş Platformunun 20.sini 9-12 Kasım 2016 tarihinde İstanbul’da gerçekleştireceklerini ifade ederek Ülke gündeminin yoğun olduğu bir dönemde kendilerine düşen sorumluluğu bildiklerini ve bu doğrultuda çalışmalar yaptıklarından bahsetti.
 
Mücahit Yanılmaz ilk olarak ulaşım ve dönüşümden bahsetmek istiyorum, Son dönemlerde en çok üzerinde konuşulan konulardan bir tanesi toplu taşımada dönüşüm sistemidir. Toplu taşımayı daha hızlı daha düzenli ve daha modern bir şekle getirmek için çalışmalarımız devam ediyor. Biz toplu taşımada üç ana unsuru vazgeçilmez kabul ediyoruz.
 
Bir noktadan bir noktaya gidecek olan hemşehrimizin konforlu, hızlı ve ekonomik şekilde gideceği noktaya ulaştırmak. Dolayısıyla toplu taşıma sistemi içindeki dönüşüm çalışmalarımız devam ediyor. Bununla ilgili 6 ay boyunca teknik elemanlarımız çalıştı, işin uzmanları çalıştı. Yapılan araştırma neticesinde gördük ki günlük ortalama 140 bin yolcu toplu taşıma aracıyla taşınıyor. Otobüsler minibüsler belediye otobüsleri 53 bin kilometre yaparak 140 bin yolcu taşıyor. Hem güzergahları uygun belirleyerek, hem vatandaşlarımız için en uygun durakları belirleyerek, 140 bin yolcuyu 28 bin kilometre yaparak taşıma imkanımız var.125 tane büyük otobüslerle bir kısmı 18,12,8 metrelik araçlar olmak üzere 125 tane otobüsle bu işi yapabiliyoruz. Bu otobüslerin bütünü nü ring halinde çalıştığı ve gelirlerinin bir havuzda toplandığı ana şirketin olması gerekiyor.Bunlar daha tasarım aşamasında hayata  geçmiş veya planlanmış bir şey yok konuşuyoruz tartışıyoruz,insanlarımıza anlatıyoruz dedi.
 
Demiryolu alt geçidini 3 ay içinde bitireceğiz
 
“Sanayi Mahallesi'nden Kızılay Mahallesi’ne giden ve oradan Gümüşkavak’ın ana bağlantı yolu olan demiryolunun alt geçidini hepiniz biliyorsunuz. Benim de çocukluğum buralarda geçti. Orada bir araba oradan geçemez, geçerken zorlanır. Şu anda demiryolu alt geçidini genişletiyoruz bunu belediye olarak bütünüyle biz yapıyoruz ve inşallah üç ay içinde de yapıp bitirip hem Kızılay mahallemizin hem Gümüşkavak mahallemizin ulaşımının dar boğazını bu şekilde gidermiş olacağız İnşallah”
 
Köfteciler Sokağının Durumu
 
Köfteciler Sokağın gelecek kuşaklara bırakılacak miraslar arasında yer aldığını belirterek, "Sokaklar şehirleri yaşatan unsurlar arasında yer alıyor. Yapacağımız çalışmayla bu sokağımızın mevcut potansiyelini daha da artıracağız ve hem şehrimiz, hem de esnafımıza katkı sağlamış olacağız. Kente estetik bir değer katarak, görsel bir zenginlik oluşturacak bu çalışma için ihale süreci tamamlanmak üzere. Çalışma tamamlandıktan sonra Köfteciler Sokağı gözde mekânlarımızdan biri haline gelecektir" ve yakın bir zamanda ihalesine çıkacağız dedi.
 
Alt ve üst geçitler!

“Biliyorsunuz alt geçidi Bosna Hersek Bulvarı'nda yapmaya başladık İnşallah Ekim ayının sonu itibariyle orayı bitirmiş olacağız. Akabinde İstasyon Kavşağı’na da bir alt geçit yapacağız. Yani Bosna Hersek Bulvarı'na yapmış olduğumuz kavşak Kuzey-Güney eksenindeki trafik akışını hızlandıracak, istasyon kavşağına yapacağımız kavşak ise doğu-batı ekseninde ki trafiği hızlandıracak İnşallah.

Ayrıca Orduevi’nin altına üç katlı bir kavşak düşünüyoruz. Biliyorsunuz orada 5 tane ana arter bağlantımız var. Onlardan bir tanesi Ali Rıza Septioğlu bulvardır, diğeri Sanayi Mahallesi’ne inen Kazımkarabekir bulardır. Diğeri çimentoya inen bulvardır. Bir diğeri Bosna Hersek bulvarına giden ve yine bir değeri de İmam-Hatip’in önünden gelen ve Orduevi’nin önünden geçen bulvardır.
 
Bu 5 tane bulvardan gelen araçların birbiri ile çakışmayacak şekilde hareket etmelerini sağlayacak alt geçit üst geçit ve üst geçit projemiz bitti. İnşallah ihalesini yapıp 2017 yılı içinde bitirmeyi hedefliyoruz.

Ayrıca Tofaş ve Hazardağlı kavşağında da at geçit çalışmalarımız var. Buraları karayolları ile birlikte yürütüyoruz. Keban yolu üzerinde alt geçit çalışmamız var, yine bunu da Karayolları ile birlikte yürütüyoruz. Birçok alanlarda alt geçit ve üst geçit çalışmalarıyla Elazığımız’ın merkezindeki trafiği güney-kuzey ekseni ve doğu-batı eksenine daha rahat bir şekilde yazmanın planlarını yapıyoruz İnşallah.”
 
Şorşor Deresi bu şehrin en önemli problemlerinden biriydi. Göreve geldiğimizden beri üzerinde yoğun bir çalışma yaptık, kolektör hattının yapımı hızla ilerliyor. Yaklaşık 35 kilometrelik bu hatta çalışmalar inşallah Aralık 2017’de bitecek şekilde planlıyoruz.

Toplantı Sonrası MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Hasan Uzun Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'a kendi adına dikilen Fidan Sertifikası takdim etti. Toplantı toplu resim çekimiyle son buldu.
Mehmet GÜLEÇ
MÜSİAD Elazığ Şubesi Basın Sözcüsü

M.T
Etiketlermücahit yanılmaz müsiad
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 8.7024     EURO 10.3111     IMKB 1383     ALTIN 491,064    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:05
Güneş 04:55
Öğle 12:32
İkindi 16:27
Akşam 19:59
Yatsı 21:41