ERBAKAN'IN KENDİ SESİNDEN KENDİ HAYATI

Milli Görüş Lideri ve Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın kendi sesinden, kendi hayatı...

09 Kasım 2012 Cuma 19:21 < ERBAKAN

 

ERBAKAN'IN KENDİ SESİNDEN KENDİ HAYATI


Milli Görüş Lideri ve Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın hayatını ilk kez kendi sesinden bu kadar ayrıntılı dinleyeceksiniz…
 

Seyyid bir aileden geldiğini ilk kez açıklayan Erbakan, TV5'te yayınlanan “Gurbet hikâyeleri” programının bu haftaki konuğu oldu.


Baba tarafından Kozanoğullarından, Anne tarafından Şeyh Şamil'den gelen Erbakan'ın adı da anne dedelerinden geliyor.

Eğitim hayatı boyunca öğretmenlerinin özel muamelesine tabi tutulan Erbakan; ilkokuldan üniversiteye kadar okul hayatını ayrıntılı olarak anlatıyor…

 

6 kardeşten 3. kardeş olan Erbakan'ın kardeşleri de profösör.

En büyüğü ağabeyi Nizamettin Deri profösörü iken, 2. Ağabeyi olan Selahattin ise Göz Profösörü olmuş. Erbakan ise Makina profösörü olarak efsanevi hizmetler yapmış. Erbakan'ın bir sonraki kardeşinin adı ise Kamalettin... 4 Erkek kardeşten sonra bir de kız kardeşi olan Erbakan'ın, kız kardeşinin adını da sonu Din ile bitmesi için Aydın ismini Aydin olarak vermiş ve Kız kardeşinin de adı Aydin olmuş... Milli Görüş Lideri Erbakan'ın son kardeşi ise Akgün.

Kendisinde olan üstün zekâyı her zaman İslam'ın emrinde kullanan Erbakan, Ortaokul öğretmenini de ilk sorduğu soruya verdiği cevapla şaşırtmış.

Matematik Öğretmeni Cemal Dönmezer'in tahtaya kaldırarak, “iki kenarı ve arasındaki açısı eşit olan üçgen neden eşittir?” sorusunu sorduğu Erbakan'dan aldığı cevapla şaşkına döndü. Dönmezer Erbakan'a: “Sen bu işi nasıl yapıyorsun? Öyle bir tarif yapıyorsun ki ne bir kelime çıkarmak mümkün nede eklemek…” diyerek şaşkınlığını dile getirmiş.

Cenab-ı Hakkın en sevdiği insan sorumluluğunu bilen ve kendi görevini en iyi şekilde yerine getiren insandır. Görevini ciddiyet ve titizlikle yapmak ihsan makamıdır diyen Erbakan hem üniversite hem de iş hayatında böyle düşünceyle hareket etmiş.

Leopar Tanklarına yaptığı motoru da bu belgeselde anlatan Erbakan'ın hayatını dinlediğinizde çok şaşıracaksınız...

İşte Milli Görüş Lideri Erbakan'ın kendi sesinden kendi hayatı...M.T
Etiketlererbakan milli görüş milli görüş lideri
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • yavuz üstüner - 28 Ekim 2015 Çarşamba 16:57
    Takipçisinizim
DÖVİZ KURLARI
USD 8.7024     EURO 10.3111     IMKB 1383     ALTIN 491,064    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:05
Güneş 04:55
Öğle 12:32
İkindi 16:27
Akşam 19:59
Yatsı 21:41