ERBAKAN'IN İSTİŞARE KONUŞMASI

Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın Büyük Anadolu Otel'de düzenlenen istişare toplantısında yaptığı konuşmasının tam metni...

03 Ekim 2010 Pazar 15:11 < ERBAKAN
Hepinizi hürmetle muhabbetle selamlıyorum.
 
Toplantımızın insanlığın ve Türkiye'nin kurtuluşuna vesile olmasını temenni ediyorum. Bugün 3 Ekim 2010 Ankara'mızın bu büyük salonunda inanan kardeşlerimiz olarak bir araya toplandık. 17 Ekim'de yapacağımız büyük kongremizin hazırlıklarını yapmak için toplandık. Sözlerimize başlarken, bizi hak yolda toplayan Allah'a sonsuz şükürler ediyorum. Ve katılımınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum.

Hanımlarımıza ve Gençlerimize teşekkür ediyorum, istikbalimizi hasleten hürmet ve muhabbetle selamlıyorum.

Çok aziz ve muhterem kardeşlerimiz bu toplantıyı neden yapıyoruz?

Milli Görüş davamızın YİK üyeleri, Saadet Partimizin GİK üyeleri, İl Başkanları, Gençlik Kolları, Hanım Kolları, Belediyeler, Delegeler, delege olmayan ilçe başkanları, MİLKO'larımızın Genel Başkanları bu toplantıya davet edildiler. Bir aradayız. 17 Ekim’de yapılacak kongreyle ilgili bir aradayız. Bizim temel uygulama esaslarımızda istişarenin çok mühim bir yeri vardır. Bu istişareyi yapmak suretiyle kongremizle ilgili çok önemli bir adım atmış bulunuyoruz.

Bu tarihi toplantımızda neleri istişare edeceğiz?


1- YİK kararlara uyulmayarak yapılan 11 Temmuz kongresi faydalı değil zararlı olmuştu.

2- Bir an evvel 11 Temmuz 2010 kongresinin zararlarını ortadan kaldıracak yeni bir kongre yapmak icap etmiştir.

3- Haziran'da yapılacak seçimler öncesi bu kongre büyük bir öneme haizdir.  Milli Görüş MC hükümetleri döneminde çıraklık hizmetlerini yaptı, Refah İktidarında kalfalık, şimdi ise ustalık eserini yapmaya geliyor. Yeni bir dünyayı kurarak 6 milyar insana saadet getireceğiz. Bu hizmetleri yapabilmek için bizim Milli Görüş camiamızın içerisinde çürükleri ayıklamak zorundayız. Çelikleşmek zorundayız.

Çünkü önümüzdeki seçim bir hayat memat meselesidir bütün insanlık için. İnsanlık ya Irkçı emperyalizmin kölesi olacak, ya da ecdadımızın kurduğu saadet dünyası yeniden kurulacak. Bu bizim Milli Görüş'ün yani Saadet Partisi'nin yapabileceği bir iştir.

Çünkü Irkçı emperyalizm diğer partileri kendi çocuğu sanar. Onları önemsemez, ağızlarına bir simit verir onları susturur. Ama Milli Görüş için bu geçerli değildir. O yüzden Haziran 2011'de yapılacak seçim için bize karşı hazırlık yapmaktadırlar. Ne hazırlığı yapıyorlar? Bütün medya kuruluşlarını etkileri altına almışlardır. AKP'nin aleyhinde yazılan yazarları basın kuruluşlarından kovuyorlar. Bankaları ve büyük milli müesseseleri satın almışlardır.

Eskiden AKP'yi siz şeriat getireceksiniz diye nefes aldırmıyorlardı şimdi kendileri yol gösteriyor.

Bir diğer hamleleri de okşayarak yutma metodudur. Türkiye'yi Avrupa birliğine almıyor, Avrupa parlamentosuna alıyor. G-7’leri G-20’lere çıkarıyor Türkiye'yi içine alıyor. Sen aslansın sen kaplansın diyor, sırtını okşuyor ama yutmak istiyor.

Onların bu oyunlarına karşı bizim de ataklarımız vardır. Bunlardan biri şuurlanmadır. Her olayda bir hayır vardır. Camiamız daha iyi olayları anlıyor artık.

Şuurlanma 5 maddeyle gerçekleşir


1) Bütün camiamızdaki her bir mensubumuz biz neyiz? Kimiz? Ne yapıyoruz? Niçin yapıyoruz? Nasıl yapmalıyız? Bu 5 sualin cevabını verebilmelidir.

