CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, PROF. DR. NECMETTİN ERBAKAN KÜLLİYESİ’NİN AÇILIŞINI YAPTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Külliyesi’nin açılışını yaptı...

25 Kasım 2016 Cuma 22:16 < ERBAKAN


İstanbul-Sancaktepe Belediyesi tarafından Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan ismi ile yaptırılan muhteşem külliyenin açılışı yapıldı...

 CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN AÇILIŞ TÖRENİNDE YAPTIĞI KONUŞMA İÇİN - TIKLAYIN 

Külliyenin mimari tasarımı ve müştemilatıyla Sancaktepe'ye ve taşıdığı isme layık bir eser olduğunu kaydeden Erdoğan, camisi, kapalı otoparkı, konferans ve sergi salonları 70 bin kitaplık kütüphanesi, anasınıfı, gençlik merkezi, kadın merkezi, sanat atölyesi, bilgisayar sınıfı, el sanatları satış dükkânları ve müftülük hizmet binasıyla külliyenin ilçenin birçok ihtiyacını karşılayacağını anlattı.

Külliyenin mimarisinin Selçuklu ve Osmanlı estetiğiyle bugünkü mimariyi bünyesinde başarıyla taşıdığını dile getiren Erdoğan, uzun yıllar hizmet vereceğine inandığını söyledi.

'SEN BU KARARI ALSAN NE YAZAR ALMASAN NE YAZAR'

Cumhurbaşkanı Erdoğan Avrupa Parlamentosu’nun kararına tepki göstermeye devam etti.

İstanbul Sancaktepe’deki açılış programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan:

“Avrupa Birliği toplanmışlar bir toplantı yapmışlar. Ve o toplantıda müzakerelerin dondurulmasıyla ilgili bir karar almışlar. Sen bu kararı alsan ne yazar almasan ne yazar. Siz zaten 53 senedir bu kararları alıyorsunuz” dedi.

 'DIŞ POLİTİKADA ATTIĞIMIZ ADIMLAR ORTADA'

“Dış politikada attığımız adımlar ortada.  Avrupa Birliği toplanmışlar bir toplantı yapmışlar. Ve o toplantıda müzakerelerin dondurulmasıyla ilgili bir karar almışlar. Sen bu kararı alsan ne yazar almasan ne yazar. Siz zaten 53 senedir bu kararları alıyorsunuz. Bu karara ellerini kaldıranlar ‘hayır’ diyenler, ‘evet’ diyenler; sayıya bakıyorsun ‘hayır’ diyenler 36 tane, ‘evet’ diyenler maşallah baya da fazlaymış. Bak hani diktatör dediğiniz bir Erdoğan var ya evet bu Erdoğan bu zihniyete karşı diktatördür. Ama samimi olanlara karşı müşfiktir, merhametlidir”

‘HANİ DİKTATÖR DEDİĞİNİZ ERDOĞAN VAR YA BU ERDOĞAN BU ZİHNİYETE KARŞI DİKTATÖRDÜR’

“Hani diktatör dediğiniz Erdoğan var ya bu Erdoğan bu zihniyete karşı diktatördür. Ama samimi olanlara karşı müşfiktir merhametlidir. ABD’de seçim oldu. Trump’a ne diyorlar diktatör. Hani siz demokrattınız. Demokratlar sandıktan çıkana inanmaz mı? Trump neden diktatör oldu. Daha çalışmadı? Çalışsın. İngiltere’ye Avrupa’nın değişik yerlerindekine ne oluyor? Bunlar tatlı su demokratıdır. Bunlardan bir şey olmaz. Bunlar dürüst değildir. Bunlar darbecileri kırmızı halılarda karşılayandır. Biz ise darbecileri indirdiğimiz için bunlardan rahatsız oluyorlar. Eğer darbeciler 15 Temmuz’da başarılı olsaydı bunlar Avrupa’nın meydanlarında zil takıp oynayacaklardır. Şimdi siz idam istiyorsunuz ya. İdam isteyince beyefendiler rahatsız oluyor.”
 
M.T
 
Etiketlererbakan milli görüş
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 8.7024     EURO 10.3111     IMKB 1383     ALTIN 491,064    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:05
Güneş 04:55
Öğle 12:32
İkindi 16:27
Akşam 19:59
Yatsı 21:41