CELAL ŞENGÖR’DEN BİNALİ YILDIRIM’A ÖVGÜ, DAVUTOĞLU’NA SİTEM!

“Düşmanlarımızı azaltıp dostlarımızı çoğaltacağız” polikasıyla Başbakanlık koltuğuna oturan ve ilk iş olarak İsrail ile anlaşma yapılmasına önayak olan Başbakan Binali Yıldırım’a övgü Dautoğlu'na sitem...

23 Ağustos 2016 Salı 16:42 < GÜNDEM


15 Temmuz darbe girişimi sonrası dış güçlerin Türkiye’yi diz çöktürme ihalesini devralan PKK ve DAEŞ’in bombalı eylemleri devam ederken, TBMM’de kaşla göz arasında onaylanan İsrail anlaşmasının sesi başka mahfillerden gelmeye başladı.

“Düşmanlarımızı azaltıp dostlarımızı çoğaltacağız” politikasıyla Başbakanlık koltuğuna oturan ve ilk iş olarak İsrail ile anlaşma yapılmasına önayak olan Başbakan Binali Yıldırım’a övgüler gelmeye devam ediyor.

Bu arada dün İsrail’in Gazze’yi bombalamasına “Kabul edilemez!” şeklinde tepki gösteren Yıldırım’a İsrail’den “İki kere düşünsün!” şeklinde tehdit gelmesine hükümetin ve yandaş medyanın çıt çıkarmaması ise dikkatlerden kaçmıyor.

Kadim bir Siyonist gelenek olarak ne zaman bir anlaşma yapılsa, ilişkiler düzelse o ülkenin altını oymak için çok daha rahat bir zemin bulan İsrail’in FETÖ darbesi ile ilişkisi gün gibi ortaya çıkmışken, hükümetin İsrail ile anlaşması Türkiye’de sabetaycı kesimleri fazlasıyla memnun etmiş gibi.

Durum bu minval üzere iken, Sabetayist Celal Şengör, kandaşı Hürriyet yazarı Yalçın Bayer'e gönderdiği yazıda bakın neler yazdı!

Celal Şengör'den Davutoğlu çıkışı!

Hürriyet gazetesi yazarı Yalçın Bayer, bugünkü köşesinde Celal Şengör'ün mektubunu yayımladı. O mektupta Şengör, Ahmet Davutoğlu için "Binali Bey selefi gibi saçma sapan bir hayal dünyasında değil, mühendisliğin affetmez katı gerçekleri içinde pişmiştir" diye yazdı.

Şengör, Yalçın Bayer'e gönderdiği mektupta şu ifadeleri kaleme aldı:

Binali Yıldırım Bey başbakan olduğu zaman eşim Oya’ya demiştim ki; “Bu sefer Tayyip Bey turnayı gözünden vurdu.
Beklentim, Ahmet Davutoğlu Bey’in ülkemizi felaketin eşiğine getiren politikalarından hızla aklın yoluna dönüleceğidir.
Sebebini sorarsan basit: Binali Bey iyi bir tahsil görmüş, sıkı bir mühendistir. Neden­sonuç ilişkisini iyice hesap etmeden adım atmaz, hata payı kavramı nedir iyi bilir. Sosyal disiplinlerde palavra payı çok büyüktür; halbuki temel mühendislik ve fen bilimleri buna tahammül edemez. Binali Bey, hem İTÜ gibi ülkemizin bence en köklü ve en iyi mühendislik okulunda okumuş, girilmesi o zaman en zor olan Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi’ne girmiş ve daha sonra bu konuda yurtdışında çalışarak değerini ispat etmiştir. Politikaya bir mühendis gibi baktığı, AKP devrinde yurtta yapılan ulaştırma atılımında kendini göstermiştir.”

(Keşke Milli Eğitim’in başına da bir Binali Yıldırım bulunabilse.) “Aman ne iyi şeyler oluyor” diye bugünlerde yazılar yazan köşe yazarlarından ricamdır: Biraz bakın, niçin? Bu önemli atılımlarda, hele dış politikamızın hızla düzelmesinde, Atatürk’ün dediği gibi, sebep “ilim ve fen düsturlarını rehber ittihaz etmektedir”, çünkü Binali Bey selefi gibi saçma sapan bir hayal dünyasında değil, mühendisliğin affetmez katı gerçekleri içinde pişmiştir. Şimdi Cumhurbaşkanımızdan, AKP iktidarından ve tüm Meclis’ten beklenen Atatürk’ün bu cümlesinin devamında söylediklerini gerçekleştirmektir:
“Milletimizi yetiştirmek için asıl olan, mekteplerimizin, darülfünunlarımızın teessüsünde aynı mesleği takip edeceğiz. Evet, milletimizin siyasi, içtimai hayatında, milletimizin fikri terbiyesinde rehberimiz ilim ve fen olacaktır.”

İşte bunu becerebilirlerse, o zaman 2023’te muhteşem bir kutlamayı milletçe hak eder, bizi beğenemeyen dünyaya da nanik yaparız.

A.M. Celal ŞENGÖR

M.T
 
Etiketler ahmet davutoğlu
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 7.3985     EURO 9.0105     IMKB 1542     ALTIN 442,399    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 06:03
Güneş 07:28
Öğle 12:40
İkindi 15:19
Akşam 17:42
Yatsı 19:02