İSLAM ORDUSU’NUN TATBİKATI SES GETİRDİ!

Suudi Arabistan'da tamamlanan “Kuzeyin Gök Gürültüsü - Ra'd üş Şimal” tatbikatı sonrası İslam Ordusu'nun ilk görüntüleri ortaya çıktı. Erbakan'ın İslam Nato'su göreve hazır...

11 Mart 2016 Cuma 23:52 < GÜNDEM

Suudi Arabistan'da tamamlanan “Kuzeyin Gök Gürültüsü - Ra'd üş Şimal” tatbikatı sonrası İslam Ordusu'nun ilk görüntüleri ortaya çıktı...

Suudi Arabistan'da 3 haftalık askeri tatbikatı tamamlayan İslam Ordusu ilk kez görüntülendi.

İslam Ordusu'nun tatbikat alanında yaptığı geçit töreni büyük ses getirdi. Tatbikat alanı girişinde asılı pankartta ise "Bu ordu ne diye sorarsanız, bu Muhammed ordusudur" yazıyor.

HİLAL ARMASININ İÇİNDE 'ALLAH' LAFZI

İslam Ordusu'nun kıyafetleri dikkat çekti. Kıyafetlerdeki hilal şeklindeki armanın içinde 'Allah' lafzı bulunurken altında ise 'Hasbinallah' yazıyor.

TATBİKAT 3 HAFTA SÜRDÜ

Suudi Arabistan'ın Ra'du'ş Şimal (Kuzeyin Gök Gürültüsü) ismiyle düzenlediği askeri tatbikat, Kral Selman bin Abdülaziz Al Suud ve diğer ülke yetkililerinin katılımıyla sona erdi.

EN BÜYÜK TATBİKAT

26 ülkenin Suudi Arabistan'da gerçekleştirdiği ve 3 hafta süren tatbikata 200.000 asker katıldı. İslam Ordusu'nun ilk tatbikatı tüm dünya tarafından dikkatle izlendi.

Ülkenin kuzeyindeki Hafr el-Batın’da gerçekleştirilen “Ra’du’ş Şimal” tatbikatına katılan ülkeler tarafından düzenlenen askeri törende, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ve 9 ülke lideri ile aralarında ülkeye davetli olarak giden Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın da bulunduğu çok sayıda üst düzey yetkili hazır bulundu.

İLK TATBİKATI BİLE SES GETİRDİ!

Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın temellerini attığı ve İslam Nato’su diye dillendirdiği Ordu’nun ete kemiğe bürünmüş hali zulme uğrayan coğrafyalar başta olmak üzere tüm İslam aleminin yeni umudu olurken, düşmana korku salmaya başladı.

İŞTE TATBİKATTAN MUHTEŞEM GÖRÜNTÜLER!ERBAKAN'IN İSLAM NATOSU'NU ANLATTIĞI YILLAR ÖNCEKİ BİR VİDEO:


M.T
Etiketlererbakan milli görüş milli silah
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 7.3985     EURO 9.0105     IMKB 1542     ALTIN 442,399    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 06:03
Güneş 07:28
Öğle 12:40
İkindi 15:19
Akşam 17:42
Yatsı 19:02