HASTAHANELERDE YENİ POLİKLİNİK DÜZENLEMELERİ YAPILDI

Elazığ Kamu Hastaneleri Biriliği Genel Sekreterliği Harput Devlet Hastanesi’nin Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile birleşimi gerçekleştirilmesinin ardından yapılan poliklinik düzenlemesi hakkında bir açıklama yapıldı.

28 Ağustos 2015 Cuma 21:59 < YAŞAM-SAĞLIK

Elazığ Kamu Hastaneleri Biriliği Genel Sekreterliği Harput Devlet Hastanesi’nin Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile birleşimi gerçekleştirilmesinin ardından yapılan poliklinik düzenlemesi hakkında bir açıklama yapıldı.

Açıklamada şu bilgiler verildi, “Bilindiği üzere birliğimiz tarafından ilimiz ve bölgesinde sunulmakta olan sağlık hizmetlerinde standartizasyonun sağlanması ve halkımızın hizmetlerimizden eşit yararlandırılması amacıyla bir süre önce Genel Sekreterliğimize bağlı Harput Devlet Hastanesi’nin Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile birleşimi gerçekleştirilmişti. Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu’nun 09.06.2015 tarih ve 673 sayılı makam olurları doğrultusunda yapılan birleştirme hakkında da daha önce yine Genel Sekreterlimiz tarafından değerli kamuoyuna yönelik bilgilendirmede bulunulmuştur.

Halkımıza daha kaliteli hizmet sunmak amacıyla yapılan birleştirme ile; B hizmet grubu hastane statüsünde bulunan Harput Devlet Hastanesi ile A-I  hizmet grubunda bulunan Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin toplam 922 yatak kapasitesinde ve “Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticiliği” adı altında hizmet vermesi sağlanmıştır. Hastalarımızı bu yeni oluşumdan daha etkin şekilde faydalandırmak üzere  Genel Sekreterliğimizce yürütülen çalışmaların ilk aşaması olan idari ve mali planlama tamamlanmıştır.

Tamamen halkımıza ve hastalarımıza yönelik yapılan ve birleştirmenin temelini oluşturan klinik planlama ise 31.08.2015 tarihinden geçerli olmak üzere aşağıdaki şekilde düzenlenmiştir.

Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin hizmet binası olarak kullanılacak olan ve eskiden Harput Devlet Hastanesi olarak bilinen binadaki branş poliklinik hizmetleri, laboratuvar, radyoloji ve diğer tetkik birimleri mevcut durumlarıyla aynen devam edecektir.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği; Poliklinik, Acil, Doğumhane ve yatan hasta servis hizmetleri eski Harput Devlet Hastanesi olarak bilinen hizmet binasında verilecektir.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği; Poliklinik hizmetleri, yatan hasta servisleri ve Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitelerinde verilen hizmetler yeni düzenleme kapsamında eski Harput Devlet Hastanesi olarak bilinen hizmet binasında verilecektir.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Poliklinik hizmetleri her iki hastane binasında verilecek olup, bu branştaki yatan hasta servisleri eski Harput Devlet Hastanesi olarak bilinen hizmet binasına nakledilmiştir.

Harput Devlet Hastanesi’nde bulunan Acil Servis hizmetleri şimdilik Kadın Hastalıkları ve Doğum ile sınırlandırılmış olup, diğer acil servis hizmetleri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servis Ünitesi’nde yürütülecektir.

Ayrıca Eğitim ve Araştırma Hastanemize bağlı olarak ilimize yeni kazandırılan ve Evde Bakım Hizmetlerinin ileri bir adımı olan “35 Yataklı Palyatif Bakım Merkezi” Harput Devlet Hastanesi olarak bilinen hizmet binasında hastalarımızın hizmetine sunulmuştur.

Halkımıza, hastalarımıza ve hasta yakınlarına “Hizmet Kalite Standartları” kapsamında hizmet sunmak amacıyla yapılan düzenlemeler halkımıza hayırlı olsun” 

YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • Ben sen o biz siz onlarr - 27 Mart 2018 Salı 12:44
    Bir de hayvanlar için çalışmalar yapsanız şaşırırım.Mesela mama yardımı.
DÖVİZ KURLARI
USD 8.7024     EURO 10.3111     IMKB 1383     ALTIN 491,064    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:05
Güneş 04:55
Öğle 12:32
İkindi 16:27
Akşam 19:59
Yatsı 21:41