HİÇ KAYBETMEYEN ADAM/ ERBAKAN

1969da Konya'da başladığı yürüyüşüne engel olmak için işbirliği yapan iç ve dış bütün tağuti güçlerin sırtını bir bir yere vuran ERBAKAN'ın Saadet Partisi'nin başına geçmesi elbette öylesine bir olay olamaz!..

22 Ekim 2010 Cuma 00:22 < ERBAKAN
 

HİÇ KAYBETMEYEN ADAM: ERBAKAN

 

41 yıllık şanlı mücadelesinde hiçbir zaman kaybetmeyen asrımızın en üstün insanı Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN yeniden Saadet Partisi’nin başına geçmiş bulunuyor.

 

1969’da Konya’da başladığı yürüyüşüne engel olmak için işbirliği yapan iç ve dış bütün tağuti güçlerin sırtını bir bir yere vuran ERBAKAN’ın Saadet Partisi’nin başına geçmesi elbette öylesine bir olay olamaz!..

 

İlk günden beri kin ve husumetlerinden zerre kadar bir şey kaybetmeden giderek daha da azgınlaşan ezeli düşmanların bu ardı arkası kesilmeyen, bitmek bilmeyen çabalarını hep faydaya dönüştürmesini bilen Erbakan son olarak Numan Kurtulmuş’un da defterini dürerek, bir kez daha Millî Görüşçülerin daha da bilinçlenmesine, azim ve kararlılıklarının artmasına vesile yapmayı başardı.

 

20 Ekim 1973’te MSP 2. Büyük Kongresi’nde karşısına çıkarılan Gündüz Sevilgen’i ve 1978’de Korkut Özal’ı sandığa gömen ERBAKAN, 2001’de Abdullah GÜL ve Tayyip ERDOĞAN önderliğinde Fazilet Partisi’ni ele geçirmek için başlatılan dış destekli oyunu bozduktan sonra, 26 Ekim 2008’de yapılan Saadet Partisi Olağanüstü Kongresi’nde tabanın ısrar etmesi üzerine Numan Kurtulmuş’un Genel Başkanlığına razı oldu.

 

Ülkesini yeniden ayağa kaldıran; başlattığı maddi ve manevi kalkınma hamleleri ile tankını, uçağını, iş makinalarını yapabilir duruma getiren, Müslümanların ayaklarındaki prangaları kıran, yeni nesillerin önünü açan, İslam Alemi’ni toparlayıp siyonizmin elinden bir bir kurtaran… ancak tabanını adam etmekte zorlanan Milli Görüş Lideri ERBAKAN şüphe yok ki Allah’tan bir lütuf olarak yeniden başımızda…

 

Her virajda sağa sola savrulup davadan kopan Millî Görüşçüler ERBAKAN’a rağmen yaşanan Numan Kurtulmuş vakasından ders çıkartarak bir hayli şuurlanıp çelikleştiler denilebilir. Ancak unutulmaması gerekiyor ki, en baştan beri ERBAKAN’ın önünü kesmeye, engel oluşturmaya ve bir nevi sivrisinek üretmeye devam eden unsurlar yine bünyenin içinde kalmayı başarmış durumdalar.

 

Eğer ERBAKAN bunlara radikal bir operasyon yapamadıysa bu, tabanın yeterince şuurlanıp çelikleşmediği, yaranın kabuğu düşecek derecede iyileşmediği içindir.

 

Saadet Partililerin Erbakan ve Milli Görüş’e bağlılığı afakî olmaktan, slogan atmaktan öteye bir türlü geçmiş değil. Bu bağlılığın şuurlu olabilmesi salt sevgi ile olmaz, muarızlarına muarız olmak da gerekir. Dinimizde de Allah için sevmek ancak Allah için buğzetmekle kemal bulur. Aynı şekilde iman etmek de tağutu reddetmeden kemal bulamaz.

 

Millî Görüşçüler, Saadet Partisi Genel Başkanlığına seçildikten sonra Erbakan ve Millî Görüş hakkında demediğini bırakmayan, olumsuz tavır koymaktan çekinmeyen Numan Kurtulmuş karşısında hiçbir tepki koymadılar. Sürekli, belletilip dillere pelesenk edilen “Erbakan Millî Görüş lideridir, Numan Kurtulmuş Saadet Partisi Genel Başkanıdır” sözlerini papağan gibi tekrarlayıp durdular. Bu agnostik yaklaşım, elbette ki şuursuzluktan, kesin bir görüş ve düşünce sahibi olamamaktan, efradını cami ağyarını mani bir Millî Görüş inancına sahip olamamaktan kaynaklanıyor.

 

ERBAKAN’a ve Millî Görüş’e inanan, sabreden, sadakat gösteren, dava erlerinin büyük zaferini kutluyor, yeni büyük zaferlerin başlangıcı olmasını Cenab-ı Zü'l Celal'den niyaz ediyoruz.
 

ERBAKAN’ın sürekli: “İnanç şekil değil, şuurdur, şuurdur, şuurdur!..” diye haykırdığı en büyük gerçeği Milli Görüş Camiası’nın en kısa zamanda kavrayıp, hayata geçireceği günlerin yakın olduğuna inanıyor ve tarihi 17 Ekim Kongresi’nde gösterilen “Çelikleştik, Geliyoruz” isimli slaytla sizleri baş başa bırakıyoruz.

