FATİH ERBAKAN/ "MİLLİ GÖRÜŞ, ERBAKAN VAKFI'DIR"

Erbakan Vakfı tarafından "Aldanmayan, aldatmayan merhum Erbakan Hocamızı Anma ve Anlama" adıyla düzenlenen Abdi İpekçi Spor Salonu’ndaki program büyük bir coşkulu içinde geçti...

05 Mart 2017 Pazar 22:14 < GÜNDEM


28 Şubat’ın efsane Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan vefatının 6.  Yıl dönümünde anılmaya ve anlatılmaya devam ediyor…
 
    MUHTEŞEM GECEDEN BAZI KESİTLER İÇİN – TIKLAYIN   

Saadet Partisi, değişik vakıf ve STK’lar tarafından anılan merhum Erbakan için en görkemli kutlama oğlu Fatih Erbakan’ın başkanı olduğu Erbakan Vakfı tarafından gerçekleştirildi.

YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ün sultası altındaki Saadet Partisi kabuk yönetimi izledikleri gayri milli politikalarla parti ile milli görüş tabanı ve halkın arasını açmaya devam ederken, Erbakan Vakfı gönüllerde büyümeye devam ediyor.
 
ALDANMAYAN, ALDATMAYAN LİDER ERBAKAN

Erbakan Vakfı tarafından "Aldanmayan, aldatmayan merhum Erbakan Hocamızı Anma ve Anlama" adıyla düzenlenen Abdi İpekçi Spor Salonu’ndaki program büyük bir coşkulu içinde geçti.

Gecede bir konuşma yapan Erbakan Vakfı Kurucusu ve Mütevelli Heyeti Başkanı Fatih Erbakan, "Erbakan'ı anlamak kurtuluşun batıya yönelmekte değil kurtuluşun Türkiye'nin öncülüğünde İslam Birliğinin kurulmasında olmasını bilmektir" dedi.

Merhum Erbakan'ın dünden bugüne, bugünden yarını kestirecek ferasete sahip olduğunu aktaran Fatih Erbakan:

"Bu feraseti sayesinde dış güçlerin ve dünya Siyonizm'inin planlarını çok önceden kestiren ve buna göre hamle yapabilen bir liderdi. Daha 1990'larda bugün uygulanan Büyük Ortadoğu projesini bizlere anlattı. Aradan 10-15 sene geçtikten sonra dedikleri hepsi birer bire gerçek oldu. Yıllar önce terör örgütlerine asıl desteği Amerikan yönetimi ve İsrail vermektedir dedi, yerden göğe kadar haklı çıktı. 15 Temmuz gecesi bu ülkede kalkışmaya yeltenen grubu daha 20-30 yıl önceden deşifre etti. Bunlar Siyonizm'e asker yetiştiriyorlar dedi ve bunların hepsi çıktı" diye konuştu.

SAADET YÖNETİMİ ERBAKAN'I ÇAĞIRMAMIŞTI

Geçtiğimiz günlerde Saadet Partisi Genel Merkezi tarafından düzenlenen anma programına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte geçmişte Erbakan ve onun misyonuna olmadık hakaret ve haksızlığı yapan kişi ve kurumlar davet edilirken Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan ve ailesinden hiç kimse davet edilmemişti.

BEKLENENDEN YOĞUN İLGİ

Abdi İpekçi Spor Salonunda düzenlenen ve on binlerin katıldığı program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, babası Necmettin Erbakan'ın siyasi hayatını ve ideallerini anlatan 1 saati aşkın bir konuşma yaptı.

DAVASI ENGELLENMEK İSTENDİ

Necmettin Erbakan’ın ve davasının yıllarca engellenmek istendiğini ifade eden Fatih Erbakan, merhum Erbakan’ın hayatı boyunca güçlüklerle ve engellemelerle mücadele ettiğini ve bu yüzden ‘Mücahid Erbakan’ olarak anıldığını ifade etti.

