ERBAKAN’DAN SONRA EN ÇOK FEDAKÂRLIK EDİP NANKÖRLÜK GÖREN İSİMLER: GÜL VE DAVUTOĞLU

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil'in yazısı...

11 Aralık 2018 Salı 06:38 < GÜNDEM
Türkiye siyasetinin Erbakan’dan sonra ülkesi için
en çok fedakârlık edip nankörlük gören isimleri…


GÜL VE DAVUTOĞLU

Türkiye siyasetinde Erbakan'dan sonra Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu gibi fedakârlık edip nankörlük yapılan siyasetçi olmamıştır. Yahudi ne zaman RTE'ye karşı birini çıkarma girişiminde bulunduysa Abdullah Gül başını kaldırıp ben burdayım dedi ve planı bozdu.
 
Yahudi hiçbir zaman Abdullah Gül'ü RTE'ye tercih etmedi. Her defasında Gül'ü daha tehlikeli ve güvenilmez bularak engelledi. 24 Haziran Seçiminde RTE'ye karşı ortak aday girişiminden Abdullah Gül başını kaldırınca Yahudi vazgeçti, Meral Akşener engelledi.
 
Son günlerde AKP içinde RTE'ye karşı bir dip dalga oluşturulmaya çalışılıyor. Abdullah Gül planı bozmak için yine başını kaldırdı! Bir süre önce "Yahudi FETÖ ile yapamadığını AKP'yi ele geçirip iktidara yaptırmak istiyor" demiştik, doğrulandık!
 
Abdullah Gül bunca eleştiriyi, hakareti göğüsleyerek bu fedakârlığı elbette ki RTE için değil Türkiye için yapıyor. Hiç kuşkusuz Abdullah Gül bunca fedakârlığı kendi inisiyatifi ile yapmaz, yapamaz. Millî derin devlet görevlendiriyor olmalı.
 
Abdullah Gül'ün yaptığı fedakârlığın bir benzerini de Ahmet Davutoğlu her türden tepkiye rağmen yaptı, yapıyor. RTE'nin öne çıkıp 7 Haziran Seçiminde %40'a düşürdüğü AKP oyunu Davutoğlu 1 Kasım'da %49'a çıkartıp yeniden iktidar yaptı.
 
Güçlenmesini hazmedemeyen RTE ayakoyunlarına girişince Davutoğlu Türkiye için gözünü kırpmadan feragat edip istifa etti. Davutoğlu istifa etmeyip direnseydi; gelmekte olan 15 Temmuz FETÖ Darbe Girişiminden habersiz RTE ve Türkiye'nin hali n'olurdu? Türkiye'nin istikrarı için toplumsal desteğe sahip bir lidere ihtiyaç var. Millî derin devlet bu nedenle RTE'yi koruyup kolluyor!
 
Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu'nu millî derin devlet RTE'ye yönelik herhengi bir girişim için potansiyel lider olarak tutuyor. Yahudi eğer Özal gibi kendisine ihanet eden RTE'nin başına bir çorap öremediyse Gül ve Davutoğlu engeline takıldığındandır.
 
Her türlü manipülasyona, algı operasyonuna açık kuru kalabalıklardan oluşan toplum devlet adamlarını layıkıyla takdir edemez. Devletleri, toplumları ayakta tutan şuursuz kalabalıklar değil inançlı, basiretli, dirayetli, vatansever evlatlarıdır.

Toplum, RTE kadar Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu'nun değerini idrak edip bilmese de Halik kimin ne yaptığını bilmektedir.

(Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil’in sosyal medya paylaşımlarından derlenmiştir.)

O.G.
Etiketlerzeki geçkil erbakan ahmet davutoğlu abdullah gül
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • Mevlana - 13 Aralık 2018 Perşembe 10:39
    Abdullah Gül ve Davutoğlu kral adamlardır.
    Dil uzatan kim olursa iki lidere önce dönüp geriye baksınlar ve kendi muhasebesini kalpten içten yapanlar nankör olmasınlar adam gibi adam olanlar
DÖVİZ KURLARI
USD 7.3985     EURO 9.0105     IMKB 1542     ALTIN 442,399    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 06:03
Güneş 07:28
Öğle 12:40
İkindi 15:19
Akşam 17:42
Yatsı 19:02