''Erbakan Türkiye'yi Aslına Döndürdü''

İhvan-ı Müslimin teşkilatlarının Akabe bürosu lideri Dr. Faris Derviş Türkiye artık döndü. Türkiye siyasetini Erbakan değiştirdi. Şimdi Türkiye, aslına dönüyor artık. Osmanlı geri döndü dedi. 02 Ocak 2010 Cumartesi 08:30


    Vakit'ten M. Mustafa Uzun’a, Ürdün’ün Akabe şehrinde bulunan İhvan-ı Müslimin Merkezinin önünde konuşan Akabe İhvan-ı Müslimin Hareketi’nin lideri Dr. Faris Derviş; “Sizin kaldığınız bu meydana artık biz ‘Gazze’ye Özgürlük Konvoyu Meydanı’ diyeceğiz” dedi.

    İhvan-ı Müslimin teşkilatlarının Akabe bürosu lideri Dr. Faris Derviş, Vakit’in sorularını cevaplandırdı. Gazze’ye Özgürlük Konvoyu’nu 4 gün boyunca teşkilatlarının Akabe binası ve bahçesinde ağırlayan İhvan lideri; “Siz bizim ağır misafirimizdiniz. Şimdi gidiyorsunuz ve biz bu kutlu yolculuğunuzun anısına bu meydana; ‘Gazze’ye Özgürlük Konvoyu Meydanı’ ismini verdik” diye konuştu. 

    Sultan Abdülhamid Han’ı, Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı çok sevdiklerini dile getiren Derviş; “Türkiye artık döndü. Türkiye siyasetini Erbakan değiştirdi. Şimdi Türkiye, aslına dönüyor artık. Osmanlı geri döndü” dedi.

    Gazze’ye Özgürlük Konvoyu’nu 4 gün ağırlayan Ürdün’ün Akabe şehrinde bulunan İhvan-ı Müslimin teşkilatlarının lideri Dr. Faris Derviş, Vakit’in sorularını cevaplandırdı.

    MEYDANA “GAZZE’YE ÖZGÜRLÜK KONVOYU MEYDANI” İSMİNİ VERDİK

    Gazze’ye Özgürlük Konvoyu’nu 4 gün boyunca teşkilatlarının Akabe binası ve bahçesinde ağırlayan İhvan lideri; “Siz bizim ağır misafirimizdiniz. Şimdi gidiyorsunuz ve biz bu kutlu yolculuğunuzun anısına bu meydana; ‘Gazze’ye Özgürlük Konvoyu Meydanı’ ismini verdik” diye konuştu.

    Konvoyun Akabe’de kaldığı süre içerisinde çok duygusal atmosferlerin yaşandığını dile getiren Derviş; “Bir olduk sizinle. Kardeşliğimizi pekiştirdik. Çok kardeşane bir hava hakimdi buraya. Burada böyle bir ortamın oluşmasını sağlayan bütün kardeşlerimize çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

    ERBAKAN, MESCİD-İ AKSA’NIN YILMAZ BİR SAVUNUCUSUDUR

    Sultan Abdülhamid Han’ı, Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı çok sevdiklerini dile getiren Derviş; “Türkiye artık döndü.
 
    Türkiye siyasetini Erbakan değiştirdi. Türkiye, aslına dönüyor artık” dedi. Uzun yıllardır Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı takip ettiklerini dile getiren Derviş; “Erbakan, kimsenin Filistin davasına sahip çıkmadığı dönemlerde dahi her zaman bizim yanımızda oldu. O, Mescid-i Aksa’nın yılmaz bir savunucusudur. Bizler, İhvan-ı Müslimin teşkilatı olarak sayın Erbakan’a uzun ve hayırlı ömürler dileriz. Ona duacıyız” diye konuştu.

    ERDOĞAN’IN DAVOS’TA YAPTIĞINI ARAP LİDERLERDEN BEKLERDİK

    Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Davos’ta İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres’e verdiği tepkinin haberini aldığında çok heyecanlandığını söyleyen Derviş; “Sizin başbakanınız, bizim liderlerimizin yapması gerekeni yaptı. Onun, İsrail’in zulümlerine işaret eden açıklamaları bizi burada memnun ediyor. Kendisine çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
 
    Gazze’ye Özgürlük Konvoyu’nu veda programında da konuşan Derviş; “Gazze’ye müjdeleyin. Ümmetin içerisinde hâlâ Fatih’in, Abdülhamid’in çocukları var. Muhammed Fatih Sultan ve II. Abdülhamid Han ölmedi, ölmeyecek. Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı çıkaran, Recep Tayyip Erdoğan’ı çıkaran bu devlet ölmedi, ölmeyecek. Onlar, sultandan sultana, liderden lidere sancağı devrediyorlar” demişti.