ERBAKAN'DAN EZBER BOZAN AÇIKLAMA!

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi Çiğdem Toker ve Radikal Gazetesi yazarı Murat Yetkin'in sorularını yanıtladı. Erbakan 28 Şubat'ta yaşanılanları anlattı...

13 Kasım 2010 Cumartesi 21:02 < ERBAKAN
Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi Çiğdem Toker ve Radikal Gazetesi yazarı Murat Yetkin'in sorularını yanıtladı. Erbakan 28 Şubat'ta yaşanılanları anlattı.


Erbakan, 28 Şubat'ın ardından, kendisine söz vermesine karşın Demirel'in başbakanlık görevini Mesut Yılmaz'a vermesinden söz ederken, “Gördünüz işte ondan sonra Türkiye 15 yılını kaybetti!” dedi.

DEMİREL'E HALA KIRGIN!

 
Erbakan, 28 Şubat'ın ardından, kendisine söz vermesine karşın Demirel'in başbakanlık görevini Mesut Yılmaz'a vermesinden söz ederken, 'Gördünüz işte ondan sonra Türkiye 15 yılını kaybetti' dedi
 

Masada, sayfa araları post-it'le dolu iki kitap açık:   Adnan Oktar'ın Harun Yahya takma adıyla yazdığı "Siyonizmin Felsefesi" ile "Gizli Dünya Devleti".
Başbakanlığı döneminde, Milli Gazete yayınlarının çevirisini yapıp yayımladığı kitabın yazarı Gary Allen. Rockfeller'ın yakınındaki bir isim olan Allen, 'dünyaya hükmeden Siyonist organizasyonu' anlatıyor. Birazdan bu organizasyonun Türkiye üzerindeki planlarını dinleyeceğiz.

Türk siyasetinin yaşayan en önemli figürlerinden Necmettin Erbakan'ın  -26 gün önce ikinci kez genel başkanlık koltuğuna oturduğu- SP Genel Merkezi'ndeki odasındayız. ‘Hoca', siyasetin, içine aldıklarına özel bir adrenalin zerk ettiğinin capcanlı bir kanıtı.

 85 yılla birlikte taşıdığı sağlık sorunlarına karşın, yanına yaklaştığımızda olanca nezaketiyle doğrulup ayağa kalkmaya çalışıyor.

‘Nereye gidiyor bu ülke?' sorusuyla başlayıp Adnan Oktar'ın kitabından pasajlar aktarıyor. (Siyonizm sözcüğünü Erbakan'dan ilk duyduğum siyah-beyaz TRT'li yıllar geliyor aklıma. Galiba ilkokuldayım!)

Kitabı anlatırken sık sık, yanından ayırmadığı anlaşılan 1 dolarlık banknotun üzerindeki piramidi, o piramidin derin anlamlarını anlatıyor.


Radikal'in Ankara Temsilcisi Murat Yetkin ile sorularımıza ‘Önce ben bir anlatayım sonra bağlayacağım' diyor. Ülkenin nereye gittiği sorusu, bizi  ‘talebeleri' hakkındaki görüşlerini açıklamaya götürüyor.

Erbakan, doğrusu kısmen bilinen ama yaygın olarak imzaladığı düşünülen 28 Şubat kararlarını imzalamadığını da açıkladı.

 
İmza ettiği konunun, MGK'da getirilen kararların, başta insan hakları olmak üzere anayasaya uygun olup olmadığı açılarından incelenmesinin ‘sevk' olduğunu söyledi.


"KARARLARI İMZALAMADIM!"
 

O tarihi günleri anlatırken ilginç bir de anekdot paylaştı:

‘Komutanlar son MGK'da bana teşekkür ettiler. En yüksek memur zammını sizin döneminizde aldık. Sizden şikâyetimiz yok. Ama Türkiye'de irtica ilerliyor, çarşaflılar çoğalıyor dediler.'

Erbakan'la sohbetimiz, Türk siyasetinin yaşayan diğer çok önemli figürü, siyaset yolculuğunun sık sık kesiştiği eski arkadaşı, Süleyman Demirel'e hala kırgın olduğunu da gösterdi. 28 Şubat'ın ardından, kendisine söz vermesine karşın, Demirel'in ertesi gün başbakanlık görevini Mesut Yılmaz'a vermesinden ‘Gördünüz işte ondan sonra Türkiye 15 yılını kaybetti. Batık bankalar...' diye söz ederken yüzündeki ifade çok şey anlatıyordu.

Sohbetin sonuna geldiğimizde gördük ki, hepsi yapısal olarak birbirinden farklı üç darbe gören, iki kez siyasetten yasaklanan, yıllarca yargılanan, 85 yaşındaki Erbakan'ın Milli Görüş heyecanı, tastamam yerinde duruyor.
Böyle olmasa SP'de herkesi şaşırtan bu sonuç nasıl ortaya çıkardı ki.
Hatırı sayılır bir kesime ‘sürreal' (gerçeküstü) gelen bu heyecanın sandığa nasıl yansıyacağını görmek için ise yedi ay bekleyeceğiz.

 
"AKP'Yİ NAHUM DOKTRİNİ KULLANIYOR"


İktidar partisi yönetimindeki 'talebeleri'nin Siyonizm safına geçtiğini ancak bunu kötü niyetli yapmadıklarını, zaten Siyonizmin yeryüzündeki en önemli başarısının fark ettirmeden hedefe ulaşmak olduğunu söylüyor 'Hoca'. 

 
AKP hükümetinin Illumünati'yi esas alan Nahum Doktrini için kullanıldığını, Türkiye'nin de şu anda Büyük İsrail ülküsünü hedef alan 7 aşamalı planın beşinci aşamasına geldiği görüşünde: Yoksullaştırma, İşsizlik, Borca Esaret, Dinden Uzaklaştırma, Bölünme aşamalarının geçildiğini, şu anda 'Çarpıştır' aşamasında olduğumuzu, eğer önlem alınmazsa son aşamada İsrail'in Türkiye'yi yutacağını anlatıyor...
 
SP Genel Başkanı, yedi ay sonra yapılacak genel seçimlere işte bu planı yıkmak üzere hazırlandıklarını, zaten seçimlerin AKP ile partisi arasında geçeceğini söyledi. Erbakan, aylık olarak yaptırdıkları anketlerin sonuncusunda, oy oranlarının yüzde 5.9 çıktığını, ancak seçime kadar bu oranı çok yukarıya çekmek konusunda iddialı olduklarını da açıkladı.
 
 

İktidara geldiklerinde ise ‘Siyonizmin' dünyaya hükmetme aracı ABD Doları'nı bırakıp İslam dinarına geçileceğini paylaştı.

 
M.T

Çiğdem TOKER/ANKARA-AKŞAM

 
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 0.0000     EURO 0.0000     IMKB 0     ALTIN 0,000    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:09
Güneş 06:30
Öğle 12:13
İkindi 15:16
Akşam 17:46
Yatsı 19:02