Türk Silahlı Kuvvetleri Afrin’e Türk Bayrağını Dikti

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı kapsamında kuşatılan Afrin'e, Özgür Suriye Ordusu güçleri dün gece kentin güneydoğusundan giriş yaptı ve bu sabah yönetim binasına Türk bayrağını dikti... 18 Mart 2018 Pazar 12:36
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı kapsamında kuşatılan Afrin'e, özel birliklerimiz ve Özgür Suriye Ordusu dün gece kentin güneydoğusundan giriş yaptı...

 Afrin Mehmetçik Marşı - TIKLAYIN 

Kahraman ordumuz Zeytin Dalı Harekatı’nın 58. gününde Afrin ilçe merkezindeki kontrolü 1 saat içinde tamamen sağladı.

Afrin'de yönetim merkezi binasına Silahlı Kuvvetler ve Özgür Suriye Ordusu tarafından Türk bayrağını dikildi.

ERDOĞAN/ “Bu sabah 08.30 itibarıyla tamamen kontrol altına alınmıştır"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çanakkale’de dazenlenen törende yaptığı konuşmada:

"Bir müjdeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Afrin şehir merkezi Türk Silahlı Kuvvetleri'mizin desteğindeki Özgür Suriye Ordusu mensupları tarafından bu sabah 08.30 itibarıyla tamamen kontrol altına alınmıştır." diyerek şöyle konuştu:
 
"Teröristlerin çoğu zaten kuyruklarını kıstırıp kaçmışlardır. Kalan kılıç artıklarını ve geride bıraktıkları tuzakları da özel birliklerimiz ve Özgür Suriye Ordusu mensupları temizliyorlar.

Afrin şehir merkezinde artık terör örgütünün paçavraları değil, huzurun ve güvenin sembolleri dalgalanıyor. Şu anda orada Türk bayrağı dalgalanıyor, Özgür Suriye Ordusu'nun bayrağı dalgalanıyor. Bizlere bugünleri gösteren Rabbimize hamdediyorum, kahraman Mehmetçiklerimize şükranlarımı sunuyorum. Ülkelerinin hürriyeti ve aydınlık geleceği için canla başla mücadele eden Özgür Suriye Ordusu mensuplarına şahsım, milletim adına şükranlarımı sunuyorum.

Afrin operasyonumuzu en başından beri yürekten destekleyen milletimize şükranlarımı sunuyorum. Kendilerini teröristlerin zulmünden kurtaran askerimizi sevinç gözyaşları içinde karşılayarak, bize kucak açan Suriyeli kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum. Bu operasyonla Türkiye bir kez daha Hakk'ın, haklının, mazlumun yanında olduğunu tüm dünyaya göstermiştir."

“Zaferin bir kez daha hem ülkemize hem de Afrin bölgesindeki kardeşlerimize hayırlı olmasını Allah'tan diyorum"
 
Daha önce Cerablus'ta, Rai'de, El Bab'ta, Azez'de ne yapıldıysa, Afrin'de ve çevresindeki yerleşim yerlerinde de aynısının yapılacağını vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:
 
"140 bin kişi Cerablus'a döndü. Şimdi de Afrinli kardeşlerimiz Afrin'e dönecekler. Teröristlerin izlerini silerken aynı zamanda altyapısından üstyapısına bölgeyi yaşanabilir hale getirecek tüm adımları atacağız. Halen ülkemizde veya diğer yerlerde yaşayan bölge halkının en kısa sürede yurtlarına, evlerine kavuşmaları için gereken her türlü adımı atacağız.

Türkiye'nin ve milletimizin Suriye'nin ve Suriyelilerin bu ortak zaferi, terör örgütlerini aramıza bir hançer gibi sokmaya, bin yıllık kardeşliğimizi zehirlemeye çalışanlara verilmiş en güzel cevaptır. Bu zaferin bir kez daha hem ülkemize hem de Afrin bölgesindeki kardeşlerimize hayırlı olmasını Allah'tan diyorum."
 
Afrin şehir merkezinde artık terör örgütünün paçavralarının değil, huzurun ve güvenin sembollerinin dalgalandığını kaydeden Erdoğan:

"Şu anda orada Türk bayrağı dalgalanıyor, Özgür Suriye Ordusu'nun bayrağı dalgalanıyor." şeklinde konuştu.

 TÜRK ORDUSU'NUN BAYRAK DİKTİĞİ GÖRÜNTÜLERİ İZLEMEK İÇİN - TIKLAYIN 

 İsrail'in köpeği PKK-YPG'yi Afrin'den çıkaran Türk Silahlı Kuvvetleri, 18 Mart 2018 günü şanlı Türk bayrağını Afrin merkezine çekti. Mehmetçiğin 'Hilal' oluşturduğu o anları 4 adet yerli mühimmat takılı Milli Bayraktar SİHA görüntüledi... TIKLAYIN 

M.T