EN GELİŞMİŞ ROBOTİK FOTOĞRAF STÜDYOSU TÜRKİYE’DE

Dünyada e-ticaretin yaygınlaşmasına paralel olarak ortaya çıkan 3D/360 fotoğraf çekim sisteminin en gelişmişi ülkemizde kuruldu.

14 Mart 2014 Cuma 14:44 < TEKNOLOJİ

Dünyada e-ticaretin yaygınlaşmasına paralel olarak ortaya çıkan 3D/360 fotoğraf çekim sisteminin en gelişmişi ülkemizde kuruldu. İşadamı Abdullah Aydoğan 2 milyon dolarlık bir yatırımla dünyada sadece 6 ülkenin sahip olduğu distribütörlüğün en büyüğünü Türkiye’de kurdu.

 
Dünyada şu anda sadece 6 ülkenin bu teknolojiye sahip olduğunu belirten Robotikfoto A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Aydoğan: “Önceden Modelsa Şirketler Grubu bünyesinde bulunan internet sitemizde sergilediğimiz ürünlerimiz için birkaç açıdan tek kare fotoğraflar kullanıyorduk. Fakat şimdiki sistemle bir adet 3D/360 derece fotoğraf ile tüketicilerimize ürünü istedikleri açıdan interaktif bir şekilde inceleme fırsatı sunabiliyoruz."
 
KÜÇÜK BİR YÜZÜĞÜ DE ÇEKİYOR

Her türlü ürünün Robotikfoto sayesinde detaylı bir şekilde çekiminin yapılabildiğini belirten Abdullah Aydoğan açıklamasında; “Küçük bir yüzükten, 1,5 tonluk makinelere kadar her türlü ürünü detaylı bir şekilde inceleyebilmek, sanki yanınızdaymış gibi görebilmek mümkün. Türkiye’de her ne kadar buna benzer 360 derece çekim yapmaya çalışan sistemler olsa da bunlar profesyonel değil; amatör çalışmalar. Bir nevi merdiven altı da diyebileceğimiz basit bir teknoloji kullanıyorlar. Bize daha şimdiden Türkiye’nin dev markaları ürün çekimi siparişi vermeye başladı. Hatta Robotikfoto sistemini satın almak isteyen markalar da var. Bundan sonra çekim hizmetlerimizin yanı sıra sistem de satmaya başlayacağız” dedi. 

O.G


YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 0.0000     EURO 0.0000     IMKB 0     ALTIN 0,000    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:09
Güneş 06:30
Öğle 12:13
İkindi 15:16
Akşam 17:46
Yatsı 19:02