Anasayfa » Eğitim
Deprem bölgesinde dersbaşı yapıldı
Elazığ'da meydana gelen deprem felaketinden sonra ara verilen eğitim-öğretim bugün Kovancılar ilçesinde yeniden start aldı. Depremde hayatını kaybeden öğrenciler için okullarındaki sıralarına karanfiller bırakıldı.
Fen Edebiyat Fakültesi kapatıldı
Bakanlar kurulu kararıyla, Fırat Üniversitesi (FÜ) Fen Edebiyat Fakültesi kapatılarak, yerine Fen Fakültesi ve İnsani Sosyal Bilimler Fakültesi diye iki fakülte kuruldu.
YÖK, Arapça için Arabistan'a gönderecek
Yusuf Ziya Özcan, yükseköğretim alanında Türkiye ve Suudi Arabistan arasında işbirliğine gidileceğini belirtti. Özcan, Suudi Arabistan Yükseköğretim Bakanı Khaled Al-Anqari ve beraberindeki heyetle görüştü.
FIRAT'TA 5 YENİ BÖLÜM
Fırat Üniversitesi (FÜ) Teknoloji Fakültesi bünyesinde 5 bölüm açıldı.
İktisat fakültesine giren doktor olabilecek
YÖKün hazırladığı taslağa göre, devlet ve vakıf üniversitelerinde okuyan bütün öğrenciler istedikleri farklı puan türleri arasında geçiş yapabilecek. Örneğin; iktisat fakültesine giren bir öğrenci tıp fakültesine geçebilecek.
FÜ'de Yazılım Mühendisliği bölümü kuruldu
Fırat Üniversitesi (FÜ) bünyesinde Yazılım Mühendisliği bölümü kuruldu. Rektör Bingöl, bu bölümün Türkiye'deki Devlet Üniversiteleri için bir ilk olduğunu söyledi.
Velisinden izinli üniversite adayı okula gelmez
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğrencinin sahte rapor almasına karşı 'tedbir' aldı: Velisinden izin alan öğrenci ikinci dönem okula gelmez.
24 Şubat'ta 'Benimle satranç oynar mısın?'
Elazığ İl Milli Eğitim AR-GE birimince koordine edilen "Benimle satranç oynar mısın?" projesi ile ilimizdeki okulöncesi ve engelli öğrencilerin düşünme becerilerinin geliştirilmesi hedefleniyor. Projenin açılışı 24 Şubat Çarşamba saat 14.00'da yapılacak.
Hangi yaşta nasıl dini eğitim verilmeli
Çocuklarımızın dinî eğitiminde her yaşın ayrı bir önemi var­dır. Ancak din eğitimi ve dinî duyguların gelişimi açısından okul öncesi dönem, "altın çağ" olarak nitelendirebileceği­miz en önemli dönemdir...
MEBGEB toplantısı Elazığ'da yapılacak
Millî Eğitim Bakanlığının Kapasitesinin Güçlendirilmesi Projesi (MEBGEP) bölge toplantısı 15-16 Şubat'ta Elazığ'da yapılacak. Toplantıya Elazığ, Malatya, Kahramanmaraş, Sivas, Tunceli, Ankara ve İstanbul illerinden 40 kişi katılacak.
DÖVİZ KURLARI
USD 8.7024     EURO 10.3111     IMKB 1383     ALTIN 491,064    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:05
Güneş 04:55
Öğle 12:32
İkindi 16:27
Akşam 19:59
Yatsı 21:41