ELAZIĞSPOR’A İKİNCİ KEZ 6 PUAN SİLME CEZASI!

Bilica'ya olan borçtan dolayı da Elazığspor'a FIFA tarafından 6 puan silme cezası geliyor....

26 Ağustos 2016 Cuma 19:37 < SPOR


Maddi açıdan zor günler geçiren Elazığspor’a ceza üstüne ceza gelmeye devam ediyor…
 
Elazığspor 2. Başkanı ve Mali İşler Sorumlusu Karahan Çelik dün düzenlenen basın toplantısında Sochaux Kulübü'ne Serdar Gürler'in yetiştirme bedelinin ödenmediği gerekçesiyle Elazığspor’a -6 puan silme cezasının geldiğini açıklamıştı.

Bugün yeni yönetime sert bir cevap veren eski Başkan Selçuk Öztürk “Bilica'ya olan borçtan dolayı da Elazığspor'a FIFA tarafından 6 puan silme cezası geliyor.” Dedi.

Yönetimi beceriksizlikle suçlayan Öztürk yaptığı konu ile ilgili açıklamada: “BİLİCA dosyasından da eksi 6 puan cezası alma durumumuz vardı ancak bu tehlikeyi ortadan kaldırdık” ifadeleriyle kamuoyuna bir kez daha yalan beyanda bulunmuştur. Şahsen TFF ile yapmış olduğum görüşmede ise maalesef BİLİCA dosyası ile ilgilide yine mevcut yönetim ikinci kez 6 puan silme cezasını kulübümüze yaşatmışlardır.”  Şeklinde konuştu.

Konu ile ilgili itirazlarını yaptıklarını ve takipçisi olacaklarını ifade eden Elazığspor Yönetimi ise, bahse konu parayı ödediklerini ancak Sochaux kulübünde muhatap bulamadıklarını ve FIFA’nın vereceği kararı beklemek durumunda olduklarına dikkat çekti.

Yönetimin talimatıyla devreye giren Elazığspor’un FIFA avukatı her iki sorunu çözmek için yoğun bir şekilde çalıştığı öğrenildi.

Eğer FIFA her iki konuda ikna edilemez ise Elazığspor -12 puanla yoluna devam edecek.
Etiketlerelazığspor sedat karataş selçuk öztürk
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 8.7024     EURO 10.3111     IMKB 1383     ALTIN 491,064    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:05
Güneş 04:55
Öğle 12:32
İkindi 16:27
Akşam 19:59
Yatsı 21:41