Anasayfa » Dünya
Fransa'da çarşaf yasaklansın teklifi
Fransız parlamentosunda kurulan araştırma komisyonu, kamuya açık yerlerde ve ulaşım araçlarında çarşafın yasaklanması için gerekli tedbirlerin alınmasını önerdi.
YENİ DÜNYANIN MERKEZİ TÜRKİYE
gAZETECİ Yiğit Bulut son günlerde yaşanan Türkiye-İsrail çatışmasını yorumladı: "Ortadoğu 'İsrail ve Türkiye'ye' dar gelir!"
Avrupa'da Hristiyanlığın zayıfladığı ülke
İsveç kilisesinin açıklamasına göre İsveç'te Hıristiyanlık gün geçtikçe zayıflıyor.
Türkiye'ye vize uygulamayan 57 ülke
Türkiye'nin son zamanlarda yürüttüğü politika neticesinde son 3 ayda 6 ülke, Türk vatandaşlarına uyguladığı vize uygulamasını kaldırdı. Böylece Türkiye'ye vize uygulamayan ülke sayısı 57'ye çıktı...
''Erbakan Türkiye'yi Aslına Döndürdü''
İhvan-ı Müslimin teşkilatlarının Akabe bürosu lideri Dr. Faris Derviş Türkiye artık döndü. Türkiye siyasetini Erbakan değiştirdi. Şimdi Türkiye, aslına dönüyor artık. Osmanlı geri döndü dedi.
Minareler İslam’ın şiarıdır
İsviçre'de 1970'de Müslüman nüfus 16 bindi, 1980'de 56 bin oldu. 1990'da ise 310 bini geçti. 2010'da da 400 bini aşacağı görüldü...
Pakistan ilk kez Hristiyanların Noel'ini kutladı
170 milyondan fazla nüfusuyla İslam ülkeleri arasında ikinci sırada olan Pakistan'da devlet bu yıl ilk defa Hristiyan vatandaşların Noel bayramını kutladı.
AB'nin alternatifi Asya'dan çıktı
Kazakistan'ın Almatı şehrinde BDT üyesi ülke liderlerinin imzaladığı bildiriyle 2012'ye kadar Avrasya Ekonomik Topluluğu(EurAsEC) kapsamında Ortak Ekonomik Alanın oluşturulmasına dair plan belirlendi.
Bardakoğlu'dan İran'a özel ziyaret
Diyanet İşleri Başkanı Bardakoğlu, İran'daki temasları sırasında İslam Mezhepleri Üniversitesi'ni ziyaret etti. Rektör Hüccetül İslam Şirazi, Türkiye için açıklamalarda bulundu.
Rusya, AB'ye alternatif birlik peşinde
Belarus Devlet Başkanı Alexander Lukaşenko, ülkesi, Kazakistan ve Rusya arasında 1 ocakta hayata geçecek gümrük birliğine Kırgızistan ve Tacikistan'ın da hazır olduğunu söyledi.
DÖVİZ KURLARI
USD 7.3985     EURO 9.0105     IMKB 1542     ALTIN 442,399    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 06:03
Güneş 07:28
Öğle 12:40
İkindi 15:19
Akşam 17:42
Yatsı 19:02