ELAZIĞ’DA YAŞANAN YOKSULLUK DRAMI!

Elazığ’ın Aksaray mahallesinde oturan Köse ailesinin yaşadığı yoksulluk görenlerin vicdanını sızlatı…

10 Ocak 2015 Cumartesi 23:32 < YAŞAM-SAĞLIK
 

ELAZIĞ’DA YAŞANAN YOKSULLUK DRAMI!

Elazığ’ın Aksaray mahallesinde oturan Köse ailesinin yaşadığı yoksulluk görenlerin vicdanını sızlatı… 

Şanlıurfa’da iş bulamadığı için eşi ve 3 çocuğu ile 6 ay önce Elazığ’a gelen 47 yaşındaki Adnan Köse Elazığ’da da iş bulamayınca kâğıt toplamaya başladı. Köse yağmurlu ve karlı günlerde kâğıtlar ıslandığı için işe çıkmadığını ve evde aç beklediklerini söyledi. 

Elazığ’ın Aksaray Mahallesinde oturan Adnan Köse bir yıl önce Şanlıurfa’dan geldiğini belirterek, sokaklarda kâğıt toplayarak hayatını geçindirmeye çalışıyor. Köse topladığı kâğıtlardan ancak kira parasını çıkardığını ve komşularının yardımıyla geçindiğini söyledi. 

AÇ KALSAK ÖNEMLİ DEĞİL, KİRAYI ÖDEMEZSEK BİZİ DIŞARI ATARLAR 

Adnan Köse Şanlıurfalı olduğunu ve Elazığ’da çöpten, karton kâğıt toplayarak geçinmeye çalıştığını belirterek: “Kira paramı ödemek için naylon ve kâğıt topluyorum. Hayır, sever komşularda bize yiyecek getiriyorlar. Aç kalsak önemli değil ama kirayı ödemezsek bizi dışarı atarlar. Tenekede su ısıtıp banyo yapıyoruz. Bıktık bu hayattan kurtulmak istiyoruz bize yardım etsinler” diye konuştu.
 
 

BAZI GÜNLER YATIYORUZ 

Adnan köse yaşadıklarını anlatırken eşi Aynur Köse gözyaşlarına boğuldu ve bazı günler aç yattıklarını söyledi. 

EN SON ETİ KURBAN BAYRAMINDA YEDİK 

Yağmurlu günlerde işe çıkamadığını ve ıslak kâğıtların satılmadığını belirten Adnan Köse, evine en son kurban bayramında et girdiğini belirterek; “yağmurlu ve karlı günlerde topladığım kâğıtlar ıslak olduğu için almıyorlar elimizde kalıyor, O zamanlarda da bazı günler sadece ekmek yiyoruz, bazen yanında çay oluyor Allah’ımıza şükür ediyoruz. Oğlum sarma istedi yarım kilo kıyma al dedi vallahi alamadım. Kurban bayramında komşular getirdi onu yedik. Bayramdan bu güne kadar evime et girmemiş. Oğluma diyorum biraz bekle şu kira parasını ödeyeyim Allah büyüktür kulunu darda bırakmaz. Allah elbet bir gün yüzümüzü güldürür diyorum” dedi.
 

BAZI GÜNLER AÇ KALIYORUZ

Anne Aynur Köse (45) Bazı günler aç yattıklarını ifade ederek aç beklediklerini ifade ederek şöyle konuştu: “Çocuk çocuğumla aç bekliyoruz. Bir yardım elinin uzanmasını bekliyoruz. Odunumuzu yok soba yakamıyorum, günlerce aç kalıyoruz. Komşularım kurban bayramında et verdiler o zamandan beri evimize et girmedi.”

Aynur Köse konuşurken bu kez eşi Adnan Köse gözyaşlarını siliyordu.

M.T
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • merve bayram - 18 Ağustos 2017 Cuma 22:06
    Adresini öğrenebilir miyim
DÖVİZ KURLARI
USD 7.3985     EURO 9.0105     IMKB 1542     ALTIN 442,399    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 06:03
Güneş 07:28
Öğle 12:40
İkindi 15:19
Akşam 17:42
Yatsı 19:02