Editör

[email protected] 08 Ağustos 2017 Salı 23:34 DİĞER KÖŞE YAZILARI

DÜNYA ERBAKAN’IN ÇİZDİĞİ ROTADA SEYREDİYOR…

Şimdilik ayaklarının altındaki topraklar kayan küresel sistemin sahibi Siyonistler farkında ama yakın bir gelecekte tüm insanlık Erbakan’ın vadettiği Yeni Bir Dünya ve Adil Düzen kuruluşuna şahit olacaktır. Dünyadaki gelişmeler ve gidişat süratle buna doğru ilerliyor...
 
Egemen küresel sistemi timsah canavarına benzeten Erbakan üst çeneyi komünizm, alt çeneyi kapitalizm, gövdesini ise Siyonizm oluşturuyor diyordu. Diğer tüm hayvanların alt çenesinin, timsahın ise üst çenesinin oynadığını belirten Erbakan; Siyonizm canavarının bütün insanlığı komünizm-kapitalizm kıskacına alarak canını, kanını, alın terini sömürüp yuttuğunu anlatıyordu.
 
Millî Selamet Partisi’nin 26-27-28 Mayıs 1978 günleri, Ankara Yukarı Ayrancı’da yaptığı, bizlerin de katıldığı seminerde Erbakan şunları dedi: Generallerle her gece birlikteyiz. “Bu ülkeyi senden başkasına teslim etmeyiz” diyorlar. Onlara diyorum ki siz bana teslim etseniz bile Yahudi elimde üç gün bırakmaz, geri alır. Ülkeyi öyle bir zaman alacağız ki, Yahudi artık geri alamasın. SSCB ve ABD’yi Allah’ın izniyle karton gibi yırtacağız…
 
Erbakan 3 gün süren seminerde çok şeyler anlattı. Bunlar anlattıklarından yalnızca bazı önemli cümleler. Erbakan, Siyonistlerin 1897 Basel Konferansında aldıkları kararlardan, onları nasıl hayata geçirdiklerinden uzun uzun söz ettikten sonra; onlar nasıl Osmanlı’yı yıkıp şu 1923 hile rejimi ve köle düzenini kurdularsa biz de aynı yöntemlerle bu düzenin A’dan Z’ye tamamını değiştireceğiz. Yeniden Büyük Türkiye liderliğinde Yeni Bir Dünya, Adil Düzen kuracağız dedi.
 
Erbakan hayatta iken, yürüttüğü 40 yıllık Millî Görüş mücadelesi süreci içerisinde SSCB gerçekten yırtılan bir karton gibi dağıldı.  Ardından tek süper güç ABD liderliğindeki Yeni Dünya Düzeni de çöktü. Küresel ekonomik krizin içindeki ABD’nin de yine yırtılan karton gibi dağılma sürecinde olduğunu yalnız biz değil, söyleyen birçok Batılı gözlemci var.
 
Ödenmesi imkânsız astronomik bir borcun altında iflas etmiş bulunan ABD dağılmaması durumunda dahi yitirdiği küresel hegemonik gücüne yeniden sahip olamaz. Irak yenilgisi nedeniyle bölgeden çekilmek zorunda kalarak bıraktığı boşlukta kopan Arap fırtınasında telafisi imkânsız darbeler alan tek süper güç ABD artık dünyadaki küresel güçlerden biri konumundadır. Trump’ın Başkan seçilmesini önleyemeyen kurulu Siyonist düzen içinde, birbiriyle ölümüne iç iktidar kavgası veren iki kesimin uzlaşması mümkün görünmüyor.
 
ABD, Arap Baharının yaşandığı ülkelerde devrilen yönetimlerin hiçbirinin yerine yandaşı olan bir yönetim ikame edemedi. Sadece Mısır’da darbe yapan General Abdülfettah Sisi ABD yanlısı gibi gözükse bile gerçekte öyle olmadığını, getirdiği görevden istifa eden bir Batı işbirlikçisi olan Muhammed Baradey yana yakıla anlatmaya çalıştı.
 