 

NOT: Agnostik Yaklaşımlı Millî Görüşçüler ne demektir? Daha iyi anlamak için aşağıda linki verilen makaleyi mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

 

http://www.el-aziz.com/yazar/Editor/1326/Agnostik_Yaklasimli_Mill_Gorusculere_Ragmen_Yine_Erbakan.html


M.T

 
 
YORUM EKLE
  YORUMLAR
 • muhammed er - 23 Ekim 2010 Cumartesi 15:23
  Dün gece Can Dündar'ın ntv'de yaptığı Canlı haber programında yıpranan Şevko ve Asiltürk'e yıkama yağlama işlemi vardı...Ntv sanki milli görüşçü olmuş öyle bir döktürüyorduki..Kısaca yazmak gerekirse şöyle bir vtr hazırlamışlardı..84 yaşındaki Erbakan'a sadakatin sırrı ne adlı vtr'de sadece şevko asiltürk ön plan çıkarılmış hocaya nasıl sadık insanlar oldukları vurgulamış ayrıca Asiltürk,Şevko ve Y.Hatiboğlu'a mikrofon uzatılıp sadakatlerinin sırrı sorumuştu.Şevko fırsatını bulmuş döktürüyordu ölene kadar hocanın yanıdayım, birlikte yola koyulduk ölene kadarda onunla olacağım, diyiyordu.
 • mehmet doğan - 22 Ekim 2010 Cuma 20:52
  Numan Kurtulmuş ile ilgili olarak "iyi polis" rolünü oynayan Oğuzhan Asiltürk Başkanlık divanına girmedi veya giremedi ama 41 yıldır ayrılıkçı hareketlerin başını çeken Şevket Kazan yine yönetimin içinde yer aldı...
  Oysa kısa süre önce "Ben artık bir köşeye çekilip Milli Görüş Tarihini yazmak istiyorum" demişti. Numan Kurtulmuş'un tasfiye edilmesinin ardından yeniden aktif görev alan gerek Şevket Kazan gerekse diğerleri Milli Görüş Camiası tarafından tanınmadan yani maskeleri düşürülmeden bunların Erbakan tarafından dışlanması elbette doğru olmaz. Daha düne kadar Numan'a itaate çağıran bu çıfıtlarda ne biçim bir yüz var anlamak mümkün değil. Ağladı zsızladı yine yerini aldı. Eee ne diyelim bunlarda çelikleşmek isteyen Saadet Partililer için Allah'ın bir lütfudur bize... Ama az bir zamanları kaldı...
 • Efsane - 22 Ekim 2010 Cuma 12:41
  Milletimizin Erbakan Hoca yı yanlış anlaması için çalışan Siyonist ve Sebataist kişilerin gayretlerine diyeceğim yokta(nihayet vazifelerini yapıyorlar)Tayyip Erdoğan gibi bu camiada yetişimiş insnaların onların ekmeğine yağ sürmelerine ne demeli..Ne kadar büyük vebal değil mi?Hele ki Numan Kurtulmuş.Tayyip Erdoğan yine lisani hal ile yardım ediyor bu zalimlere.Numan Kurtulmuş hem davranışları ile hem de sözleri ile yardım ediyor.Allah(cc)ıslah etsin ne diyelim...
 • mesud akgül - 22 Ekim 2010 Cuma 09:30
  Ülkemizde kamuoyunu yönlendirme,siyasi mühendislik projelerini uygulama imkanlarını ellerinde bulunduran ve medyanın büyük kesimini de kontrol eden Siyonist güç odakları, zihniyet olarak daima Erbakanı potansiyel bir tehdit ve düşman olarak görmüşler, Milletimizin Erbakana desteğine engel olabilmek amacı ile bilinçli ve hesaplı yoğun karalama kampanyaları,iftiralar ve yalan haberlerle Milli Görüşle mücadele etmişlerdir.Milletimiz büyük bir kesimi maalesef bu kampanyaların,masa başı uydurma haberlerinin etkisinde kalarak
  Erbakanla ilgili çok yanlış fikir ve düşüncelerin sahibi olmuşlardır.Milletimiz ne yazık ki Erbakanı, Erbakanın düşmanlarının ağzı ile tanımak zorunda bırakılmıştır.Erbakanla ilgili fikir beyan edenlerin,aslında bu düşüncelerinin gerçek sahiplerinin kendi akılları olmadığının,başkalarının fikirlerini kendi fikirleri haline getirdiklerinin ve sahiplendiklerinin farkında bile değiller.
  Papağanlaştırılmış büyük halk yığınları zaten hiç bir konuda Allahın kendilerine verdiği Aklı kullanamazlar.
  Papağanlar sadece kendilerine dayatma,zorbalık,telkin,ve propaganda ile öğretilen ve ezberletilen bilgileri tekrarlayıp dururlar.Çünkü onların doğru ile yanlışı,hak ile batılı ayırt etme özellikleri yoktur.Yorum yapan Papağanlaştırılmış insanların en büyük kayıpları ise,yaptıkları yanlışlıklarına karşı kendilerine doğruyu,iyiyi ve güzeli gösterme gayreti içerisinde olanları ise anlamaktan aciz olmalarıdır.Çünkü şartlandırılmış,art niyetli,peşin fikirli,ön yargılı insanlara anlatılacak hiç bir hakikat ve gerçek yoktur.
DÖVİZ KURLARI
USD 8.7024     EURO 10.3111     IMKB 1383     ALTIN 491,064    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:05
Güneş 04:55
Öğle 12:32
İkindi 16:27
Akşam 19:59
Yatsı 21:41