BU OY KİMİN?

Oğuzhan Asiltürk hakkında sosyal medyada paylaşılan belgeler yerel seçim öncesi Başbakan Erdoğan ile yaptığı gizli görüşmenin içeriğini ortaya çıkarıyor. 08 Mayıs 2014 Perşembe 13:05


 
30 Mart yerel seçimlerine gidilen süreçte Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile bir gizli görüşme yaptığı öğrenilmişti.

Milli Görüş camiasında bu görüşmenin içeriği çok merak edilmiş, yerel seçimlere gidilen bir süreçte yapılan görüşme zamanlama açısından da akıllarda pek çok soru işaretleri bırakmıştı.

Peki, Oğuzhan Asiltürk Başbakan Erdoğan ile gizli olarak ne görüşmüştü? “Bir toplantıda neler konuşulduğunu o toplantıdan sonra yaşanan gelişmelerden ancak öğrenebilirsiniz” derdi Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan…

Asiltürk’ün Başbakan Erdoğan’la yerel seçimlerde Saadet Partisi’nin AKP’ye destek olması üzerine anlaştığı tezini doğrular nitelikte bir belge sosyal medyada birkaç gündür paylaşılıyor.

Yayınlanan belge Oğuzhan Asiltürk’ün kendisi, eşi, yeğeni ve aynı zamanda Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Fatih Aydın ve parti yönetim kurulu üyeleri ile birlikte oy kullandığı Ankara Çankaya’daki sandığın tutanağının fotoğrafı…

Belgedeki dikkat çeken husus ise Oğuzhan Asiltürk’ün eşi, yeğeni ve Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Fatih Aydın ve parti yönetiminden bazı isimlerle birlikte oy kullandığı sandıktan Saadet Partisi’ne sadece 1 oy çıkması…

 
Asiltürk’ün oy kullandığı 1435 nolu sandıkta Saadet Partisi’nin sandık müşahidi de oy kullandığına göre acaba Oğuzhan Asiltürk oyunu hangi partiye verdi?

Yayınlanan belgede Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün Çankaya’da Bahçelievler Mahallesi’ndeki 1435 no’lu sandıkta oy kullandığı görülüyor. Seçim günü Milli Gazete’nin yaptığı haberle de Asiltürk’ün 1435 nolu sandıkta oy kullandığı doğrulanıyor.

Doğal olarak akıllara şimdi şu soru geliyor: Saadet Partisi’nin Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün, eşinin, yeğeni ve aynı zamanda Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Fatih Aydın’ın bazı parti yöneticileri ile oy kullandığı sandıktan 3’ten fazla oy çıkması gerekirken Saadet Partisi’ne nasıl 1 oy çıkar?

O bir oy sandıkta görevli Saadet Partisi müşahidine ait olduğuna göre Oğuzhan Asiltürk ve beraberindekiler hangi partiye oy verdiler?

Belgeler Oğuzhan Asiltürk’ün Başbakan Erdoğan ile yerel seçimlerde Saadet Partisi’nin AKP’yi desteklemesi üzerine konuştuğunu ortaya koyuyor.

İşte Oğuzhan Asiltürk’ün oy kullandığı
1435 nolu sandığın tutanağı:
 
 
Ve Milli Gazete’nin
Asiltürk’ün 1435 nolu sandıkta
oy kullandığını doğrulayan haberi:
 
 

Haber: Osman Gürses