Manevi huzur olmadan maddi huzur olmaz

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Mevlid Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınladı. 14 Şubat 2011 Pazartesi 23:47


Erbakan, yayınladığı mesajda Saadet Dünyası'nın ancak İslam'la mümkün olacağını söyleyerek; "Manevi huzur olmadan maddi huzuru bulmak mümkün değildir. Peygamber Efendimiz sadece İslam alemi için değil bütün insanlık için bir kurtuluş müjdesidir. Adaletle yönetilen barış ve huzur dolu bir dünya, ancak O'nun getirdiği ilahi prensipler üzerine inşa edilebilir" dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Mevlid Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınladı.  Erbakan, yayınladığı mesajda Saadet Dünyası'nın ancak İslam'la mümkün olacağını söyleyerek; "Manevi huzur olmadan maddi huzuru bulmak mümkün değildir. Peygamber Efendimiz sadece İslam alemi için değil bütün insanlık için bir kurtuluş müjdesidir. Adaletle yönetilen barış ve huzur dolu bir dünya, ancak O'nun getirdiği ilahi prensipler üzerine inşa edilebilir" dedi.

Necmettin Erbakan yaptığı yazılı açıklamada; Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (SAV)'in doğum yıldönümünü idrak ettiğimiz bu gecenin İslam'ı tam manasıyla anlamak ve  şuurlanmak için bir fırsat olduğunu söyledi. Bu gece vesilesiyle herkesi Peygamber efendimizin örnek hayatını ve mücadelesini yeniden hatırlamaya davet eden Erbakan; "Bu müstesna geceler hepimiz için birer fırsattır. Peygamber efendimizin güzel ahlakını, örnek hayatını ve eşsiz mücadelesini örnek almalı, insanlığın kurtuluş reçetesi olan ilahi prensiplerini hayatımıza hakim kılmak için çalışmalıyız. Bugün ırkçı emperyalizmin esareti altında, kan ve gözyaşına boğulmuş insanlığın kurtuluşu ancak O'nun rehberliği ile mümkün olacaktır" dedi.

O'nun ümmeti olmak en büyük şereftir

"Alemlerin O'nun yüzü suyu hürmetine yaratıldığını" hatırlatan Prof. Dr. Necmettin Erbakan; böyle bir peygamberin ümmeti olmanın bir insanın sahip olabileceği en büyük şeref olduğunu vurguladı. Müslüman olma şerefinin aynı oranda vebal ve sorumluluk gerektirdiğini kaydeden Erbakan; "Kendimizi kurtarmak yetmez. Bir Müslüman olarak bütün insanlığı kurtarmakla mükellefiz. Huzur, barış, refah ve adalet dolu bir saadet dünyasını kurmakla yükümlüyüz. Hayra motor şerre fren olmalıyız. Yanlışın yerine doğruyu, çirkinin yerine güzeli, kötünün yerine iyiyi, sömürünün yerine adaleti,  kaosun yerine huzuru, kavganın yerine kardeşliği hakim kılmak için gece gündüz çalışmalıyız" uyarısında bulundu.

Bu mübarek gecelerde Cenab-ı Hakk'ın af ve mağfiret kapılarını ardına kadar açtığını hatırlatan Erbakan mesajını şu sözlerle tamamladı; "Bu gece günahlarımızın affı için dua edelim. Bu gece O'na layık bir ümmet olabilmek için dua edelim. Cenab-ı Hakk'ın bizlere, İslam aleminin birlik ve beraberliğini sağlayacak şuur ve gücü vermesi için dua edelim. Dünyanın bütün mazlum ve mağdurlarının kurtuluşu için dua edelim. Güçlünün değil haklının hakim olduğu bir dünya için dua edelim. Bu temenni ile milletimizin ve İslam aleminin mübarek Mevlid kandilini kutluyor, bu müstesna gecenin İslam birliğinin kuruluşuna vesile olmasını diliyorum."
 
Milli Gazete

HG