2) Çelikleşme: Bütün görevlere sorumlu tayin edeceğiz. Programa uygun çalışacağız, çalışmaları takip edeceğiz, hedeflerimizi gerçekleştireceğiz, bütün teşkilatımızın hepsini eğiteceğiz. Bunlar yapıldığı takdirde çelikleşeceğiz.

3) Hedeflerimizi gerçekleştireceğiz. Cihada maddi manada destekler sağlayacağız. Cihada katkı sağlamak amacıyla yayın organlarımızı geliştireceğiz.  Üretim hamlemizi başaracağız.

4) MİLKO'larla aziz milletimizi 40 kolla kucaklayacağız. 40 kuruluşla milletimizi uyandıracağız.

5) 3. Şahlanış Hamlesini tamamlayacağız. Allah'ın izniyle İMAN VAR HER ŞEY VAR

Gelişen tüm olaylar camiamızı çelikleştiriyor. Allah'ın lütfuyla.

100 çürük yumurta bir sağlam yumurtanın yerini tutmaz

Türkiye'de 60 tane parti vardır. Bunların hepsi  birbirinin aynıdır. Bunların hepsi Avrupa Birlikçisidir. Hepsi birbirinin ikiz kardeşidir. Bu 60 olmuş 160 olmuş hiç fark etmez. 100 tane çürük yumurta bir tane sağlam yumurtanın yerini tutmaz.

Biz neden diğerlerinden farklıyız? Çünkü biz Milli Görüş'e bağlıyız. En önemli temel özelliğimiz budur. Milli Görüş nedir? Milletimizin ruh kökü, aslı, kendisi, kimliği ve inancıdır. Çok partili sisteme geçildiğinde Milletimizin özü bırakılarak, liberalmiş, sağcıymış, solcuymuş diye birçok parti kurulmuş, neymiş bu ya? Sultan Fatih Liberal miydi? Solcu mu? Ve 1969'da milletimiz kendi özüne döndü ve Milli Görüş'e sarıldı.

Mesela AKP ile CHP arasında temelde ciddi fark yoktur. İkisi de AB'ci, ikisi de İMF'ci ikisi de Siyonizmin tahsildarıdır. İkisi de birbirinden farksızdır.

Milli Görüş'ün 7 özelliği onu diğerlerinden ayırır

1) 60 partinin programında maneviyatçılık yoktur. Maneviyatsız saadet olmaz. Milli Görüş'ün temsilcisi Saadet'in ilk sloganı Önce Ahlak ve maneviyattır.


2) Bütün partiler Faizci kapitalizmi benimsemiştir. Adil düzensiz saadet olmaz diyen Saadet Partisi’dir

3) Bizim medeniyetimiz diğer medeniyetlerden üstündür 

4) Avrupa Birliği değil İslam Birliği

5) Yeni bir dünya kurmak isteyen Saadet Partisi’dir.

6) Onlar İsrail'in emrinde olayım diyor biz kendimiz olalım diyoruz. 

7) Diğer partiler aldatmacalara, işbirlikçilere kanmaktadırlar. Hakkı tutup insanlığa hizmet edeceklerine işbirlikçilik yapıyorlar. Onlar Türkiye'yi yüceltemez. Bunun tek ilacı Milli Görüş’tür.

Hepimiz nefis terbiyesini yapmak zorundayız. Nefis terbiyesi Peygamberlerin, nefse esaret Firavunların yoludur. Milli Görüş sahiplerine Allah'ın verdiği şeyler, Hidayet Feraset, Dirayettir.

Milli Görüş ne demektir? Bu davanın mensupları, bütün insanlığın saadeti için, yeryüzünde hak ve adaletin hâkim olması için, hep beraber çalışmak Milli Görüş'ün şiarıdır.

Aramızda itilaf olmayacak, tefrika olmayacak. 

İstişare demek vesayet demek değildir. Milli Görüş’ün Uygulama Temel Esaslarını özetleyen Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan bunları şöyle anlatı: "İttifak; yani toplum halinde çalışmak, ayrımcılık yapmamak. İhlas; yani kendi menfaati için değil, bütün insanlığın saadeti için çalışmak. İttika; yani çalışırken Allah'tan korkan kimse gibi çalışmak, dedikodu, iftira yapmamak. İyi Ahlâk; nazik olmak, kibar olmak, güzel ahlâklı olmak, herkese yardımcı olmak ve çalışmaya teşvik etmek. İhsan; vazifesini dikkat ve itina ile yapmak. İstişare; herkesin fikrinden yararlanarak karar vermek. İtaat; alınan kararlara uymak. İnfak; çalışmalara maddi destekte bulunmak. Sadakat; dürüst olmak, şeffaf olmak, ayrı bir hesap gütmemek. Bu esaslara riayet ederken diğer insani görevleri de hep beraber yapmak. Bunlara riayet edilirse yapılan çalışma hayırlı olur, bunlara riayet edilmezse çalışmalar hayırlı olmaz, hatta zararlı olabilir. 

