BU OY KİMİN?

Oğuzhan Asiltürk hakkında sosyal medyada paylaşılan belgeler yerel seçim öncesi Başbakan Erdoğan ile yaptığı gizli görüşmenin içeriğini ortaya çıkarıyor.

08 Mayıs 2014 Perşembe 13:05 < OĞUZHAN ASİLTÜRK
 
30 Mart yerel seçimlerine gidilen süreçte Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile bir gizli görüşme yaptığı öğrenilmişti.

Milli Görüş camiasında bu görüşmenin içeriği çok merak edilmiş, yerel seçimlere gidilen bir süreçte yapılan görüşme zamanlama açısından da akıllarda pek çok soru işaretleri bırakmıştı.

Peki, Oğuzhan Asiltürk Başbakan Erdoğan ile gizli olarak ne görüşmüştü? “Bir toplantıda neler konuşulduğunu o toplantıdan sonra yaşanan gelişmelerden ancak öğrenebilirsiniz” derdi Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan…

Asiltürk’ün Başbakan Erdoğan’la yerel seçimlerde Saadet Partisi’nin AKP’ye destek olması üzerine anlaştığı tezini doğrular nitelikte bir belge sosyal medyada birkaç gündür paylaşılıyor.

Yayınlanan belge Oğuzhan Asiltürk’ün kendisi, eşi, yeğeni ve aynı zamanda Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Fatih Aydın ve parti yönetim kurulu üyeleri ile birlikte oy kullandığı Ankara Çankaya’daki sandığın tutanağının fotoğrafı…

Belgedeki dikkat çeken husus ise Oğuzhan Asiltürk’ün eşi, yeğeni ve Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Fatih Aydın ve parti yönetiminden bazı isimlerle birlikte oy kullandığı sandıktan Saadet Partisi’ne sadece 1 oy çıkması…

 
Asiltürk’ün oy kullandığı 1435 nolu sandıkta Saadet Partisi’nin sandık müşahidi de oy kullandığına göre acaba Oğuzhan Asiltürk oyunu hangi partiye verdi?

Yayınlanan belgede Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün Çankaya’da Bahçelievler Mahallesi’ndeki 1435 no’lu sandıkta oy kullandığı görülüyor. Seçim günü Milli Gazete’nin yaptığı haberle de Asiltürk’ün 1435 nolu sandıkta oy kullandığı doğrulanıyor.

Doğal olarak akıllara şimdi şu soru geliyor: Saadet Partisi’nin Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün, eşinin, yeğeni ve aynı zamanda Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Fatih Aydın’ın bazı parti yöneticileri ile oy kullandığı sandıktan 3’ten fazla oy çıkması gerekirken Saadet Partisi’ne nasıl 1 oy çıkar?

O bir oy sandıkta görevli Saadet Partisi müşahidine ait olduğuna göre Oğuzhan Asiltürk ve beraberindekiler hangi partiye oy verdiler?

Belgeler Oğuzhan Asiltürk’ün Başbakan Erdoğan ile yerel seçimlerde Saadet Partisi’nin AKP’yi desteklemesi üzerine konuştuğunu ortaya koyuyor.

İşte Oğuzhan Asiltürk’ün oy kullandığı
1435 nolu sandığın tutanağı:
 
 
Ve Milli Gazete’nin
Asiltürk’ün 1435 nolu sandıkta
oy kullandığını doğrulayan haberi:
 
 

Haber: Osman Gürses 

YORUM EKLE
  YORUMLAR
 • mücahid erbakan - 10 Mayıs 2014 Cumartesi 15:39
  Sevgili Şehabetten ysk nın sitesine baktığında 1435 nolu sandıktan ilçe için saadete 2 oy il için ise 1 oy çıktığı yazıyor,şimdi soruyorum o.asiltürk,eşi,yeğeni,fatih aydın ve sandık müşahidinin oy kullandığı bir sandıkta il için 5 ilçe için ise en az 5 oy çıkması gerekir,hadi biraz hüsnü zan edip kullandıkları oylar geçersiz kabul edildi diyelim beee adam sormazlarmı bu partinin yik başkanı, sandık müşahidi,gençlik kolları başkanı oy kullanmayı mı bilmez?
 • Şehabetten - 10 Mayıs 2014 Cumartesi 12:39
  Elaziz gazetesini 16 yıldır takip etmeye çalışıyorum. Her haberini araştırarak ve belgeleriyle vermeye çalışan bir gazete oldu bugüne kadar. Böyle sahte belgeye dayanarak aslı olmayan haberi vermesini ELAZİZ gibi bir gazeteye yakıştıramadım. Elaziz gazetesinin bu haberi hemen düzeltmesi ve okuyucularından özür dilemesini bekliyorum. Elazize yakışan budur. YSK sitesinden belgenin aslı alınabilir. Asıl belgenin bu sahte belgeyle alakası olmadığı görülecektir.
 • Metin Tüzün - 10 Mayıs 2014 Cumartesi 00:19
  Seçimden 3 gün önce Başbakan Erdoğanla görüşen Asiltürk, "Cennetten Tapu" pardon, MGV tapularına karşı kıytırık bir kaç emlaka karşı oyları sattı. Ayrıca Kamalağın başarısız olup yerine El-Azizin dediği gibi bir sabetaisti getirme planının bir parçasıydı. El-Aziz'i tebrik, acaip bir gazeteceilk başarısı bu!...
 • OMER - 09 Mayıs 2014 Cuma 12:58
  OGUZHAN DAHA ONCEKİ SECİMLERDE SAADETE OY VERMİSMİ !!! :) VERMİSTİR VERMİSTİR
 • mücahid erbakan - 08 Mayıs 2014 Perşembe 22:07
  parti büyükleri ahmet tekdal, fehim adak, yasin hatiboğlu sülayman arif emre ve recai kutan derhal toplanıp bu yik başkanı bozunutusu acil devirmeliler bu rezalet karşısında
 • Yusuf - 08 Mayıs 2014 Perşembe 14:18
  HİÇBİR ŞEKİLDE OYNAMA YAPILMAMIŞTIR YSK'NIN RESMİ SİTESİNE GÖRE OĞUZHAN ASİLTÜRK'ÜN OY KULLANDIĞI SANDIKTAN SAADET PARTİSİNE 1 OY ÇIKMIŞTIR http://i.hizliresim.com/1PV8dj.png
 • Erkan - 08 Mayıs 2014 Perşembe 12:51
  Fatihin aleyhine Akp ye geçecek diye olumsuz propaganda yapanlar meğer Akp li imiş. Zaten seçimden önce Asiltürk Tayyip le görüşmemismiydi. Ey Milli görüşculer bunu hangi tevile sigdıracaksınız.
 • Yusuf - 08 Mayıs 2014 Perşembe 12:37
  Parti içinde AKP'ye çalışan bir yapılanma kurulmuş. milli görüşçüler uyanmalı artık
 • hakkı - 08 Mayıs 2014 Perşembe 09:34
  Yorumunuz hakaret içerdiği için yayından kaldırılmıştır.
DÖVİZ KURLARI
USD 0.0000     EURO 0.0000     IMKB 0     ALTIN 0,000    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--