Anasayfa » Dünya
10 yaşındaki çocuğunu kız diye canlı canlı gömmeye çalıştı
Hindistan’da bir baba 10 yaşındaki kız çocuğunu canlı canlı toprağa gömerken yakalandı.
Rotahaber'den Seda Ayşe Caymaz yazdı
İsrail, Esed'in değirmenine su taşıyor. Ortadoğuda iç savaş çıkartmak ve kaos yaratmak Batının esas işlerindendir. Kaos ortamı daha çok savaş, daha çok kargaşa, daha çok kan demektir.
Filistin'i en çok hangi ülke destekliyor?
Filistin Politika ve Araştırma Merkezi tarafından yapılan ankette, hangi bölge ülkesinin Filistinlileri daha çok desteklediği soruldu. Arşatırma sonunda 5 ülkenin ismi ve oranları şu şekilde çıktı..
Knesset’te Arap Vekilin Üzerine Yürüdüler
İsrail ordusunun Gazze'ye yardım götüren gemilere düzenlediği saldırılardan dolayı, Knessette kargaşa çıktı. Vekiller Arap asıllı milletvekili Hanin Zoabi'ye "Gazze'ye git, seni hain dedi, üzerine yürüdü
Pakistan'da Facebook'a Protesto
Pakistan'ın Karaçi kentinde binlerce gösterici, internetteki sosyal paylaşım ağı Facebook'ta Hz. Peygamberimiz (sas) ile ilgili karikatür yarışması düzenlenmesini protesto etti.
Afrikalılar Nollywood filmlerini seviyor
Afrikalıların, Nijerya'da çekilen düşük bütçeli ''Nollywood'' filmlerini, ABD'nin Hollywood ve Hindistan'ın Bollywood filmlerine tercih ettikleri bildirildi.
Suriye'de büyük Osmanlı hazinesi
Daraa Arkeoloji Departmanı Başkanlığı liderliğindeki arkeologlar, Suriyenin Ürdün sınırındaki Tal Al Ashari bölgesinde, aralarında Osmanlı dönemine ait parçaların da yer aldığı büyük bir hazine buldu.
Azerbaycan'da soyadı devrimi
Azeri soyadlarının Rusça ekle kullanılması uygulamasının kaldırılması için başlatılan hazırlıklar son aşamaya geldi. Vatandaşlar isterse soyadlarındaki ov (ova, ev) ekini kaldırabilecek. Arzu edenler lı da ekleyebilecek.
Fransa'da önce çarşaf sonra çok evlilik tartışması
Fransa'da peçeli çarşafla otomobil kullandığı gerekçesiyle para cezasına mahkum edilen kadının, dört kadınla birlikte yaşadığı ortaya çıkan Cezayir kökenli kocası Lies Hebbadj'in vatandaşlıktan atılmasıyla ilgili tartışma giderek büyüyor.
NATO Afganistan takvimini açıkladı
Estonyanın başkenti Talinde yapılan toplantıda, Afganistanda güvenliğin devir teslim planı konusunda takvim belirlendi.
DÖVİZ KURLARI
USD 0.0000     EURO 0.0000     IMKB 0     ALTIN 0,000    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--