Savunma Bakanlığı Pentagon açıkladığı bir raporda “ABD’nin Ortadoğu’daki etkinliği azalıyor, bunun nedeni ise Rusya ve Çin değildir” denilerek Türkiye’ye işaret ediliyor ki, zaten PKK/PYD’ye yapılan büyük silah yardımının nedeni de bu! Lakin İsrail‘e angaje olduğu bilinen Pentagon Başkan Trump’a rağmen inisiyatif kullanarak Türkiye’nin güney sınırına bu yığınağı yapıyor. Bunun bir ABD-Türkiye savaşına yol açması beklenmiyor.
 
Dünya Siyonizm’inin 20. Yüzyılın ilk yarısında kısa bir aralıkla I. ve II. Dünya Savaşlarını çıkartıp bitiminde 1945 Yalta Konferansında kurduğu iki bloklu dünya düzeni yıkıldı artık yok. Ardından tek süper güç ABD liderliğinde ilan edilen Yeni Dünya Düzeni de tutmadı; çöktü. Siyonizm’in dünya hâkimiyeti için kullanabileceği bir süper güç artık yok. ABD’nin ulusalcı politikalar izlemek vaadiyle seçilmiş Başkanı Trump’ın, Siyonistlerle tutuştuğu iç iktidar kavgası küresel güç olma fonksiyonlarını bütünüyle devre dışı bırakmış durumda.
 
Ulusalcı politikalar izlemek isteyen ABD’nin NATO’dan, Birleşmiş Milletler Teşkilatından, Avrupa Birliği’nden desteğini çekme eğilimi Doğu Bloku gibi Batı Blokunun da nihayetini getirme sürecini başlatmış bulunuyor.
 
SSCB ve ABD’yi karton gibi yırtacağız diyen Erbakan Avrupa Birliği içinse şarampole yuvarlanan bu otobüse bineceksiniz de elinize ne geçecek bre gafiller, diye haykırıyordu miting meydanlarında, konferans salonlarında. Çatırdayıp dağılma sendromu yaşamaya başlayan Avrupa Birliği de Erbakan’ı haklı çıkarmaktadır.
 
Bütün bunlar olurken Türkiye’nin her olaydan, her gelişmeden güçlenerek çıkmasına ise Millî Görüş’ün başarısını idrak edemeyeler pek bir anlam verememektedirler. Erbakan’a bağlı generallerin oluşturduğu milli derin devlet yapılanması Türkiye yönetiminin giderek asli unsuru haline gelmektedir.
 
Millî Görüş’e karşı ABD’de planlanıp yerli işbirlikçilerince gerçekleştirilen askeri darbeler tümüyle tersyüz edilerek 1923 hile rejimi ve köle düzeni statükosunun yıkılmasının öncü ve itici gücü olarak kullanıldı. İki dönem tek başına ANAP, 15 yıllık kesintisiz AKP iktidar dönemlerinde büyük kalkınma hamleleri gerçekleştiren Türkiye Millî Görüş politikalarıyla yönetildi; bölge lideri küresel güç haline getirildi.
 
15 Temmuz FETÖ Darbe Girişimi ile Türkiye’yi işgale kalkışan ABD daha önce de Irak’a kuzeyden birlikte girme planıyla işgal etmek istemiş, lakin geri çevrilen 1 Mart Tezkeresi ile bu plan da akamete uğratılmıştı. 15 Temmuz 2016’dan sonra karşı darbe başlatıldı…
 
FET֒ye, aslında NATO’ya dönük başlatılan karşı darbe harekâtı devam ederken bir de Suriye’de 2500 KM² alanı kontrolü altında tutmakta olan Fırat Kalkanı harekâtı başlatılıp ABD ve müttefiklerine meydan okundu. Fırat Kalkanı harekâtını önleme, durdurma gücü bulunmayan ABD şimdi PKK/PYD terör örgütünü silahlandırıp püskürtmeyi planlıyor.
 
