GÜLAÇ/ “SELÇUK ÖZTÜRK ALACAĞINI SİLSİN İŞBİRLİĞİ YAPALIM!”

Elazığspor Kulübü Basın Sözcüsü ve Hukuk İşleri Sorumlusu Av. Cengiz GÜLAÇ eski başkan Selçuk ÖZTÜRK’ün birlikte hareket edelim teklifine cevap verdi…

03 Kasım 2016 Perşembe 22:51 < SPOR

 
Elazığspor Kulübü Basın Sözcüsü ve Hukuk İşleri Sorumlusu Av. Cengiz GÜLAÇ eski başkan Selçuk ÖZTÜRK’ün birlikte hareket edelim teklifine cevap verdi…

Elazığspor Basın Sözcüsü Av. Cengiz GÜLAÇ, yaklaşık 5 Milyon 500 Bin Euro’luk borcu en yakın zamanda ödemeleri gerektiğini açıkladı.

Bugün kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısı esnasında kendisine iletilen notu kamuoyu ile paylaşan GÜLAÇ;

“FIFA’da toplam 6 dosyamız var. Önümüzdeki haftalar içinde ödenmezse, ağır cezalara maruz kalacağımızı söyleyeyim. Mainz Kulübü 303 Bin Euro+faiz, SPAHİJA 250 Bin Euro+faiz, IVESA 400 Bin Euro+faiz, Pape SOW 750 Bin Euro+faiz, VİTOLO 3 Milyon 600 Bin Euro+faiz, Youssouf HADJİ 170 Bin Euro+faiz. Bunları ödemezsek ceza gelecek” şeklinde konuştu.

Hukuki olarak küme düşme gibi bir durumun şimdilik söz konusu olmadığını kaydeden GÜLAÇ böyle bir riskin olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Toplamda 5 Milyon 500 Euro acil yapılandırılması ve ödenmesi gereken bir borç var. Faizlerini saymıyorum. Sportif başarı güzel ama perde arkasında görülmesi gereken bir olayda var. Kemoterapiye cevap vermeyen bir takımdı Elazığspor.

Elazığspor’un şuan itibariyle hukuki olarak küme düşme ihtimali yok. Nasıl Yok. Vadettiğimiz ödemelere kaynak bulmazsak bu risk var. İlk günden beri var. Zaten bu risk var diye biz aldık. Bu kulübün % 1 bile kurtarılma ihtimali olsaydı kimse bize devretmeyecekti bu kulübü. Biz bu riski satın almış durumdayız. Az önce saydığımız paralar ödenmezse, yaptığımız yapılandırılmalara para bulunmazsa bu risk var. Projelerimiz var. Çalışmalarımız sürüyor. Bu projeler konusunda devlet bize ruhsat verirse Elazığspor’un geleceği çok parlak maddi anlamda.”

İşbirliğine değil paraya ihtiyacımız var…

Eski Başkan Selçuk ÖZTÜRK’ün birlikte hareket edelim yönünde yaptığı açıklamalar konusunda görüş bildiren GÜLAÇ Elazığspor’un şuanda işbirliğine değil paraya ihtiyacı olduğunu belirterek alacaklarını silmesi halinde işbirliği yapabileceklerini bildirdi.

GÜLAÇ açıklamasına şöyle devam etti:

Selçuk ÖZTÜRK’ÜN işbirliğinden kastı ney onu bilmiyorum. Ama ben açık konuşayım. Yönetim Kurulunun onayı olmadan görüşmem. İnsani olarak görüşüyorum o ayrı. Benim kendisiyle bir husumetim yok. Her yerde oturur konuşurum ama kulüp düzeyinde başkan veya 2. Başkan olmadan görüşmem. Şık ve etik değil.

Kendisiyle görüştük bana SOW ve İVESA dosyasından bahsetti. Ben de bu iki dosyanın FİFA avukatımızda olduğunu söyledim. Şuanda bu dosyalarla ilgili olarak bize yapılmış bir tebligat yok. Olduğu zaman çözümüne bakacağız. Nasıl bir işi birliği umut ediyor onu bilmiyorum. Bizim şuanda işbirliğine ihtiyacımız yok paraya ihtiyacımız var. Mainz Kulübüne 303 Bin Euro ödemem yapmamız lazım. Kulüp bizimle görüşmüyor. Elazığspor düşsün diyor. Hadi gel işbirliği yapalım. Elazığspor gibi kulüpler gitsin diyor temiz kulüpler kalsın diyorlar. Selçuk ÖZTÜRK alacağını silsin işbirliği yapalım. Ben varım. İlk günden beri bu talebimiz vardı. Ama bütün alacağını istiyor hakkıdır. En azından şu kadar yardımcı olurum deseydi sevinirdik…”

 ÜMİT TÜTÜNCİ VE KENAN ŞAHİN KADRODIŞI BIRAKILDI - TIKLAYIN 
 
Etiketlerelazığspor cengiz gülaç ceza selçuk öztürk
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • Murat rutney - 05 Kasım 2016 Cumartesi 11:42
    Hiç boş işlerle uğraşmayın. Bu borç yapısı ile bu kervan yürümez. Kulüp kapansın. Yeni kulüp kurularak yola devam edilsin. Dün dünde kaldı, yenişeyler konuşmak gerek.
DÖVİZ KURLARI
USD 8.7024     EURO 10.3111     IMKB 1383     ALTIN 491,064    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:05
Güneş 04:55
Öğle 12:32
İkindi 16:27
Akşam 19:59
Yatsı 21:41