Milli Görüş bu ülkenin tek çözümüdür. Başka partiler üst üste geldiler, teker teker geldiler, bir şey yapamadılar. Bu ülkenin Milli Görüş'ten başka bir çözümü yoktur. Şimdi dış güçler bu gerçekleri bildikleri içindir ki, bizim camiamızı engellemek için başvurdukları çalışmalardan biri, diğer partilere heves ettirmektir. Tıpkı AB’ye heves ettirdikleri gibi... Avrupa dediğin nedir ya? Adam tuvalete girdiği gibi çıkar. Bunlarda temizlik yoktur. Hak varken batıla heves edilmez. Bu sebepten dolayıdır ki, efendim onları böyle yapıyor biz de böyle yapalım. Onlar gibi 60 tane var. 61. olsan ne ifade edersin. Biz hakkı arayıp, bulup öğrenip, onu uygulayacağız. Bunlara karşı şuurlu olmak zorundayız. Bugüne kadar çeşitli etkilerle bünyemizde çeşitli hastalıklar geçirdik. İlk defa geçirmiyoruz. Bu rahatsızlıklara karşı aşılıyız. İlk defa geçirmiyoruz. Şimdi Allah’a şükürler olsun Allah bize yardım ediyor böyle bir ortamda bizi güçlendiriyor çelikleştiriyor.

Şimdi ne yapacağız Kongreden sonra kollarımızı sıvayacağız. Camiamıza gerçekleri anlatacağız. Bizim en kıymetli varlığımızın Milli Görüş olduğunu bunun kuvvet ve manasını anlatacağız. Bir takım laf ebeliklerinin faydası olmadığını anlatacağız. Şuurlanma ve çeliklenme hamlelerimizi anlatacağız. Asıl gayemizi göz önünde bulundurup, kendi içimizde uğraşmayıp, dışarıya yöneleceğiz..

Süreden ayrılanı kurt kapar. Sırat-i Müstakimden şaşmamak esastır. Diğer partilere heveslenirseniz onlara benzerseniz onlardan olursunuz.

Değişmez esaslar

Onların dağlar oynatacak güçleri olsa bile biliniz ki Allah'ın dediği olur. 

Siz Allah'ın yoluna yardım ederseniz Ancak siz galip gelirsiniz

Vel akıbetülil müttakin. Zafer inananlarındır ve sonunda inananlar, muttakiler kazanırlar. 

Kısa zaman içinde küçük oy oranlarından büyük oy oranlarına sıçramanın ustasıyız

Biz kısa zaman içinde küçük oy oranlarından büyük oy oranlarına sıçramanın ustasıyız. Elhamdlillah… Bu inancımız sayesinde oluyor.Şimdi tekrar Allah'ın izniyle seçimde iktidar olacağız.

Biz 40 yıl önce Mevlana meydanında iktidar bayrağı çekerken bizimle alay ediyorlardı. Ne oldu? En büyük parti olduk. Şimdi ne olacağız yine en büyük parti olacağız. Çünkü bu milletin başka kurtuluşu yoktur. Asıl sebep ne inanç var her şey var.

3. şahlanış başlamıştır. Yeniden iktidara geliyoruz inşaallah. Gün doğmuş gün batmış ebet bizimdir. Ne mutlu sadakatle dirayetle çalışanlara. Birlikte rahmet vardır. Ayrılıkta azap vardır. Gazanız mübarek olsun.  

17  Ekim tarihli kongremizin gündemi ilan edilmiştir. Şimdi sözü siz değerli kardeşlerimize bırakıyorum. Bu 17 Ekim toplantısının gündemi ile ilgili olarak görüşlerinizi önerilerinizi söyleyiniz. Ve ardından bu toplantıyı kapanış konuşmasıyla sonlandıralım. Bu vesileyle önümüzdeki seçimde iktidar olma duasıyla Allah'a emanet olunuz.

Erbakan'ın konuşması sona erdi. 

Ajans5’ten alıntıdır…

O.G.

YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 8.7024     EURO 10.3111     IMKB 1383     ALTIN 491,064    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:05
Güneş 04:55
Öğle 12:32
İkindi 16:27
Akşam 19:59
Yatsı 21:41