Elazığspor Eski Başkanı Akın Şatıroğlu’ndan adaylık sinyali

Ciddi bir aday olmaz ise ben varım diyen eski başkan Selçuk Öztürk ve aynı gerekçe ile adaylığını açıklayan eski başkan Necati Erdem’in ardından bir başka eski başkan Akın Şatıroğlu’ndan da adaylık sinyali geldi. 23 Kasım 2018 Cuma 19:11
Tarihinin en sıkıntılı dönemlerinden birini geçiren Elazığspor yeni yönetimini belirlemek için 3 Aralık’ta kongre yapmaya hazırlanırken adaylar da ortaya çıkmaya devam ediyor...

Eski Başkanlar sıraya girdi!

Ciddi bir aday olmaz ise ben varım diyen eski başkan Selçuk Öztürk ve aynı gerekçe ile adaylığını açıklayan eski başkan Necati Erdem’in ardından bir başka eski başkan Akın Şatıroğlu’ndan da adaylık sinyali geldi.

Şatıroğlu/ “Profesyonel ve güçlü bir oluşum söz konusu”

Şatıroğlu'nun, sosyal medya hesabından yaptığı “Biz şampiyon olmaya geliriz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” paylaşımı taraftarları heyecanlandırdı.

Sosyal medya hesabından adaylık sinyali veren Akın Şatıroğlu’nun 3 Aralık’ta yapılacak kongrede başkanlığa aday olacağı kulislerde konuşulmaya başladı.

2008-2011 yılları arasında Elazığspor’da başkanlık yapan Akın Şatıroğlu; güçlü bir yönetimle Elazığspor’u ayağa kaldırmak için göreve hazır olduklarını ve Elazığspor’u içinde bulunduğu bu durumdan birlik ve beraberlikle kurtaracaklarını belirtti.

2008 yılında olduğu gibi şehri kenetleyip, yediden yetmişe her kesimin desteğini alıp Elazığspor’u eski günlerine geri götürmeye geleceklerini belirten Şatıroğlu, maddi ve manevi bütün şehrin takıma sahip çıkmak zorunda olduğunu ifade etti.
 
ŞAMPİYONLUĞUN YANI SIRA, 33 MAÇ YENİLMEZLİK SERİSİ

Akın Şatıroğlulu başkanlığındaki Elazığspor 2008 yılında sıkıntılara rağmen ligde kalmayı başarmış, bir sonraki sezonda Elazığspor şampiyon olarak 1. Lig’e yükselmişti.

Ayrıca Başkan Şatıroğlu döneminde temsilcimiz Elazığspor 33 maç yenilmezlik serisi yakalamıştı.