ELAZIĞSPOR, MAÇLARINI YAKUP KILIÇ SPOR SALONU ÜSTÜNDE YAPIMI DEVAM EDEN TESİS’TE OYNAYACAK

Yeni stadyumunun henüz yapımına başlanmayan Elazığspor önümüzdeki sezonda maçlarını akup Kılıç Spor Salonu üstünde yapımı devam eden Tesis’te oynayacak...

18 Haziran 2019 Salı 19:43 < SPOR


Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk, yeni sezonda maçların oynanacağı yer olarak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile birlikte; Yakup Kılıç Spor Salonu’nun üst kısmında yaklaşık 22 dönümlük arazide yapımı devam eden tesis üzerinde görüş birliğine vardıklarını açıkladı.

Bu alanda 1.700 kişilik mini bir stadyum inşa edileceği açıklanırken, beklenen ödeneğin gelir gelmez çalışmaların hızlı bir şekilde tamamlanması bekleniyor.

Öte yandan 1 Eylül’de başlayacak yeni sezon öncesinde söz konusu tesisin yetişmemesi durumunda ise Elazığspor’un geçici olarak maçlarını Bingöl’de oynama ihtimali de bulunuyor.
 
Türkiye Futbol Federasyonu’ndan gelen “Stadyumunuzu belirleyin” uyarısı üzerine çalışmalarını hızlandıran Elazığspor’da Başkan Selçuk Öztürk, Gençlik ve Spor İl Müdürü Suphi Döner ile yaptığı görüşmede temsilcimizin yeni sezon için maçlarını oynayacağı yeri belirledi.

Alınan bilgilere göre Elazığspor Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu’na yeni sezonda maçlarını oynayacağı stadyum için, Abdullahpaşa Mahallesi’nde Yakup Kılıç Spor Salonu’nun üst kısmında yaklaşık 22 dönümlük bir arazi üzerinde yapımına devam edilen tesisi bildirecek.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Öztürk, Gençlik ve Spor İl Müdürü Suphi Döner’e maçları burada oynamak için görüş bildirdiklerini ve uzlaşma sağladıklarını açıkladı.

Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk, yapımı devam eden tesis için AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut’a bilgi verdiklerini ve Bulut’un Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile görüşerek yaklaşık 4 Milyon TL’lik bir ödenek için söz aldığını kaydederken, desteklerinden dolayı Metin Bulut’a teşekkür etti.

Başkan Öztürk, söz konusu yerin tüm şartlar düşünüldüğünde en mantıklı tercih olduğunu savunarak şöyle konuştu:

“Bu tesis şehrimizin doğusundaki kardeşlerimizin araçlarıyla, batısında yaşayan kardeşlerimizin de yürüyerek rahatlıkla ulaşabilecekleri bir konumda bulunuyor”

 
Etiketlerselçuk öztürk yeni stat atatürk stadı
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 8.7024     EURO 10.3111     IMKB 1383     ALTIN 491,064    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:05
Güneş 04:55
Öğle 12:32
İkindi 16:27
Akşam 19:59
Yatsı 21:41