Fatih erbakan konu ile ilgili şu ifaderi kullandı: "Sizin de çok iyi bildiğiniz gibi yıllar boyunca gözleri olduğu halde görmeyenler, kulakları olduğu halde duymayanlar, kalpleri kararmış olanlar Erbakan hocamıza ve milli görüşçülere en ağır iftiralar attılar. En büyük haksızlıkları yaptılar. Görülmemiş engeller çıkarttılar. Bunlar PKK’dan bile tehlikelidir dediler. Vücuttan atılması gereken habis ur dediler. Bunlara oy vermesi için insanın aklını peynir ekmekle yemiş olması gerekir dediler. Bunlar da yetmedi, Milli Görüş hareketini böldüler parçaladılar. Tam 4 tane Milli Görüş partisini kapattılar. Bu da yetmedi, merhum Milli Görüş liderine yasaklar getirdiler. Milli Görüş hareketi Erbakan Hoca’mızdan sonra hedeflerine Erbakan Vakfı ile ulaşacaktır."

"MİLLİ GÖRÜŞ, ERBAKAN VAKFI'DIR"
 
Saadet Partisi yöneticilerine göndermeler yapan Fatih Erbakan: "Madem damarımızda milli görüş kanı var, bize yakışmaz geri düşmek bu davadan. Milli görüş hareketini Necmettin Erbakan sonrasında zafere ulaştıracak tek kurum Erbakan Vakfı'dır." dedi.

“MİLLİ GÖRÜŞ’Ü VE ERBAKAN HOCAMIZ’I TEMSİL EDEMEZLER”

Parti yönetimini ağır bir şekilde eleştiren Erbakan: "Niçin böyledir; niçin böyle olduğunu da birkaç madde ile açıklayayım. Biz nasıl olsa zaferden sorum değiliz diyerek seferin de gereklerini yerine getirmeyenler, sefere çıkacak orduyu dağıtıp parçalayanlar, Milli Görüş’ü siyasi iddiası almayan bir cemaat haline getirenler, Milli Görüş hareketini bir hayır kuruluşu, bir cami derneği bir seyahat acentesi haline getirmeye çalışanlar, geçmişini inkar eden Erbakan’sız mutasyona uğramış bir Milli Görüş anlayışı meydana getirmeye çalışanlar Milli Görüş’ü ve Erbakan Hocamız’ı temsil edemezler ve hedeflerine ulaştıramazlar” dedi.

KIBRIS FATİHİ

KKTC Milletvekili Zorlu Töre de Erbakan’ın Kıbrıs davasına verdiği önemi anlattı. Töre, beraberinde getirdiği KKTC bayrağını Fatih Erbakan'a takdim etti.
 
MAZLUM COĞRAFYALARI ONDAN ÖĞRENDİK

İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım ise Erbakan’ın İslam dünyasının birlik ve beraberliği için çok emek verdiğini belirterek, Doğu Türkistan, Filistin gibi mazlum coğrafyaları Türk halkına Erbakan’ın öğrettiğini söyledi.
 
İSLAM DÜNYASI O'NU ANLATTI
 
İslam dünyasının çeşitli ülkelerinden gelen konuşmacılar da Erbakan'ın hayatı ve onun İslam dünyasına yaptığı hizmetler hakkında konuştu.
 
Erbakan’ın hayatının anlatıldığı sinevizyon gösterisinin de yapıldığı programda Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas’ın lideri İsmail Haniye katılımcılara Gazze’den video konferans ile duygularını anlattı.
 
SAADET YÖNETİMİ TEDİRGİN

Erbakan Vakfının tamamen Erbakan gönüllülerin katılımlarıyla Abdi İpekçi salonunda gerçekleştirdiği anma programı Saadet Partisinde tedirginliğe yol açtı. 

FETÖ, PKK, CHP ile birlikte referandumda hayır oyu vereceklerini açıklamalarından sonra hem tabanda hem de sağduyulu kesimlerden büyük tepki çeken Saadet Partisi Yönetimi’nin dünkü büyük toplantının ardından nasıl bir açıklama yapacağı ise merak konusu.

M.T
 
Etiketlerfatih erbakan milli görüş
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • selim taş - 06 Mart 2017 Pazartesi 10:19
    gerçekten de muhteşem bir program oldu. Fatih Erbakan çok net mesajlar verdi. yolu açık olsun inşallah
DÖVİZ KURLARI
USD 7.3985     EURO 9.0105     IMKB 1542     ALTIN 442,399    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 06:03
Güneş 07:28
Öğle 12:40
İkindi 15:19
Akşam 17:42
Yatsı 19:02