Türkiye’nin dostu, müttefiki Katar’a karşı bir kumpas planlanıp uygulanmaya çalışıldı ise de o da başarılamadı. İlan edilen hasmane ambargonun sonuçsuz bırakılmasıyla Katar-Türkiye ittifakı güçlenerek pekiştirilmiş oldu.
 
Irak’ı işgal eden ABD ve müttefikleri cihatçı direnişçiler karşısında yenilip çekildiklerinde, ülkeyi İran’ın nüfuz sahasına soktular, Türkiye’yi engellemeye çalıştılar. Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani yönetimi İran’ın Siyonist-Haçlı ittifakına hizmet ettirilmesine karşı çıkarak, bu oyunu da bozuyor.
 
Türkiye’nin yolunu kesmek, engellemek için sahnelenen her senaryo aksine önünü açıp etkinlik sahasını genişletiyor. Her olay Türkiye’nin güçlenmesine ivme kazandırıyor. Her türlü gelişme Türkiye’nin önüne konulan engellerin ortadan kaldırılmasıyla neticeleniyor, yeni kapıların açılmasına, açılımlar yapmasına imkân sağlıyor.
 
Siyonizm’in kurduğu eski düzen dağılıyor, dünyada yeni dengeler oluşuyor. Dünyada ne tür bir sorun çıksa çözülemeyip müzminleşerek eski düzeni işlevsizleştiriyor. Türkiye’nin istemediği bir çözüm gerçekleşmiyor, katkı yapmadığı bir yemek pişirilemiyor. Bu gidişat dünya dengelerini Türkiye lehine değişime, dönüşüme uğratıyor.
 
Türkiye’nin içeride ve dışarıda yürüttüğü politikalar istikrarlı şekilde Millî Görüş istikameti üzere Erbakan’ın tuttuğu projeksiyona uygun gelişiyor. Siyonizm’in kurduğu, yürüttüğü o eski dünya düzeni yıkılırken yerine getirecek bir sistemi de artık yok. Komünizmin çöküp iki bloklu dünya düzeninin yıkılmasından sonra tek başına kalan kapitalist sistem çökme sürecine girmiş durumdadır. Asıl önemlisi, bu materyalist ideolojilerin çökmesi insanlığın dine ve maneviyata yönelmesini tetiklemiş durumda. Ancak tahrif edilmiş olan Yahudilik, Hristiyanlık; modern çağın insanını tatmin etmekten, küresel bir nizam oluşturmaktan da yoksundur. Bu ise İslam’ın cihanşümul, mükemmel nizamının keşfedilmesine yol açıyor.
 
İslam’ı çağın idrakine sunacak olan Adil Düzeni Millî Görüş’ün D-8 Deklarasyonuyla ilan ettiği 6 ilke temelinde kurmak mümkündür. Batılı hiçbir ideolojinin öngörmediği bu ilkeler şunlar: 1-Yeryüzünde savaş değil barış. 2- Gerginlik değil diyalog. 3- Sömürü değil işbirliği. 4-Çifte standart değil adalet. 5-Kibir ve tekebbür değil eşitlik. 6- Bir arada hakka riayet ederek yaşamak.
 
Bu ilkeler temelinde Millî Görüş’ün öngördüğü Yeni Bir Dünya ve Adil Düzen Türkiye’nin liderliğinde ancak kurulabilir. Türkiye’nin içeride, dışarıda izlediği politikalar bu yöndedir.

                                                              >>>O<<<
Sayı: 976
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 7.3985     EURO 9.0105     IMKB 1542     ALTIN 442,399    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 06:03
Güneş 07:28
Öğle 12:40
İkindi 15:19
Akşam 17:42
Yatsı 19:02