ELAZIĞSPOR BAŞKANI YUMAKGİL’DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

TY Elazığspor Kulüp Başkanı İrfan Yumakgil Elazığspor gündemine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu…

28 Ağustos 2018 Salı 18:23 < SPOR

 
TY Elazığspor Kulüp Başkanı İrfan Yumakgil Elazığspor gündemine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu…

“Elazığspor’un belli bir yere gelmesi için ötesi berisi yok, belediye destek vermek mecburiyetinde. Beni de bunun için çağırdılar.” Diyen Başkan Yumakgil, Mehmet Ağar’ın açıklamaları, transfer tahtası, yönetimde yaşanan istifalar konusunda Fırat Gazetesi’ne açıklamalar yaptı.

30 Ağustos Perşembe günü milletvekilleri ve belediye başkanı ile birlikte geniş katılımlı bir toplantı yapacaklarını açıklayan Başkan İrfan Yumakgil’in açıklamalarından satır başları

“MAALESEF GELİRİMİZ AZ, GİDERİMİZ FAZLA”

"Biz 3 yönlü çalışıyoruz. 1- Transfer tahtasını açacakmış gibi hareket ediyoruz. Bazı büyük kulüplerin futbolcularıyla görüşüyoruz. Şu anda da antrenmana çıkan ve anlaştığımız oyuncular var. bu tahtanın açılmasına yönelik çalışmalar. 2- Transfer tahtasının açılamama ihtimaline karşı olan çalışmalar var. tespit ettiğimiz filiz lisanslı amatör futbolcular var. Bunların bir tanesi Milli takım oyuncusu ki inşallah anlaşırız. Diğerlerinden de beklentimiz yüksek. 3- Eski futbolcularımıza yönelik çalışmalar. Bu da bir noktada elimizin bağlı olmasından kaynaklanıyor.

Kulübün lisansı çıkması ve eksi puan cezasıyla karşı karşıya kalmamamız açısından önemli bu da. Burada hata yapıyor muyuz? Hatamız var tabi ki. O da zorluklar karşısında hatalar yapıyoruz. Yoksa ben çok yaşlı bir futbolcuyu oynatma taraftarı değil bilakis genç futbolculardan yanayım. Maalesef gelirimiz az, giderimiz fazla. Bunu tam tersine çevirmemiz gerek.”

MEHMET AĞAR’IN AÇIKLAMALARI

“Türkiye’de büyükşehirlerin projelerine baktığımızda göreceğiniz şey yerel yönetimlerin daha güçlü olduğudur. Milletvekilleri ise kanun yapıcı pozisyonundadır. Bu da ister istemez milletvekilleri ya da bürokratları kulüplere destek noktasında ikinci sıraya itiyor. İlk sırada belediye başkanları yer alıyor. Mehmet Ağar topu belediyeye attı diye bakmamak lazım. Şu anki durumda ülke bazında belediyeler her konuda güçlü, fonlar belediyelere gelir ve belediyeler bazı fonları kullanır kulüpleri idare ettiği de biliniyor.

Sayın Ağar bunu işaret ediyor aslında. Yani bundan ötürü Elazığspor’un belli bir yere gelmesi için ötesi berisi yok, belediye destek vermek mecburiyetinde. Beni de bunun için çağırdılar. Yoksa borcu 33 Milyon TL olarak açıkladıklarında ben bu borcun 40 küsur Milyon TL olduğunu biliyordum. Borçların döviz olarak hesaplanmasından ötürü muhasebe kaydında yüksek çıkıyor. Elazığspor bir an evvel projelerle borçlardan arındırılmalı. Daha sonra kulübün 3 projesi olması gerek. Yarışan, gelecek vaat eden futbolcularla gençliğe yatırım… Bunu yapmayan kulüpler biter. Doğrusu buysa bunu Elazığspor neden yapamamış ya da yapamıyor? Mecburiyetten ötürü eski futbolcuları tutmak zorunda da onun için.”

“ALTINOVA ÇİMENTO VE FERROKROM PİYASADA YOK”

“31 Ağustos gece 12’ye kadar transfer tahtası konusunda şansımız var. 3-4 proje üzerinde ben, belediye başkanı, sayın vekiller, Sayın Ağar çalışıyor. Hem tatilin uzaması, bazılarının yurtdışında olması, ekonomik krizden ötürü işadamlarının üstüne istediğimiz gibi gidemememiz bizi zorluyor. Elazığ’da büyük 2 tane firma var. Altınova Çimento ve Ferrokrom piyasada yok. Senelerdir bunlar hiçbir şeyde yok. Bunların muhakkak şehre borcunu ödemesi gerek. Ferrokrom’un yıllık ihracaat rakamı 280 Milyon küsur Euro. Samsunspor’un bütün borçlarını silip 2 otobüs veriyorsa, lütfen kazandığı ile de bir şeyler versin. Bunu dillendirmek gerek. Transfer tahtası sorununu hep birlikte harekete geçersek çözeriz diye düşünüyorum ama çok az bir zamanımız kaldı. 96 saatimiz var.”

