ELAZIĞSPOR BAŞKANI ÖZTÜRK: “ÖZÜMÜZE DÖNECEĞİZ!”

Elazığspor Başkanı Selçuk Öztürk yerli ve yabancı oyuncuların durumları ile ilgili açıklamalarda bulundu...

21 Mayıs 2019 Salı 20:25 < SPOR

Önümüzdeki sezon TFF 2. Lig'de mücadele edecek olan Elazığspor'da gelecek planları yapılmaya başlandı...

Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk göreve devam etmeleri halinde altyapıdan belirleyecekleri 7-8 oyuncuyu A Takıma kazandıracaklarını belirtti.

Selçuk Öztürk Günışığı Spor Müdürü Özgür Yıldırım’a gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Selçuk Öztürk, Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım ve Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’yla henüz daha biraraya gelemediklerini kendilerinden haber beklediğini söyledi.

Yabancı oyuncularla tek tek görüşerek anlaşmaya vardıklarını sadece Lamine Diarra ve Yunanlı Oyuncu Georgios Georgiadis’le görüşme yapacaklarını anlatan Başkan Selçuk Öztürk, Senegalli Oyuncu Lamine Diarra’nın Türk Vatandaşlığı’na başvuru yaptığını gerçekleşmesi durumunda sözleşme uzatacaklarını belirtti.

İdrisa Diarra içinde kulüplerden teklif aldıklarını ve kabul ederse 2 yıl daha sözleşmesi bulunan Malili Genç Stoperle sözleşme uzatıp kiraya vereceklerini ifade eden Başkan Öztürk, tesislerin elektriklerinin açılması konusunda da şehrin büyükleriyle görüşüp sorunu çözeceklerini söyledi.

U-21, U-19 ve Türkiye Şampiyonu olarak Dünya Şampiyonası’na katılan Spor Lisesi Karakaya Lisesi Takımlarından belirledikleri 20 civarındaki gençlerle Elaziz Belediyespor Tesisleri’nden Sportif Direktör Mustafa Aksu nezaretinde kamp yapacaklarını da kaydeden Selçuk Öztürk bu gençlerden belirleyecekleri 7-8 oyuncuyu A Takımla beraber kampa götüreceklerini belirtti.

Elazığspor’un yavaş yavaş özüne döneceğini ve gelecek sezon 18’lik kadroda en az 6 Elazığlı oyuncunun olacağını bildiren Öztürk, kiralık olarak transfer edilen Mustafa Eskihellaç konusunda da Yeni Malatyaspor Yönetimi ile bir araya geleceklerini söyledi.

Diarra, Türk Vatandaşlığına geçecek…

“Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımızla henüz bir araya gelemedik. Telefonda görüşmelerimiz oldu. İstanbul seçimi dolayısıyla yoğun bir mesaideler vekillerimiz. İşte bizde haber bekliyoruz. 8 tane oyuncumuzun sözleşmesi bitti, yabancılar yok Allah muhafaza gecikirsek emeklerimize yazık olur. 3 tane yabancı oyuncumuzla karşılıklı görüşerek anlaştık. Lamine Diarra ve Yunanlı Oyuncu Georgios Georgiadis kaldı.

Adana Demirspor’dan kiralık Boubacar Traoré konusunu çözdük gibi. Lamine Diarra’da şöyle bir durumu var. Türk vatandaşı olma durumu var. Bende ona dışarıdan destek vereceğim. Eğer Türk vatandaşı olursa sözleşme uzatma taraftarı oluruz. İdrisa Diarra’yı isteyen kulüpler var. Onu kiraya vereceğiz. Genç oyuncumuz, sözleşmesini fesih etmeyeceğiz. Anlaşabilirsek bir yıl daha kontrat uzatacağız. Zaten 2 yıl sözleşmesi var. Georgios Georgiadis’le de en kısa zamanda bir araya geleceğiz. Elektrikler halen kesik. Aksa firması ciddi bir para istiyor. Onunla ilgili işte şehrin büyükleriyle görüşüp çözeceğiz.”

Yavaş yavaş özümüze döneceğiz…

“Benim talimatımla yerli Elazığlı oyuncularımız ve Dünya Şampiyonası’na katılan Kaya Karakaya Spor Lisesi’nden zaten birçok oyuncumuz bizim altyapımızda. U-21, U-19 Takımımızdan derlenen yaklaşık 20-22 civarında oyuncumuz 15 günlük Elazığ’da bir kamp dönemi geçirecekler. Zaten şuan kamptalar bu oyuncularımız. Bizim kulüp tesislerimizin elektrikleri kesik olduğu için Belediyespor Kulüp Başkanımızdan rica ettik. Bu oyuncularımız haftanın 4 günü Sportif Direktörümüz Mustafa Aksu’nun gözetiminde kamp yapacaklar. Gerekli antrenmanlar ve yüklemeler yapılacak. Çift kale maçları izlenecek.

Ayrıyeten bizim devam etmemiz halinde buradan seçtiğimiz ve Elazığlı olup şehir dışında olan oyuncuları tespit edip 3-4 oyuncumuzu da A Takımımız kampa gitmeden önce buradan seçtiğimiz çocuklarımızdan derlenen kadro Elazığ’da toplanarak gerekli antrenman programları yapılacak. Ben inanıyorum ki bu çocuklarımız içinden seçeceğimiz 7-8 tane Elazığspor’a katkı sağlayacak gençlerimizi A Takımla beraber kampa alacağız. Kafamızda oluşturduğumuz tablo kapsamında yavaş yavaş özümüze döneceğiz. Altyapıya önem vereceğiz. Geçmişte yaptığımız gibi benim döneminde U-16 takımı tarihinde ilk kez Türkiye Şampiyonu olmuştu. Bunu başarmıştık. Ama benden sonra bu çocuklara sahip çıkılmadı o takım dağıldı. 4-6 civarında A Takımımızda Elazığlı çocuğumuz olacak.”

İç transferde sıkıntı yaşamayacağımızı düşünüyorum…

“İç transferde 8 tane futbolcumuzun sözleşmesi bitiyor. Onlarla ilgili görüşmeleri yapacağız. Zaten ben oyuncularımızla ön görüşmeleri yaptım. Bütün oyuncularımız bizim devam etmemiz halinde Elazığspor’da kalmak istiyor. Ayriyeten sözleşmesi devam eden oyuncularımız var. Bu oyuncularımızın peşinatları Nisan’ın 25’iydi. O çocuklarımız bizden haber bekliyor. Onlarda bize beyanatta bulundular. ‘Başkanım siz devam etmeniz durumunda, biz Elazığspor’da mücadele edip tekrar takımımızı 1.Lig’e çıkarmak için çalışacağız.’ dediler.

Malatya’dan kiralık aldığımız Gökhan Akkan ve Dersim Sahan Kaynak bizimle devam edecekler problem yok. Yalnız Mustafa Eskihellaç prim yaptığı için bu futbolcuyu isteyen kulüpler var. İşte bu futbolcu içinde Yeni Malatyspor Kulübüyle görüşeceğiz.”
 
Etiketlerselçuk öztürk elazığspor transfer tff 2. lig
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 8.7024     EURO 10.3111     IMKB 1383     ALTIN 491,064    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:05
Güneş 04:55
Öğle 12:32
İkindi 16:27
Akşam 19:59
Yatsı 21:41