ELAZIĞSPOR OLAĞAN MALİ GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

Yönetim belirsizliği devam eden Birevim Elazığspor’da ertelenen Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı, Elazığ Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı...

09 Haziran 2019 Pazar 19:14 < SPOR

Yönetim belirsizliği devam eden Birevim Elazığspor’da ertelenen Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı, Elazığ Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı...

Elazığspor’da geçtiğimiz hafta yeterli çoğunluk sağlanamaması üzerine ertelenen Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı, Elazığ Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Saat 15.30’da başlaması gereken kongre yaklaşık 1 saat gecikmeyle saat 16.30’da start aldı.

Kongre'nin yapılabilmesi için gerekli olan 57 delegenin katılım şartı sağlanırken, kongreye 60 genel kurul üyesi iştirak etti.
Mali kongrede Divan Başkanlığına Erhan Eren Kurnaz, Kâtip Üyeliklere ise Murat Ertürk ve Oktay Yetiş Seçildi.
Olağan Mali Kongrede, saygı duruşu ve okunan istiklal marşının ardından gündem maddelerine geçildi.

İlk olarak Divan Başkanlığına bazı isimlerin genel kurul üyesi olabilmeleri için dilekçe verilirken, Divan talebi oylamaya sundu ve oy birliği ile kabul edildi.

BORÇ: 42 MİLYON 508 BİN TL

Daha sonra ise gündem gereği faaliyet raporu Başkan Selçuk Öztürk tarafından okundu.

Başkan Öztürk, yaptığı değerlendirmede kulübü Kayyum Yönetimi’nden 45 Milyon 638 Bin 442 TL borç ile devraldıklarını aktarırken, şu anki mevcut borcun ise 42 Milyon 508 Bin TL olduğunu açıkkladı.

Daha sonra gündem gereği gelir-gider raporları okundu ve yapılan oylama ile kabul edildi.

Kongre gündemi gereği bu kez de denetleme kurulu raporları okundu ve Genel Kurul üyeleri tarafından kabul edildi.

TAHMİNİ BÜTÇE: 11 MİLYON TL

Kongrede Elazığspor'un 2019-2020 sezonu tahmini bütçesi de oylamaya sunulurken, bütçe 11 Milyon TL olarak kabul edildi.

“MAÇLARI ELAZIĞ’DA OYNASAYDIK DÜŞMEZDİK”

Transfer tahtasının açılması sürecinde ellerinden geleni yaptıklarına inandığını söyleyen Elazığspor Başkanı Selçuk Öztürk,:

“Belli kulüplerde oynayan, iyi oyuncuları alamadık maalesef. Bir gün önce tahtayı açmış olsak olay farklı olacaktı. Akşam 21.30’da tahta açıldıktan sonra 22 oyuncuyu kadroya katabildik. Maddi manevi elimizden geleni yaptık ama olmayınca olmuyor. Gönül küme düşmek istemezdi ama şans bizden yana değildi. Öne geçtiğimiz maçları Elazığ’da oynasaydık vermezdik. Stadın sezon içinde yıkılması ve Şanlıurfa Stadı’nda oynamamız da saçmalık. Şanlıurfa yerine Ankara’da, İstanbul’da oynasak daha farklı olurdu” dedi.

“PROJELER ONAY GÖRMEZSE…”

Kayyum döneminde Elazığspor’u aldıklarında borcun 45 Milyon 638 Bin TL olduğuna dikkat çeken Öztürk:

 “Borcumuz gerekli tasarruflarla 3 Milyon 100 Bin TL daha düşmüştür. Geçmişte olduğu gibi kaynaklar oluşturulduğunda 30-35 Milyon TL’ye bu borç biter. Önümüzdeki en büyük engel FIFA borçları. Bir an önce ödenmezse -6 cezası gelebilir. Bu borçla kulüp kapanırsa Türkiye’de takım kalmaz. Karabük, Gaziantep, Orduspor kapanma kararı aldı. 30-40 Milyon borca bu takım kapanmamalı. Belediye başkanımıza projelerimizi sunduk. Bizim sunduğumuz projeler onay görmezse yazık olur” diye konuştu.

“EL BİRLİĞİYLE SAHİP ÇIKMALIYIZ”

Yaptıkları projelerle Elazığspor’un borcunun kalmayacağını savunan Başkan Öztürk:

“Bırakın borcu konuşmayı kasada 30-40 milyon da para olur. Süper Lig’den düştüğümüzde borcumuz 21 Milyon TL’ydi. Bugün yine borcumuz 45 Milyon. Ben projelerimi anlatacağım. İnşallah destek de alacağız. Allah nasip ederse borcumuzu bitirirsek yine 1. lig, oradan da süper lige çıkarız. Biz oluruz olmayız el birliğiyle sahip çıkmak lazım. Delegelerimizden ricam kongrelere katılmalarıdır” ifadelerini kullandı.

“MUHAMMED VE EMİR’İ BİZ GÖNDERDİK”
 
Elazığspor’dan ayrıldıkları açıklanan futbolcular Muhammet İldiz ve Emir Gökçe’yle ilgili değerlendirmelerde bulunan kulüp başkanı Selçuk Öztürk; Bu oyuncuların kendi istekleriyle değil, bizim isteğimiz doğrultusunda kulüple ilişkileri kesilmiştir” dedi.

Muhammet İldiz ve Emir Gökçe için tüm yasal hakları kullanacaklarını ifade eden başkan Öztürk, “bu oyuncular disiplinsiz davrandıklarından dolayı takımdan izinsiz olarak ayrılmışlardı. Antrenmanlara katılmadıkları, şehri terk ettikleriyle ilgili elimizde tespitlerimiz var. Bu tür oyuncuların Elazığspor’da kalmalarının hiçbir yararı olmaz. Bu nedenle kulübümüzün isteği doğrultusunda bu oyuncularla çalışmayacağımızı kendilerine bildirdik ve Elazığspor’la ilişiklerini kestik” diye konuştu.

ALTYAPI TESİSLERİNE FURKAN GÜNDÜZ’ÜN İSMİ VERİLDİ

Sattığı simit parasını Elazığspor’a bağışlayan ve 16 yaşındaki geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Furkan Gündüz’ün ailesini kürsüye çağıran Elazığspor Başkanı Selçuk Öztürk, Furkan’ın Elazığspor’a olan sevgisi gençlere örnek olsun diye altyapı tesislerine isminin verildiğini ilan etti.

 
Etiketlerelazığspor yönetimi elazığspor kongre selçuk öztürk
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 8.7024     EURO 10.3111     IMKB 1383     ALTIN 491,064    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:05
Güneş 04:55
Öğle 12:32
İkindi 16:27
Akşam 19:59
Yatsı 21:41