CÜREOĞLU DOST MECLİSİNE KONUK OLDU

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Şubesinin Bu Haftaki Dost Meclisi toplantısına Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Elazığ Hizmet Merkezi Müdürü Mehmet Cüreoğlu konuk oldu.

05 Eylül 2015 Cumartesi 12:08 < EKONOMİ
MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Hasan Uzun, KOSGEB'in Dünya ekonomisi ve ülkemiz ekonomisindeki son gelişmeler KOBİ’lerin rekabet güçlerinin artırılması için topyekün bir seferberlik başlatılmasını gerektirmektedir. KOBİ’lerin bu günlerde KOSGEB’in hizmetlerine her zamankinden daha fazla ihtiyacı var. Herkes’in başarılı olması için KOSGEB’e destek sağlaması gerektiğine inanıyorum. Sayın Cüreoğlu KOSGEB’in içinden gelen, KOBİ’lerin sorunlarını ve dertlerini bilen birisi. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyoruz. MÜSİAD Elazığ Şubesi olarak   KOSGEB ile her türlü işbirliğine hazır olduğumuzu ifade ediyoruz dedi.
 
KOSGEB`in, KOBİ niteliğindeki işletmeleri rehabilite ederek verimliliğini, kapasitesini arttıran bir rehabilitasyon kuruluşu olduğunu söyleyen Cüreoğlu, özel sektör gibi düşünen ve çalışan bir devlet kuruluşu olduklarını belirtti. KOSGEB bütçesinin yüzde 98`inin genel bütçeden karşılandığını söyleyen Cüreoğlu, 6 ana başlıkta 30`a yakın destek modeline sahip olduklarını aktardı. Ağustos ayı itibariyle desteklerde güncelleme yapıldığını söyleyen Yılmaz, gelen taleplere göre yeni desteklerin şekillendiğini ifade ederek, "KOSGEB kanunu, yönetmeliği değişmeyen bir kurum değil. Aksine en hızlı değişen, çok dinamik bir kurumuz. İlk kurulduğunda imalat sanayiye yönelik destekler veren KOSGEB bugün hizmet sektörüne yönelik de destekler sunmaktadır. Tarım, eğitim ve sağlık dışındaki alanlarda çeşitli destekler veren KOSGEB, geçtiğimiz ay destek oranlarında da zam yapmıştır. KOSGEB desteklerinden yararlanmak için KOSGEB Veri Tabanına kayıtlı olma şartı vardır. Firmalarımız bürokrasi işlemine boğulmadan kaydını yaptırdıktan sonra, ihtiyaç duyduğu destek alanı ile ilgili uzmanlarımız ile görüşerek, başvurusunu yapabilmektedir" dedi. Yeter ki, ilimize yatırımlar gelsin, istihdam sağlansın, ekonomik hayatımız canlansın. Ülkemizde olduğu gibi ilimizdeki sosyal meselelerin de ekonomik kalkınmayla giderilebileceği inancıyla KOSGEB Elazığ Müdürlüğü olarak üzerimize düşeni layıkıyla yapmaya çalışıyoruz dedi.
 
Toplantı sonrasında MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Hasan Uzun KOSGEB Elazığ Hizmet Merkezi Müdürü Mehmet Cüreoğlu’na MÜSİAD Yayınlarından oluşan bir çanta hediye etti.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 8.7024     EURO 10.3111     IMKB 1383     ALTIN 491,064    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:05
Güneş 04:55
Öğle 12:32
İkindi 16:27
Akşam 19:59
Yatsı 21:41