ELAZIĞ ATATÜRK STADYUMU’NUN ÖDENEĞİ BAŞKA İLE KAYDIRILAMAZ!

Elazığ’a yapılacak olan yeni stadyum konusunda sosyal medya kaynaklı başlayan spekülasyonlar devam ederken, Milletvekili Metin Bulut ve yüklenici firma yetkilisinden yalanlama geldi…

15 Haziran 2019 Cumartesi 22:46 < SPOR

Elazığ’a yapılacak olan yeni stadyum konusunda sosyal medya kaynaklı başlayan spekülasyonlar devam ederken, Milletvekili Metin Bulut ve yüklenici firma yetkilisinden yalanlama geldi…

BULUT/ "Stadyum ödeneği başka ile kaydırılamaz!”

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Stadyum için ayrılan miktarın Gençlik Spor Bakanlığının hesabına yatırıldığı ve bu paranın o hesapta kaldığını açıkladı.

Milletvekili Bulut, Elazığ Stadyumu için ayrılan bütçenin başka illere kaydırılması iddialarının gerçek olmadığını bu tür haberlerin İstanbul Seçimi öncesi spekülasyon amaçlı olduğunu söyledi.

Stadyum çalışmalarına da en kısa zamanda başlanılacağını ve yüklenici firma ile konuştuklarını anlatan Milletvekili Metin Bulut, bir il için ayrılan bütçenin başka bir ile aktarılmasının mümkün olmadığını kaydetti.

Milletvekili Bulut’un yaptığı açıklama şöyle:

“Stadyum ödeneğinin başka illere kaydırılması iddiaları doğru değil. Bu sene önemli olan Elazığ stadyumuna ayrılan miktar. Bu miktar Gençlik Spor Bakanlığının hesabına yatırılır ve bu ödenek hesapta kalır. Hakkediş yaptıkça müteahhit bunu alır. Bu durum müteahhidi ilgilendiren bir konu. Stadyumu ilgilendiren bir konu değil.

Ama şuana kadar bir hakkediş yapılmadı. Yapıldığında müteahhit oradan parasını alacaktır. Elazığ tam olarak kendi içerisinde bütçeleri dönem dönem A kurumundan B kurumuna kayırabiliyor. O kurumun çalışma disipliniyle alakalı bir durumdur. Yoksa ödeneğin iptal edildiğiyle alakalı bir şey değil. Ödeneğin iptaliyle ilgili beyanlar gerçek dışıdır. Elazığ stadyumu için ayrılan ödenek bakidir. Yüklenici firmanın da hatası demeyelim. Biraz da konjonktür ile alakalı bir durum. Yani yüklenici firma bugün başlasa, ki başlamayı düşünüyorlar, konuştuk yakın zamanda çalışmalara başlayacaklar.  Zaten orada beton santrali kurulmuş. Bugün yüklenici firma istese başlar. Önünde engel teşkil edecek bir durum söz konusu değildir.

Dediğim gibi bütçe yüklenicinin alacağı ile alakalı bir durum. Yani Elazığ’ın parasının Erzincan’a aktarıldı, şuna aktarıldı. Bunların hiçbir tanesi doğru bilgiler değil.  Kesinlikle İstanbul seçimleri öncesi yapılan spekülasyonlar. Kamuoyu bunlara itibar etmesin. Mesela neden başka bir ile aktarılmadı da Erzincan’a aktarıldı? Komik bu. Böyle bir şey yok. Bir ilin bütçesi başka bir ile aktarılmaz. Dönem dönem, mevcut kasada bunu şirket gibi düşünün hesabınızda bulunan parayı ihtiyaçlarında alırsın. Bir daha oraya yatırırsın. Oradaki bütçenin iptali ile ilgili bilgiler doğru bilgiler değil.”
 
TETİK/ “İddialar doğru değil!”

Elazığ’a yapılacak olan yeni stadyum konusunda gündeme adeta bomba gibi düşen “Elazığ Stadyumu’nun ödeneğinin başka illerin stadyumlarına aktarıldığı” iddialarına cevap en yetkili ağızdan geldi.

Elazığ’a yapılacak olan stadyum ödeneğinin başka illerin stadyumlarına aktarıldığı yönündeki iddialar Elazığlı Yüklenici Firma MYS İnşaat Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Tetik tarafından da yalanlandı.

Konuyla ilgili günışığı Gazatesi Spor Müdürü Özgür Yıldırım’a konuşan  Elazığlı Yüklenici Firma MYS İnşaat Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Tetik ödeneğin durdurulması veya başka tarafa kaydırılması durumunun kesinlikle söz konusu dahi olamayacağını belirtti. Temmuz Ayı içerisinde ödeneklerin illere dağılımının yapılacağını ve hangi ile ne kadar ödeneğin kesinlik kazanacağını ifade eden Yılmaz Tetik 2021 Temmuz Ayı’nda yeni stadyumun teslim edileceğini söyledi.

Elazığlı Yüklenici Firma MYS İnşaat Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Tetik’in açıklama sışöyle;

“Gençlik Spor Bakanlığıyla arkadaşlarımız görüştü. Böyle bir durum söz konusu değil. Türkiye’deki bütün Gençlik Spor’daki yeni yapılanmayla beraber ödenek dağılımı Temmuz Ayı’nda yapılacak bütün illere. Önümüzdeki ayda ödenek dağılımı yapılacak. Ne kadar ödeme yapılacağı o zaman kesinlik kazanacak.

Bu ödeneğin durdurulması veya başka tarafa kaydırılması söz konusu değil. Temmuz Ayı içerisinde temel atımı ile çalışmalara başlayacağız. Zaten başlangıçtan itibaren 650 gün süresi var. Bu 650 gün içerisinde teslim edilecek. Biz Temmuz Ayı’nda başlarsak 2021 Temmuz Ayı’nda stadyum tamamlanır.”

Kaynak: gunisigigazetesi.net

 
Etiketlermetin bulut elazığ atatürk stadı yeni stat
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 7.3985     EURO 9.0105     IMKB 1542     ALTIN 442,399    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 06:03
Güneş 07:28
Öğle 12:40
İkindi 15:19
Akşam 17:42
Yatsı 19:02