Erbakan: ''İsrail ancak güçten anlar''

Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan İsrail'in dünyayı sömürdüğüne vurgu yaparak, İsrail ancak güçten ve zordan anlar, konuşmaktan anlamaz' dedi. 31 Mayıs 2010 Pazartesi 11:51


İYFO Toplantısının açılışında konuşan Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan İsrail'in dünyayı sömürdüğüne vurgu yaparak, İsrail ancak güçten ve zordan anlar, konuşmaktan anlamaz' dedi.

Yaptığı konuşmada dünya siyonizminin insanlığı sömürdüğünün altını çizen Erbakan İsrail'le barış olmaz, onlar bu barıştan anlamaz, onlar güçten, zordan, savaştan anlar, onlara anladığı dilden hitep etmek zorundasınız' dedi.

Biz kimseyle savaşalım demiyoruz. Savaştan değil barıştan yanayız, fakat İsrail'in dini bu, o adamları dininden vazgeçiremezsiniz, Savaşarak büyük İsrail'i kuracaklarına iman edenlere anladıkları dilden konuşmak zorundasınız' dedi.

Bülent Yıldırım'dan Erbakan'a övgü

Gazze'ye insani yardım götürmek için 9 gemi ile birlikte yola çıkan İHH İnsani yardım Başkanı Bülent Yıldırım'dan Erbakan'a övgü dolu sözler...

İstanbul Kaya Ramada Otel'de düzenlenen Uluslararası Müslüman Gençler zirvesine Canlı yayınla bağlanan Bülent Yıldırım Erbakan'ın Siyonistleri dünyaya tanıttığını ifade etti.

Gemide bulunan herkesin ellerinden öptüğünü ve Erbakan'ın talebesi olarak bu işi gerçekleştirdikleri için çok mutlu olduklarının altını çizen Yıldırım şöyle konuştu:

Değerli Hocam siyonizmi insanlığa anlattınız ve bizler de sizin öğrencileriniz olarak Gazze'ye gidiyoruz. Bu Siyonist amborgoyu deleceğiz. Gemide ki herkes sizeselam söylüyor ve ellerinizden öpüyor.

Yarın Gazze sınırında Siyonist güçlerle karşılacağız. Bz burada yanlız değiliz milyonların duası var. Eğer buraya müdehale ederse tüm dünyada onları protesto edecek. İsrail korkuyor şuan, ne yapacağını bilmiyor. İSrail'e diyoruz ki aklı selimle hareket et, bu gemide senden korkan hiç kimse yok, bu gemide ki herkes Allah'tan başka kimseden korkmuyor. Buradan herkese selam ve saygılarımı sunuyorum. Dün yapılan fetih şölenini takip ettik gerçekten muhteşemdi, ve umud ediyorum ki daha nice fetihler yapılır. Hocam tekrar saygılar sunuyorum Esselamunaleykum...


ERBAKAN YILDIRIM'I ARADI:


Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Filistin’e gemilerle yardım hareketini organize eden İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım’ı telefonla arayarak tebrik etti. Saat 16.00’da Yıldırım’ı arayan Erbakan, tüm ekibi tebrik etti ve dualarda bulundu.

Erbakan, şöyle konuştu: “Çok hayırlı bir iş yapıyorsunuz. Allah muvaffak etsin. Allah kolaylık versin. Gazanız mübarek olsun. Allah tüm ekibinize iki cihanda saadetler nasip etsin. Yolunuz, bahtınız açık olsun. Allah sizleri en sevdiği kullarından eylesin. Gazze’ye ulaştığınızda, karaya çıktığınızda sizden telefon bekliyorum, müjdeli haberi bekliyorum. Selametle kalın.”

Ajans5.com