ELAZIĞ'DA ÜMMET YÜRÜYÜŞÜ

Anadolu Gençlik Derneği Elazığ Şubesinin organizasyonuyla PTT meydanında toplanan kalabalık sloganlar eşliğinde Gazi Caddesinden Öğretmenevine kadar yürüdü.

07 Ağustos 2014 Perşembe 23:47 < MİLLİ GÖRÜŞ
Tüm Türkiye'de Anadolu Gençlik Derneklerinin organizasyonuyla  "Ümmet Yürüyüşü" adıyla etkinliklerin Elazığ ayağı Perşembe Günü saat 18.00 da yapıldı.
Elazığ PTT meydanında toplanan kalabalık "Kahrolsun İsrail", Nato değil İslam Birliği" ve tekbirlerle yürüyüşe geçerek Gazi Caddesinden Öğretmenevine kadar yürüdü. Elazığ Öğretmenevi önünde Bir açıklama yapan Anadolu Gençlik Derneği İl Başkanı Recep KOCA şunları söyledi:
 
 
“İslam coğrafyasında zulmün biri bitmeden diğeri başlıyor… İsrail, Filistin’de yaptığı katliamlara hız verirken, Çin de boş durmuyor… Arakan, Darfur, Orta Afrika, Suriye derken dış dünya ile her türlü iletişimin kesildiği Doğu Türkistan’da Çin’in katlettiği Uygurların sayısı 5 bine yaklaştı...

Siyonist İsrail’in Gazze’de hedef gözetmeden sürdürdüğü saldırılarda, kadın, çocuk ve sağlık çalışanlarının yanı sıra basın mensupları da büyük kayıp verdi. AA Gazze ofisinin bulunduğu binanın da 2 kez hedef alındığı saldırılarda bugüne kadar 10 basın mensubu vefat etti, 38 kişi yaralandı.

İsrail’in 7 Temmuz’dan itibaren hedef gözetmeksizin düzenlediği saldırılarında şimdiye kadar, 401’i çocuk ve 238’i kadın 2000 e yakın kişi hayatını kaybederken 10 bin civarında Filistinli yaralandı.

İsrail’in Gazze’de Yaptığını Çin Doğu Türkistan’a Yapıyor

Doğu Türkistan’ın Kaşgar şehri Yarkent ilçesine bağlı Alışkı ve Handi köylerine baskın düzenleyen komünist Çin askerleri, 3 bine yakın Müslüman Uygur’u katletti. Önce havadan saldıran Çin askerleri önceki gün de sabah tanklarla bu iki köye girdi. Ölü ve yaralı sayısı her geçen saat artarken, dünya Filistin’deki katliamları seyrettiği gibi Doğu Türkistan’da yaşanan soykırıma da kayıtsız.

Arefe gününden bu yana yaklaşık 3 bin Müslüman Uygur’un öldürüldüğü belirtiliyor. Ramazan ayında oruç tutma yasağı getiren Çin yönetimi camileri kapatıp teravih namazı kılmayı da yasaklamıştı.

Biz Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak; 

 
Başta Gazze ve Doğu Türkistan olmak üzere Irak, Suriye, Myanmar ve bütün mazlumlar için ÜMMET YÜRÜYÜŞÜ’nde bir araya gelerek "Kınama Yetmez Yaptırım Gerek" diyerek haykırıyoruz:

1- İsrail ile diplomatik ilişkiler kesilmeli veya en alt seviyeye indirilmelidir.

2- THY’nin İsrail’e uçuşu derhal durdurulmalıdır. Üstelik bu uçuşlar yurtiçi uçuşlardan bile daha ucuza yapılmaktadır.

3- İsrail ile ticari münasebetler durdurulmalıdır.

4- İsrail’i en çok memnun eden İslam ülkelerindeki iç kargaşaları durduracak çalışmalar hemen başlatılmalıdır. Bugün Irak, Suriye, Libya, Lübnan ve hatta Mısır’da iç ihtilaflarda uzlaşma yolları aranmalıdır.

5- Farklı kanaatlere sahip İslam ülke yöneticileri ziyaret edilerek müşterek politika oluşturulması için çaba sarf edilmelidir.

6- İsrail’e en ciddi tepkiyi gösteren Güney Amerika ülkeleri ile irtibat kurulup, ilişkiler geliştirilmelidir.

7- İsrail’in sebep olduğu vahşet Rusya ve Çin gibi ülkeler de dâhil olmak üzere her platformda anlatılmalıdır. Batı ülkelerine karşı İsrail yanlısı politikalarının sebep olduğu tepkiler dile getirilmeli ve İsrail’e destekleri engellenmelidir.

8-İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının ileride bütün bölgeyi kapsayacağı ve siyonizmin uzun vadeli emelleri anlatılarak yaklaşan tehlikeye dikkat çekilmelidir.
  
Ümmet Yürüyüşü AGD İl Başkanı Recep KOCA katılanlara teşekkürlerini bildirerek
Kahrolsun İsrail sloganları ile sona erdi.

EG.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 8.7024     EURO 10.3111     IMKB 1383     ALTIN 491,064    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:05
Güneş 04:55
Öğle 12:32
İkindi 16:27
Akşam 19:59
Yatsı 21:41