ERBAKAN'IN EL-AZİZ'İ ONAYLAYAN AÇIKLAMASI

Erbakan'ın El-Aziz'i onaylayan açıklaması...

16 Temmuz 2010 Cuma 23:11 < MİLLİ GÖRÜŞ
Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN Saadet Partisi Büyük Kongresi ile ilgili olarak aşağıdaki açıklamayı yapmıştır.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
“Milli Görüş Camiamızın çok aziz ve muhterem mensubu kardeşlerim! Hepinizi gözlerinizden öpüyor, hürmetle ve muhabbetle selamlıyorum.

İktidara yürüyen Saadet Partimizin 11 Temmuz 2010 Pazar günü yapılan Olağanüstü Kongre sonrası kamuoyunda tereddütler meydana getirmek için gösterilen faaliyetler karşısında aşağıdaki gerçeklerin açıklanmasında yarar görülmüştür.

Milli Görüş Camiası 11 Temmuz günü mevsim itibariyle elverişli olmayan şartlara rağmen büyük bir coşku ve heyecanla canlı bir kongre yapmıştır. Ve fakat kongre önümüzdeki seçim çalışmaları döneminde birlik, beraberlik, kardeşlik, sevgi ve heyecanla çalışmayı temin bakımından istenen neticeyi vermemiştir.


Bunun sebebi iyi niyetle daha iyisini yapacağız zannıyla partimizi davasından, gaye ve temel esaslarından uzaklaştırmaya yönelik bir takım arzuların yürürlüğe konulmak istenmesidir.


40 Yıllık Milli Görüş davasının tek temsilcisi olan Saadet Partimizin ana hedef, gaye ve esaslarından uzaklaştırılmasını ve diğer partilere benzer bir parti haline getirilmesini camiamız mensubu hiçbir şuurlu kardeşimiz tasvip etmez.

Bu durumda partimizi bütün diğer partilerden üstün kılan mevcut 60 partinin benzeri 61. bir parti olmaktan muhafaza etmek, temel esaslarımızdan uzaklaşılmaması için elden gelen her türlü gayreti göstermek, Milli Görüşe inanan her kardeşimizin inancının gereğidir.

Temel esasların muhafazası için ve seçime giderken birlik, beraberlik, sevgi ve kardeşlik örneğinin ortaya konulması ve bunların YENİ BİR KONGRE ile en kısa zamanda bütün milletimize gösterilmesi milli bir görevdir.

Çünkü, mevcut yönetimde yer alan milli görüşçü kardeşlerimizin her birinin kıymetli olduğunu biliyoruz. Ancak temel esasların muhafazası için tek tek şuurlu olmak yetmez, ekip olarak temel esasların muhafazasına özel itina gösteren bir yapıda olunması da zorunludur.


Yeni yapılacak Büyük Kongrenin takdiri ile bu ekibin teşkil edilerek hep beraber tek bir vücut halinde kardeşlik, sevgi ve heyecanla önümüzdeki atılımı gerçekleştirmek için camiamızın üzerine düşen görevi en büyük başarıyla yerine getireceğine inanıyorum.


Bu meyanda gerek temel esaslarımızda en mühim yeri işgal ettiği için, ne gerekse camiamızın her zaman şiarı olduğu için yapılacak bu kongrede bütün delegelerimizin ve mensuplarımızın hiçbir ayırım gözetmeden bir birlerini sevgi ve saygıyla kucaklayacaklarına yürekten inanıyorum.


Camiamızın mensuplarının her birini ayrım yapmaksızın gözlerinden öpüyor, bağrıma basıyorum”.


Tevfik Allah’tandır.

Zafer İnananlarındır ve Zafer Yakındır.

Ajans5.com Özel Haber

 
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • mesud akgül - 16 Temmuz 2010 Cuma 09:48
    Numan Kurtulmuşun SP Genel Başkanlığına getirilmesine ilk andan itibaren karşı çıkan El-aziz gazetesi,SP Teşkilat mensupları ve tabanı tarafından sürekli haksız yere fitne çıkarmak ve Nifak tohumları ekmekle suçlandı.Hatta daha da ileri giderek AKP' ye çalışmakla,Siyonizme hizmet etmekle suçlandık.tabi bunun altında Şevket kazan ve Oğuzhan Asiltürk ikilisinin El-azizle ilgili Teşkilat bünyesinde yapmış olduğu aleyhimize komploların büyük etkisi vardı.El-aziz gazetesi Numan Kurtuılmuşa karşı çıkarken şu gerekçeleri ileri sürüyordu "Numan Kurtulmuş SP Milli Görüş çizgisinden sapıtarak,taklitçi bir parti haline getirmek istemektedir.Bütün dost ve çevresi,kendisine örnek aldığı şahsiyetlerin tamamı Sabetayist ve AP'li Masonik Aydınlar Ocağından oluşmaktadır.Erbakana ve Milli görüşe düşmanlığı ise aşikardır.Zaten Erbakan düşmanı çevrelerden gördüğü destek de işte bu yüzdendir " benzeri onlarca haklı sebep sıralayarak karşı çıkmasının temel nedenleri açık ve net,anlaşılır bir dille kamuoyuna aktarıyordu.Ancak Milli Görüş Teşkilat ve Tabanı ise bir türlü intibaha gelmiyordu.Nihayet Milli Görüşün Aziz Lideri Erbakan Hocam dün kamuoyuna Kongre ile ilgili bir duyuru da bulundu.En can alıcı noktası ise şu satırlarda gizli "
    Bunun sebebi iyi niyetle daha iyisini yapacağız zannıyla partimizi davasından, gaye ve temel esaslarından uzaklaştırmaya yönelik bir takım arzuların yürürlüğe konulmak istenmesidir"
    Evet Milli Görüş davasının Lideri Erbakan Hocada El-aziz gazetesinin Numanla ilgili kullandığı söylem ve yaklaşım tarzını,nedenleri ve sebepleri ile birlikte onaylamış oldu.Sürekli El-azizin iddialarına karşı "Numan Kurtulmuş Erbakanın onayı ile genel başkan olmuştur" şeklindeki yaklaşım tarzı ile Numanı savunan Milli Görüş teşkilat ve Tabanı inşallah intibaha gelecektir.Eğer Erbakan Hocanın bu çıkışından sonra bile Aziz Liderinin kaygılarını paylaşmayıp tekrar Yahudi-Masonik medya ile İşbirlikçi Münafık medyanın dolduruşuna gelip onların Dolmuşuna binerse kendilerine başka günah aramasınlar.Bu onlara yeter de artar bile.
DÖVİZ KURLARI
USD 7.3985     EURO 9.0105     IMKB 1542     ALTIN 442,399    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 06:03
Güneş 07:28
Öğle 12:40
İkindi 15:19
Akşam 17:42
Yatsı 19:02