OĞUZHAN ASİLTÜRK MİLLÎ GÖRÜŞ'Ü BÖLMEYE DOYMUYOR

Saadet Partisi Yüksek İstişare Başkanı Oğuzhan Asiltürk, merhum başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan'ı hedef alan çok sert bir açıklama yaptı... 16 Kasım 2013 Cumartesi 23:43


 
OĞUZHAN ASİLTÜRK MİLLÎ GÖRÜŞ'Ü BÖLMEYE DOYMUYOR 
  

ROTAHABER - ÖZEL / Saadet Partisi Yüksek İstişare Başkanı Oğuzhan Asiltürk, merhum başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan'ı hedef alan çok sert bir açıklama yaptı. 

VAKFIN AÇILIŞINDAN ÖNCE AÇIKLAMA 

Merhum Başbakan Erbakan'ın siyasi yaşamında önemli bir yeri olan Balgat'taki konutta Erbakan Vakfı kuruluyor.
Yarın (Pazar)  yapılacak açılışla Erbakan'ın dava arkadaşlarının yanı sıra bir çok siyasi isim davet edildi. Vakfın resmi olarak açılacağı günün öncesinde Oğuzhan Asiltürk'ün yaptığı açıklama teşkilat mensuplarının kafasını karıştırdı. 

HEDEFTE NECMETTİN ERBAKAN VAKFI VAR!

Fatih Erbakan'ın başkanlığını üstlendiği Necmettin Erbakan Vakfı'nı hedef alan Oğuzhan Asiltürk, söz konusu vakfın partileriyle hiçbir alakasının olmadığını söyledi. 

Asiltürk, "Fatih Erbakan imzasıyla yayınlanan bildiride vakfın teşkilatlanacağı bildirilmiştir. Bu çalışma, doğrudan Saadet Partisi'ni bölmeye yönelik bir çalışmadır." dedi. 

Yazılı açıklama yapan Asiltürk, "Toplumda sevgi ve saygı uyandırmış büyük zatların çocukları bir araya gelerek babalarının hatırasını canlı tutmak için bir vakıf kurarlarsa herkesin buna saygı duyması gerekir. Böyle bir vakfın genel merkezinde hedeflenen çalışmalar yapılır. Ancak Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı olarak kurulmuş olan vakfın kurucuları arasında Erbakan Hocamızın en büyük çocuğu olan Zeynep Erbakan bulunmamaktadır. Dolayısıyla aile adına kurulmuş bir vakıf olma vasfında değildir." ifadelerini kullandı. 

Asiltürk açıklamasında, "Ayrıca vakıf genel başkanı Fatih Erbakan imzasıyla yayınlanan bildiride vakfın il, ilçeler ve beldelerde, Türkiye'de mevcut siyasi partilerin teşkilatını andıran bir teşkilat oluşturacak şekilde teşkilatlanacağı bildirilmiştir. Bu çalışma Erbakan Hocamızın isminin arkasına gizlenilerek doğrudan Saadet Partisini bölmeye yönelik bir çalışmadır. Hocamız, 'Milli Görüşün tek temsilcisi Saadet Partisidir. Eğer bir insan bu davaya hizmet edecekse gelip karargâha teslim olması gerekir' sözünü ömrü boyunca tekrar etmiştir. Kurulan vakfın Saadet Partisi ile hiçbir ilgi ve ilişkisi yoktur. Saadet Partililerin dikkatine sunuyorum. Milli Görüş topluluğu olarak ümit ve temenni ediyoruz ki Erbakan Hocamızın çocukları babalarının tavsiyesine uyarlar." görüşünü dile getirdi. 

DAHA ÖNCE DE BENZER AÇIKLAMA YAPILMIŞTI 

Oğuzhan Asiltürk ve Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak imzasıyla daha önce benzer bir açıklama yapılmıştı.
Temmuz ayında yapılan açıklamanın ardından Necmettin Erbakan Vakfı'nın açılacağı günün öncesinde Fatih Erbakan'ın hedef alındığı bir açıklama daha yapılması teşkilat mensuplarının kafasını iyice karıştırdı. 

Kaynak: Rotahaber 

O.G.