FÜ.DE DOKTORA SONRASI ARAŞTIRMA PROGRAMI

Fırat Üniversitesi Doktora Sonrası Araştırma Programı açarak, Türkiye'deki en prestijli üniversiteler arasında yer almaya devam ediyor

03 Temmuz 2014 Perşembe 14:36 < EĞİTİM
 Türkiyedeki en prestijli üniversiteler arasında yer alan Fırat Üniversitesi, yoğun ilgiden dolayı “Doktora Sonrası Araştırma Programı“nı açtı.

         Yurtdışında yaygın olarak kullanılan ve “Post Doc“ olarak bilinen Doktora Sonrası Araştırma Programı, ülkemizde yalnızca bir kaç üniversitede bulunmaktadır.

         Konu ile ilgili açıklama yapan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Programın amacının, genç öğretim elemanlarının ve araştırmacıların kendi konusunda uzmanlaşmış öğretim üyeleri ile ortak araştırmalar yapmasını teşvik etmek olduğunu belirterek, bu programın öğretim elemanları ile araştırmacılar arasındaki bilimsel etkileşimi artıracağını söyledi.

         Prof. Dr. Demirdağ, “ Fırat Üniversitesi Doktora Sonrası Araştırma Programı (FÜ-DOSAP) doktorasını tamamladıktan sonra, yurtiçi veya yurtdışında herhangi bir üniversitede öğretim elemanı olarak atanmış ya da bir kamu/özel kurumda görev yapan veya herhangi bir kurumda çalışmayan bir araştırmacının geçici bir süre için Fırat Üniversitesi’nde bir danışman gözetiminde araştırma yapmak üzere görevlendirilmesi esasına dayanmaktadır“ dedi.

         Rektör Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ ayrıca, bu programın Fırat Üniversitesindeki bilimsel ve endüstriyel proje yapma kapasitesini artıracağı gibi, Üniversite- Sanayi İşbirliğini daha da güçlü hale getireceğini belirtti.  
 
EG.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 8.7024     EURO 10.3111     IMKB 1383     ALTIN 491,064    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:05
Güneş 04:55
Öğle 12:32
İkindi 16:27
Akşam 19:59
Yatsı 21:41