BEDİÜZZAMAN'IN HAYATI 'HÜR ADAM'DA

Bediüzzaman Said Nursi Hz.'lerinin hayatını, mücadelesini ve çilelerini anlatacak Hür Adam isimli film 7 Ocak'ta tüm Türkiye'de vizyona girecek.

09 Aralık 2010 Perşembe 12:52 < MEDYADAN
Bediüzzaman Said Nursi'nin hayatını anlatan 700 salonda birden gösterilecek 'Hür Adam' filmi 7 Ocak'ta vizyona girecek. 5 hafta süreyle vizyonda kalacak film Türkiye'nin her köşesine ulaşacak. İşte filmden bazı bilgiler:

Mehmet Tanrısever yönetmenliğinde, senaryosunu yine Mehmet Tanrısever, Mehmet Uyar ve Ahmet Çetin'nin kaleme aldığı, Hür Adam filmi, 'ilmiyle asra ışık tutan' Said Nursi'nin çektiği çileleri, mücadelerini ve karakterini anlatıyor. Çekimleri 8 hafta süren filmde Said Nursi'nin hayatı tam olarak anlatılmaya çalışılmış...

Tanrısever'in daha önceki söyleşilerinde film için Said Nursi'yle ilgili 6 bin sayfa kitap okuduğunu 20 farklı kaynaktan faydalandığını belirtmişti.

Özen Film tarafından 5 hafta süreyle 700 sinema salonunda gösterime girecek filmi büyük bir izleyici kitlesinin seyredeceği düşünülüyor.

Teknik anlamda kusursuz bir iş çıkarmayı hedefleyen, 'Hür Adam'ın müzikleri Macaristan'da Prag Senfoni orkestrası tarafından seslendiriliyor.

Filmin efektleri konusunda ise efekt teknolojisinin en çok geliştiği ülkelerden Almanya veya İngiltere tercih edilmiş.

Galası Maslak TİM salonunda yapılması beklenen filme ilginin fazla olacağı tahmin ediliyor.

Yapım ve yönetmen ekibi filmin başarısının gelecekte çekilecek filmlere yol açması açısından önemli gördükleri ve bu yüzden çalışmalarında son derece hassas davrandıkları edinilen bilgiler arasında.
 
İşte Hür Adam filminin fragmanı:
 
 
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 8.7024     EURO 10.3111     IMKB 1383     ALTIN 491,064    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:05
Güneş 04:55
Öğle 12:32
İkindi 16:27
Akşam 19:59
Yatsı 21:41