“UFUKLARI ÇOK DAR, BİR TANDIR EKMEK YEMELİLER”

“2 istifayı ben istedim. Diğeri kendisi istifa etti. Bana hakaret edenleri sormadan, onlara ben hakaret edince, Çağdaş Yurt beni haksız gördü ve istifa etti. Bu da yeni hukukçu, ben buna acemi hukukçu diyorum. Mehmet Çoban bey Zeki Dağ tarafından önerildi. Ben de her yöneticinin katkısının olması gerektiğini 150 ile 200 Bin TL arasında cebinden ya da kaynak oluşturma noktasında destek olması gerektiğini dile getirdim ve öyle yazdık. Maalesef bu arkadaşımız bunları yapamadı ve ben de istifasını istedim. Eren Kurnaz’ın da istifasını ben istedim. Çünkü Eren bey camiadan gelmesine rağmen, zorlukları bildiği halde bu zorluklara 6 saat dayanamadı. Primlerimizi biz 12 saat sonra ödeyebildik. O da Boluspor maçının akabinde ayrılmak istediğini söyledi. Ben de durduğun kabahat dedim ve istifasını istedim.

Bir kurumda zorluklara dayanamayan insan varsa, başarı da gelmez. Bazı gazeteci arkadaşlar çok şık olmayan şeyler yazıyor, çiziyor benim hakkımda. Bazıları piyon diyor. Bunlar beni aradığında diğer arkadaşlarıma yönlendiriyorum ve kendilerine ben ön plana çıkmak istemiyorum diyorum. Diğer genç arkadaşlarımızın da ilimizde tanınması gerek. Başaran bey, Çağdaş ve Eren’i de yönetime yazma ana sebebim kaliteli isimlerin bir yerlere gelmesiydi. Maalesef Başaran beyi ayrı tutuyorum diğerlerinin ufukları çok dar. Onlar daha bir tandır ekmek yemeliler ki bu işi öğrensinler.”

“…YAPMAMAM LAZIMDI”

“Mustafa Gür’ün annesi, dayıları benim çocukluk arkadaşlarım. Ben Mustafa’yı oradan çok severim. Yöneticilerle gazeteciler arasında laf götürüp getiren belli kesimler, maalesef bu işi abarttılar. Abarttıkları ortamda da ben gerildim. Benim yapmamam gereken bir şeyi Mustafa’ya yaptım ama bana değil Elazığspor’a zarar veren birkaç tane gazeteci var. Bu arkadaşlar Eren Kurnaz’ın yazdığı yazıdan sonra bel altından vurmaya başladılar. Orada burada konuşmaya başladılar. Eski yönetici, STK’da da şaibeli olan ve istenmeyen bir eski yönetici gibi yöneticilerle dedikodu yaptılar ve orada da Mustafa’nın da adı yanlışlıkla geçtiği için Mustafa’ya kızdım. Ancak yapmamam lazımdı. Daha sonra Mustafa ile sarıldık ve barıştık. Diğerleri kul hakkı yedikleri için, o yöneticinin Elazığspor’u zarara uğrattığı için hakkımı helal etmiyorum.

Bazı belgeler var. O belgeler elime ulaştığında bunları da açıklayacağım. Bu isim yönetime yazılması için baskı da yaptı. Kendi STK’sı yazma dedi. İstanbul’da bu adamın simsarlığını öğrendim. Diğer gazetecilerle ilgili Perşembeye kadar gelişmeler biterse kamuoyuna da açıklayacağız. Bunlar kulübe verdikleri zarar kadar parayı getirip kulübe bağışlasınlar. Alınlarındaki lekeyi silsinler. Bir TL parayı kimseye yedirmeyiz. Kulüpten faiz alana da karşıyız. İnşallah kulübü doğru temellere oturturuz.”

TARAFTAR DEDİĞİN GİRESUN DEPLASMANINDAKİ GİBİ OLUR

“Taraftarın destek olması güzel bir şey. Ancak Sayın Mehmet Ağar’ın dediği gibi taraftar 750 kişi olmaz. Giresun’daki gibi olur. Giresun’a bir otobüs taraftarla  gidildi. Konuk ekibin taraftarının hiç sesi çıkmıyordu ve bizim taraftarımız onları bastırdı. Taraftar dediğin böyle olur. Çocuğunun, hanımının elinden tutup maça gider, destek olur. Yöneticisinin aleyhinde propaganda yapmaz. Biz şu ana kadar futbolcunun ayakkabısıyla, yiyeceği yemeğiyle, taraftarın otobüsüyle uğraşıyoruz. Bu benim işim değil ancak uğraşmak mecburiyetinde kalıyorum. Önümü göremiyorum. Bunun için maddi ve manevi yardım etmeleri gerek. 30 bin kişiden Bin TL istedik. Ne oldu? Vali bey kampanya yaptı ve gidin hesaba bakın. 50 Bin TL civarında yardım toplandı. Herkesin destek olması şart.”

Kaynak: elazigfirat.com


 
Etiketlerelazığspor yönetimi irfan yumakgil transfer
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 0.0000     EURO 0.0000     IMKB 0     ALTIN 0,000    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:09
Güneş 06:30
Öğle 12:13
İkindi 15:16
Akşam 17:46
Yatsı 19:02