ELAZIĞSPOR’DA YAPRAK DÖKÜMÜ DEVAM EDİYOR

İlk yarının sona ermesinin ardından Elazığspor’da yaprak dökümü başladı. Orhan Şam’ın ardından Mehmet Yiğit’de Bordo Beyazlı kulübe veda etti. Kadir Bekmezci ve Fatih Serkan Kurtuluş ise Kayyum sürecini bekliyorlar.

23 Aralık 2018 Pazar 20:20 < SPOR

İlk yarının sona ermesinin ardından Elazığspor’da yaprak dökümü başladı. Orhan Şam’ın ardından Mehmet Yiğit’de Bordo Beyazlı kulübe veda etti. Kadir Bekmezci ve Serkan Kurtuluş ise Kayyum sürecini bekliyorlar...

BEKMEZCİ/ “SÖZÜNDE DURACAK BİRİ GELİRSE BİZ TAKIMDA KALIRIZ”
 
Sivas 4 Eylül Stadyumunda oynanan Elazığspor Altay maçı sonrası açıklama yapan Elazığspor’un kaptanı bugüne kadar önemli fedakârlıklar yaptıklarını söylerken, “Bizler Elazığ’ı seviyoruz, sözünde duracak biri gelirse, biz Elazığspor’da kalırız” dedi.

Sivas 4 Eylül Stadyumu’nda oynanan Elazığspor Altay maçı sonrası açıklama yaparak,  Elazığspor’da sıkıntılı süreçler geçirdiklerini ve sahiplenilmediklerini söyleyen Elazığspor'un kaptanı Kadir Bekmezci, bizler Elazığ’ı seviyoruz, sözünde duracak biri gelirse, kendisinin ve futbolcu arkadaşlarının takımda kalacaklarını ifade etti.

KURTULUŞ/ "27 ARALIK’A KADAR ELAZIĞSPOR’U BEKLEYECEĞİM"

Serkan Kurtuluş ise bugüne kadar önemli fedakârlıklar yaptıklarını söylerken, bu süreçte yalnız bırakıldıklarını ifade etti.
Sözleşme fesih tarihinin 27 Aralık olduğunu ve bu tarihe kadar Elazığspor’u bekleyeceğini belirten Serkan, Elazığspor’da sıkıntılı süreçler geçirdiklerini ve sahiplenilmediklerini ifade eden Elazığsporlu Serkan Kurtuluş, futbolcuların önemli fedakârlıklar yaptığını söyledi.

“Çok sıkıntılı bir süreci ilk yarıda yaşadık”

Elazığspor’da sıkıntılı süreçler geçirdiklerini ve sahiplenilmediklerini ifade eden F. Serkan Kurtuluş;

“Öncelikle ligin son maçını oynadık. Çok şükür sakatsız, kazası, belasız bu devreyi atlattık. Bizim için sevinçli taraf bu aslında. Sezona bakacak olursak gerçekten çok sıkıntılı bir süreci ilk yarıda yaşadık. Bunun öncesi de var. Sadece bu seneye bağlamamak gerekiyor.

Geçtiğimiz yıldan devam eden sıkıtınlar ve sorunlar nitekim bu sene had sefaya ulaştı. Bizim takım arkadaşlarımız, hocalarımız, personel olsun. Elimizden geldiğince saha içinde ve saha dışında Elazığspor’a bir sürü fedakarlık yaptık. Hepimiz taşın altına elimizi koyduk. Nitekim bugün 16 puanla bu takımı şu an lig bitiyor olsa biz ligde kaldık. Devre arasına kadar 16 puanla ulaştırdık. Biz şuna inanıyoruz takım arkadaşlarımız olarak. Bizim hedefimiz vardı. 16-18 arasında biz bitirsek bu bizim için başarıydı.

Çünkü bakıyorsunuz sağlıklı bir ortam yok. Sezonun genelinde elektriğimiz, suyumuz, kahvaltımız bütün bu sıkıntılarla boğuştuk. Bazen antrenman yapacağız, sahamız yok. Üniversitenin sahasına gidiyoruz geliyoruz. Bir futbolcunun beklemeyeceği şeyler bunlar. Futbolcu ne bekler? Kendini sahiplenmesini bekler. Birilerinin desteklemesini bekler. Biz tamam saha içinde mücadele edeceğiz de saha dışındaki mücadele bizim sorunumuz değil. Bizim sorunumuz olmayan şeylerle biz bu sene çok meşgul olduk. Ben iddia ediyorum o sorunlar biraz daha derli toplu olsaydı bizim adımıza biz daha yüksek puan toplayıp Play-Off’un altında bile olabilirdik şu an. Bakın maçlara hangi maçı biz ezilerek kaybettik” dedi.

