ELAZIĞ EMİTT'TE TANITILDI

Elazığ her sene olduğu gibi bu sene de Avrupa'nın en büyük 5. turizm fuarı olan EMİTT Fuarında tanıtıldı.

31 Ocak 2015 Cumartesi 01:58 < KÜLTÜR - SANAT
19 yıl içinde Avrupa’nın en büyük 5. turizm fuarı olmayı başaran EMITT (Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat) Fuarı; turizm profesyonelleri, sektör çalışanları ve tatilcilerin katılımları ile 22-25 Ocak 2015 tarihleri arasında İstanbul -Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. 
 
Bu yıl 19.su düzenlenen EMITT Fuarına, 71 ülkeden 4 bin 500 kurum, kuruluş ve belde TÜYAP fuar alanının tüm salonlarında  katılım sağladı.
 
Fuara Elazığ Valiliğinin koordinasyonu ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün öncülüğünde, Fırat Kalkınma Ajansı, ilimizde faaliyet gösteren Kültür ve Turizm Bakanlığından İşletme Belgeli Oteller ve Seyahat Acentaları katıldılar.
 
Fuar’da ilimizin standı Elazığ’ın doğal güzelliklerinin ve tarihi mekânlarının bulunduğu posterlerle süslendi.Standımızda, Fuar süresince İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce hazırlanan tanıtım meteryalleri Broşür, Harita, Tanıtım CD’si, Tanıtım Afişi, El Çantası, Tükenmez Kalem, Kurşun Kalem dağıtılarak damak tadı olarak Orcik, Ağın Leblebisi, Çedene Kahvesi, Pestil, Orcik Şekeri, Dut, Badem Şekeri ikram edildi. Oyalı Yazma, Sofra Bezi ve 8 Köşeli Şapka gibi ilimizi sembolize eden hatıra eşyaları standımızı ziyaret eden misafirlere hediye edildi.
 
Tarihi ve kültürel mirasıyla Harput, Hazar Gölü ve Batık Şehir, Keban Çırçır Şelalesi, Hazarbaba Dağı ve Kayak Merkezi, Golan Kaplıcaları ile tarihin ve güzelliklerin bir arada olduğu  “Huzur Adası Elazığ” bu Fuar’da tanıtıldı.
 
Turizm profesyonellerinin katıldığı fuarda ilimizin turizm tesis sahiplerinden Akgün Oteli, Ramada Otel, İlbey Oteli ve Hartur Seyahat Acentası, Zerka Grup, Balak Turizm ve Kuvars Turizm ve yetkilileride, tur operatörleri ve seyahat acentaları yetkilileri ile görüşme imkanı sağladılar.
 
Bu Fuarda önemli bir hedef te tanıtımın yanında turizmle uğraşan sektör temsilcilerinin önümüzdeki turizm sezonunda yapacakları bağlantılar için çalışmalar yapmak ve turizmi geliştirmek idi. İlk iki gün 22-23 Ocak tarihlerinde profesyonellerin yoğun olarak iş görüşmeleri şeklinde geçen fuar 24-25 Ocak tarihlerinde ise halkın daha fazla katılımı ile gerçekleştirildi.

HG
EtiketlerEMİTT Elazığ turizm
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 7.3985     EURO 9.0105     IMKB 1542     ALTIN 442,399    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 06:03
Güneş 07:28
Öğle 12:40
İkindi 15:19
Akşam 17:42
Yatsı 19:02