“Futbolcular olarak bu şehri gerçekten sevdik”

Serkan Kurtuluş, “Bundan sonraki süreç artık herkes yavaş yavaş önüne bakmaya başlayacak. Sonuçta bizimde profesyonel olarak bir transfer hakkımız var. Bunu kullanıp kullanmama hakkını tabi ki buradaki yöneticiler belirleyecek. Bize derlerse ki burada şartlar iyi olacak, imkanlar iyi olacak… bundan sonra sözde bir şey ifade etmiyor. Zaten örneğin daha önce verenler şu an fesih hakkına sahipler.

Ben kendi adıma konuşmam gerekirse benim daha 1 haftam var. 27 Aralık’ta fesih tarihim geliyor. O zamana kadar burada her şey belli olur. İsteğimiz şu; bu takıma sahip çıkılsın. Sonuçta bir şehrin takımı. En büyük reklam kaynağı bana göre. Biz burada oluruz, olmayız ama insanlar futbolu seviyor. Biz de futbolcular olarak bu şehri gerçekten sevdik, Elazığspor’un taraftarı gerçekten bizimde arkamızda durdu. Ama yönetimsel sıkıntılar, idaredeki sıkıntılar bizi bu sene açıkçası geriye attı diyebilirim” diye konuştu.

MEHMET YİĞİT ELAZIĞSPOR’A VEDA ETTİ

.Orhan Şam’ın sözleşmesini fesih etmesi ile birlikte Mehmet Yiğit’te ayrıldığını söyledi ve Elazığ’a veda etti.
Afyonspor maçından sonra sözleşmesini fesih eden ve Altay maçına gelmeyen Orhan Şam’ın ardından Mehmet Yiğit’te Elazığspor’dan ayrıldığını duyurdu.

“Bizim kazanmamamız için her şey yapılmıştı”

“Futbol anlamında iyi futbol oynuyorduk. Skora yansıtamıyorduk. Skora yansıttığımız maçlarda zaten kazanabiliyorduk. Ama bizim kazanmamamız için her şey yapılmıştı Elazığ’da. 16 puan gerçekten bence bu şartlarda çok iyi bir puan. Daha fazlası olabilirdi. Bugün 18 puanı yakalayıp ikinci yarı hedeflerde koyabilirdi kendine. Ama yapacak bir şey yok. 16 puanla bitirdik. Bütün arkadaşlarımın ayağına yüreğine sağlık. Zaten Pazartesi’nden itibaren bu takımda ben kimsenin kalabileceğini düşünmüyorum.

 Ben şahsen 4-5 yıldır buradayım. Buradan giderken insanlar buradan kopmanın kolay olduğunu düşünüyor ama benim için gerçekten çok zor oldu. Bundan sonra Elazığspor için en güzel şeyler olur inşallah. Ben Elazığspor’dan ayrıldım ama Elazığspor bir taraftar kazandı. Nerede olursa olsun ben Elazığspor’un her daim taraftarıyım, her daim yanındayım. İnşallah güzel günler olur. Elazığspor başarıya gider”

“Farklı zamanlarda daha farklı yerlerde buluşabiliriz “

Parayla ilgili bir problemi olmadığı belirten tecrübeli defans oyuncusu Mehmet Yiğit:

“Arkadaşlarım tabi kendi planlamalarını kendine göre yapmıştır. Ben daha farklı pozisyonda kendi planlarımı yaptım. Çünkü burada yaşananları biliyorsunuz. Yapılanlarda belli zaten. Kimlerin yaptığı da belli. Onun için ben kendim Elazığspor’da parasız pulsuz oynarım da ama benim artık para pozisyonunu geçti. Benim parayla ilgili bir problemim yok. Ama ben farklı şeyler olduğu için buradan ayrılmam en doğrusu.

Elazığspor’la daha farklı zamanlarda daha farklı yerlerde buluşabiliriz. Önemli değil ama şimdisi için, benim için bitti. Pazartesi sözleşmemi fesih etmek zorundayım. Fesih etmezsem zamanım doluyor. İnşallah Elazığspor’da diğer arkadaşlarıma para ödeyip tutarlar. Parasal anlamda geçtik. Halen çıkmış orada fasulye oradan gelse ne olur? Buradan gelse ne olur pozisyonuna getiriyor. Elazığspor’u bu hallere getirenleri ben kendi içimde Allah’a havale etmiştim. Şimdi de aynı şeyi söylüyorum. Elazığspor iyi yerlere gelir” şeklinde konuştu.


 
 
Etiketlermehmet yiğit serkan kurtuluş kadir bekmezci elazığspor yönetimi transfer
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 0.0000     EURO 0.0000     IMKB 0     ALTIN 0,000    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:09
Güneş 06:30
Öğle 12:13
İkindi 15:16
Akşam 17:46
Yatsı 19:02